На Хмельниччині кожна третя родина проживає у помешканні нижче санітарної норми

У понад третини домогосподарств Хмельниччини розмір житлової площі у розрахунку на одну особу нижче санітарної норми (13,65 кв. м). А майже кожна шоста родина має взагалі менше 9,1 кв.м на одну особу.

Такі дані наводить Головне управління статистики в області на підставі вибіркового обстеження умов життя домогосподарств краю.

Згідно з дослідженнями, майже кожні два домогосподарства з п’яти мешкають у трикімнатному житлі, близько третини – у двокімнатному, в кожного четвертого домогосподарства області – оселя із чотирьох кімнат і більше.

Водночас майже кожна десята родина проживає в однокімнатних помешканнях, причому в кожному третьому із них тісняться домогосподарства, в складі яких є по три і більше особи. Разом з тим, близько чверті трикімнатних та кожна шоста з чотирикімнатних осель належать одинакам.

Слід відмітити, що найбільша частка родин (47%) області мешкають у житлі, збудованому в 1960–1970рр., більше третини – в 1980–2000рр., кожне сьоме домогосподарство Хмельниччини мешкає в житлі, зведеному ще в 1940–1950рр. і раніше. У нових будівлях, збудованих у 2001р. і пізніше, проживає лише три домогосподарства області із ста.

Крім того, централізованим газопостачанням забезпечені три з чотирьох осель Хмельниччини, кожне сьоме домогосподарство користується балонним газом. Водопроводом та каналізацією обладнані помешкання лише половини домогосподарств області. Гаряче водопостачання є в помешканнях кожного п’ятого домогосподарства області, кожне восьме користується газовою колонкою.

За підсумками опитування 54% домогосподарств області були задоволені своїми житловими умовами. Щодо регіонів України, то найбільша частка домогосподарств, що задоволені своїм житлом, відмічена на Полтавщині (62%), водночас найбільш незадоволених – 68% виявилося серед мешканців Закарпаття та Кіровоградської області.

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.