Для чого залишати компанію Ядухи при владі? Для реваншу!

Хмельниччина, як не прикро це визнавати, продовжує жити “епохою” нескореного губернатора Василя Ядухи. Формально, наче все пучком: прийшла нова влада в особі “ударівця” Леоніда Пруса, прокуратура відкрила кіпу кримінальних проваджень проти колишніх посадовців вищих рангів, міліціянти, яких “ганяє” самооборона, й собі не хочуть пасти задніх — навіть оголосили про масштабний процес люстрації рядових даішників, — фактично годівниці “на колесах”, без якої не уявляє існування кожне керівництво цього відомства. Ми не стверджуємо, що за пана Розізнаного відбулися карколомні зміни, оскільки цю систему не можливо зламати за два місяці.

Фото Віталія Тараненка

Фото Віталія Тараненка

А тепер про співіснування “доби” Ядухи на теренах постреволюційної Хмельницької області. Важко збагнути, але голова ОДА Прус — особа, яка, очевидно, не ризикує дивитися у партійні квитки своїх підлеглих. Чи бодай поцікавитися, чим займався конкретно кожен чиновник у команді Ядухи.

Не треба дивуватися наведеній статистиці: на вечір 16 квітня, тобто за місяць правління “ударівця”, він спромігся звільнити двох директорів департаментів облдержадміністрації, трьох заступників Ядухи, помічника Ядухи, експерта з впровадження економічних реформ патронатної служби при голові ОДА та людину, яка керувала прес-службою.

Решта — без змін. У заступниках Пруса ходить Леонід Гураль, який був заступником у Ядухи; прес-секретарем працює Ольга Юрчук-Долінська, яка раніше вправно справлялася з цими обов’язками при Василю Степановичу тощо. Не поспішають самостійно звільнятися й керівники низки департаментів облдержадміністрації, зокрема, освіти і науки Віктор Очеретянко, соцзахисту Світлана Лукомська, культури, національностей та релігії Ірина Трунова. До речі, про останню хотілося би більше поговорити.

Чим викликана підвищена увага до пані Трунової? Сьогодні, 16 квітня, вона прийшла на засідання хмельницької Ради “Майдан”, де її мали “люстравати”. Звісно, що питання “люстрації”, досить широке та більш індивідуальне. Тим не менше, Труновій вистачило “драйву” заявити, що вона власноручно не буде підписувати заяву на звільнення з посади. Мовляв, її совість чиста перед культурниками. Попри це згадала активну участь у парламентській кампанії 2012 року. Сказала, що була технічним кандидатом від Партії регіонів, яку потім зняли з перегонів.

[04B27RL6uiU]

На жаль, пані Трунова забула згадати дві ключові речі. По-перше, ніхто ніколи задурняк не пускає на вибори технічних кандидатів. А тим паче від партії влади. Під кожного такого кандидата, як правило, заводиться певний фінансовий ресурс. Це політична технологія. Чи знала про це Ірина Миколаївна? Можливо.

Кандидат у народні депутати від Партії регіонів Ірина Трунова

Кандидат у народні депутати від Партії регіонів Ірина Трунова. Фото Віталія Тараненка

По-друге, чомусь Трунова упустила іще таку деталь як довірені особи кандидатів до ВР-2012. Її тил тоді прикривали директор Хмельницького обласного музично-драматичного театру ім. Михайла Старицького Петро Данчук (нині вже звільнений з посади за підозрою у зловживанні службовим становищем — авт.), керівник хмельницької обласної філармонії Олександр Драган і директор обласного академічного лялькового театру Алла Пундік. Себто по лінії культури вона заздалегідь вибудувала адміністративну вертикаль для голосування виборців.

Між іншим, Пундік на Раді “Майдану” виступала в образі адвоката Трунової — на заклики майданівців “Заяву!”, пані Алла скандувала “Трунова!”, “Трунова!”

[xdeX638xsDg]

Не дала пані Трунова доступної відповіді на запитання, чому під її кураторством зганьбся на всю країну Академічний козачий ансамбль пісні і танцю “Козаки Поділля” Хмельницької філармонії. Хто не вірить, нехай загуглить у пошуку словосполучення “Козаки Поділля”. Результат не забариться — шлягери “Ядуха — вилитий козак” і “Герегацентр — Епіцентр у числі перших асоціацій з цим, направду, чудовим колективом.

А як вам цей передвиборчий пасаж Трунової: “Я пишаюся, що разом з Партією регіонів творча інтелігенція області: письменники і художники, співаки і музиканти, актори і режисери”? Здається,  за ці слова Ірина Миколаївна повинна бути не тільки проілюстрована по повній програмі, а й перестати говорити про високі духовні речі.

Кілька роздумів про саму люстрацію, яку мав честь спостерігати. Шановні, не уподібнюйтеся мірошниченкам і бенюкам, котрі за барки протягнули одіозного керівника НТКУ Пантелеймонова, змушуючи його написати заяву. Цим самим ви даєте козир у руки вчорашнім регіоналам, котрі, не відкрию Америки, дуже тішаться від слабкої влади Пруса.

[Ln-bVv4-xZU]

До таких люстрацій треба скрупульозно підходити. Не беруся когось повчати, але ті й же Труновій було краще випалити в очі факти, чому вона має піти з “культурної” посади. З боку робота Ради “Майдану” виглядала неадекватним базаром, де почутий був той, хто голосніше гарлапанив.

Тепер щодо зауважень представників команди губернатора Ядухи, які сьогодні продовжують працювати. На їхню думку, новій владі не варто розкидатися кадрами й усіх поголовно звільняти. “За нами колектив”, — не раз доводилося чути від цих добродіїв. Але, даруйте, шановні, — у 2010 році ваша влада не гралася у подібні ігри.

Як підтвердження, загляньте у доступну базу розпоряджень голів Хмельницької ОДА, що на офіційному сайті облдержадміністрації. Новопризначений губернатор Василь Ядуха, починаючи з квітня (був призначений на посаду 18 березня 2010 року — авт.), за два-три місяці вичистив усіх керівників структурних управлінь та підрозділів, поставивши своїх людей. І ніхто не пискнув, що його права порушені владою в особі Партії регіонів.

Леонід Прус (на задньому плані). Фото Віталія Тараненка

Леонід Прус (на задньому плані). Фото Віталія Тараненка

Як би того не хотілося, а еволюційний процес неминучий. Чи зуміє правильно ним скористатися влада, приведена Майданом, залежить від внутрішнього стержня кожного керівника на місцях. І не потрібно цілий рік кивати або прикриватися Героями Небесної сотні — Україна отримала історичну можливість справді щось змінити у своєму суспільстві. Треба це використати з користю.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 69

  1. Люстратори хрєнови,розпочинайте з себе. Міщук призначений на голову Рда Волочиська ,добився свого. Клюс хоче сина в обласну раду, для цього вони були в раді майдану??? Козли вонючі. Кожен з них переслідував свої цілі. Все,як в попередній владі-херня повна. Павлюк тихо працює-бо вона фахівець,і ніхто мене не переконає в іншому. Лізуть без освіти і досвіду,в основному придурки.

  2. Цікаво,чи допустять до крісла нового голову. Волочиський район! Покажи себе врешті-решт,а то тільки балачки. Алім вам покаже скоро,буде всіх жінок люстріровать,а чоловіків кастріровать. Це він може . Погавкав і посаду має,полиже земельки хапне,чудово. А хто такий Хлюс?

  3. Сумно читати і дивитись відео. По великому рахунку всі заплямовані,тому,що всі працювали. Леус була в партії регіонів,а тепер права рука стебло. Смішно. І головне,що ніяких до неї питань. Всі брехуни! Більша половина працюють і будуть це робити,бо вже з усіма домовились.

  4. Стебло домовляється за гроші!!!! Вона головна корупціонерка. Гнобить людей,а сама нічого не вартує. Не говорить,не вдягається,не поважає. Чого прийшла на цю посаду не знає. В роботі керується плітками старих пердунів,яких пора гнати в три шиї ,торба жирна,голову нехай помиє і колготи вдягає( вона не знає про етикет)

  5. Трунова розумна,інтелегентна і мужня жінка. Зуміла об’єднати усіх керівників і колективи. Хто з начальників управлінь ходив на державні іспити,знає весь педагогічний склад музичного училища? Скільки наших студентів відправляли з управління на різні професійні конкурси. Це єдина людина серед усіх начальників,яка вболіває,допомагав живе роботою. Немає на сьогоднішній день альтернативи. Сила в керівника є,людяність,доброзичливість і професіоналізм. Ми за неї!!!

  6. Не приписуйте Труновій куплений диплом,в 1984 році вона вступила в Рівненський державний інститут культури. Ми разом вчилися. Про неї можна говорити довго і тільки хороше. Вона не продасть,допоможе,приїде за тисячу кілометрів. Ірина творча,талановита людина. Живе,як багато інших дуже просто. Прийдіть до неї в гості! Двері для всіх відкриті і не паплюжте чесне ім’я порядноі людини.

  7. Пишу Вам з Тернополя. Я навчався разом з Іриною,з нашою Ірцею.Начитався і розгнівався. Прекрасна людина,фахівець,інтелигентна і розумна. Це все заздрість і ситуація. Невже Ви думаєте,що поставивши людину без досвіду і розуміння справи зробите краще? Прочитавши усі коментарі роблю висновок,поганого дуже мало,більше,набагато більше добрих слів. Вона на це заслуговує. Іі поважали і любили викладачі і студенти. Таких мало! Іруська тримайся,ми з тобою!

  8. Все правильно!

  9. Словом можна образити,але Трунова зможе проковтнути. Найваще ховати батька,мати!Вона витримала!Сильна людина стане доброю,а вона дуже добра! Сили Вам ! Ми з Вами!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.