Мешканці Хмельницької області переплатять за тепло 681 млн. грн – експерти

Протягом нинішнього опалювального сезону мешканці Хмельницької області переплатять за тепло 681 млн. грн.

Про це заявив голова Асоціації енергоаудиторів Андрій Цибулько, цитує його прес-служба цієї Асоціації.

За його словами, мешканці Хмельницької області за сезон втрачають близько 524 млн. гривень через розсіювання тепла, ще близько 157 млн. гривень витрачається на електроенергію для додаткового опалення житла.

Загалом, зайві витрати українців еквівалентні вартості 8 млрд. кубометрів газу.

«Це колосальний об’єм. Такої кількості газу вистачило б для опалення всіх житлових будинків у Луганській, Донецькій і Дніпропетровській областях разом узятих або в такому місті як Москва», – зазначив президент Асоціації виробників пінопласту України Роман Захаренков.

Крім цього, проведене соціологічне опитування показало, що в Україні є попит на утеплення житла.

«Тільки 20,4% жителів Хмельницької області сказали, що в їхніх квартирах взимку тепло. При цьому 51,9% опитаних вважає, що їхні будинки потребують утеплення. 33,1% мешканців Хмельницької області планують утеплити фасади і замінити вікна протягом найближчих трьох років», – зазначив директор центру «Соціальний моніторинг» Дмитро Дмитрук.

Він підкреслив, що 82% опитаних у Хмельницькій області людей при купівлі або оренді житла приділяють увагу питанню теплозабезпечення будинку.

«Це позитивна динаміка. Крім того, люди вважають, що тепло в будинку – це їх особисте завдання, а не питання тільки держави», – сказав Дмитро Дмитрук.

Соціологічне опитування було проведене центром «Соціальний моніторинг» на замовлення Асоціації енергоаудиторів з 9 до 16 вересня 2013 року. Було опитано 2007 осіб у всіх регіонах України.

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Один коментар

  1. ага а в квартрах холодные батареи

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.