Більше половини населення Хмельницької області мешкає в перенаселеному житлі, збудованому в 1970–1980 роках

За даними вибіркового обстеження умов життя домогосподарств, що проводиться органами державної статистики, переважна більшість родин Хмельниччини (95%) мають окреме житло – квартиру чи індивідуальний будинок. Три домогосподарства зі ста займають частину індивідуального будинку, кожне соте проживає в гуртожитку, менше відсотка – мешканці комуналок. Про це повідомляє Головне управління статистики у Хмельницькій області.

Найбільша частка родин (39%) мешкають у трикімнатному житлі, 29% – у двокімнатному, в кожного п’ятого домогосподарства області – оселя із чотирьох кімнат і більше. Водночас дев’ять родин із ста проживають в однокімнатних помешканнях, причому 40% з них займають домогосподарства, в складі яких по три і більше осіб.

Значна частка наших краян забезпечена житловою площею недостатньою мірою – 52% населення області мешкає в перенаселеному житлі. Лише в двох домогосподарствах з трьох розмір житлової площі в розрахунку на одну особу вище санітарної норми (13,65 кв.м). А в кожній шостій родині взагалі на одну особу припадає менше 9,1 кв.м.

Варто наголосити, що більше половини родин області мешкають у житлі, збудованому в 1970–1980 роках, кожне п’яте – в 60-х роках, кожне сьоме домогосподарство Хмельниччини мешкає в житлі, зведеному ще в п’ятидесятих роках і раніше. У нових будівлях, збудованих у 2001 році і пізніше, проживає лише три домогосподарства області зі ста.

Теги: ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 4

  1. А який відсоток мешканців міста проживає в будинках, збудованих за часи незалежності?

    • 1917 рік + 25 років = 1942 рік, то який відсоток житла був збудований за 25 років совдепії? Ніякий.

      • неправда… моя родина проживає в будинку побудованому до 1917 року…таких будиків в місті є ще декілька сотень…а при совдепі будувалось багато… заводи та фабрики будувались та будували..

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.