Сьогодні на запрошення громади взяв участь у пікеті КП “Цивільжитлобуд”. Акцію організували і провели ошукані інвестори будівництва по Львівському шосе, 33/2 і 33/2А. Вимоги пікету стосувалися забудовника КП “Цивільжитлобуд”: виконати узяті зобов’язання та згідно договорів здати в експлуатацію багатоквартирний будинок.
Мова про “довгобуд”. Підприємство “Цивільжитлобуд” вже понад 4 роки не може здати в експлуатацію дев’ятиповерховий багатоквартирний будинок по Львівському шосе, 33/2 і 33/2А. Згідно з договорами пайової участи у будівництві термін здачі в експлуатацію – 2009 і 2010 роки. Та до цього часу будинок не зданий, незважаючи на те, що люди на 100% виконали свої зобов’язання і сплатили кошти за помешкання. Хтось взяв кредит, хтось позичив гроші і планував мати своє житло, але вже 4 роки людей просто дурять.
Директор КП “Цивільжитлобуд” Тамара Онишко постійно щосб обіцяє, не приходить на засідання комісій міської ради, а тепер взагалі заявляє, що затримка зі здачею – це провина самих людей, адже вони відмовляються сплатити додаткові кошти, які, нібито, з’явилися через інфляцію й подорожчання будівництва. Кожному пропонується доздати різні суми, сплатити за благоустрій, за опалення.
Ошукані хмельничани неодноразово зверталися до влади, правоохоронних органів та всі звернення не дали бажаного результату. Тепер самі люди вдалися до вуличного протесту, бо втомилися чекати і слухати обіцянки-цяцянки. Пікетувати прийшли навіть діти.
Я кілька разів звертався з депутатськими зверненнями в різні інстанції з приводу “довгобуду” по Львівському шосе, 33/2 і 33/2А та не виконання зобов’язань КП “Цивільжитлобуд”. Ініціював засідання постійної депутатської комісії міської ради для розгляду цього болючого питання. Весь час на звернення, на вимоги депутатів, заступника міського голови отримуємо запевнення керівництва “Цивільжитлобуд”, що роботи ведуться, а будинок буде здано. Однак ці слова не підкріплено діями і справа, фактично, не рушає з місця. Щораз змінюються терміни здачі будинку.
Очевидна спроба ввести в оману людей недобросовісним забудовником. Переконаний, що таке шахрайство має бути покаране, а подібні “ділки” усунуті з будівельного ринку. Важливо також доопрацювати проблему на законодавчому рівні, аби люди, які сплатили кошти, мали гарантії на отримання житла.
Потрібно також повернути частину повноважень у містобудуванні органам місцевого самоврядування, аби можна було впливати на такі проблеми і допомагати людям.
Після тривалої та не вельми приємної для забудовника розмови із керівником підприємства людям пообіцяли добудувати першу чергу – 4 під’їзди (188 квартир) у IV кварталі 2013 року, а другу – 2 під’їзди (90 квартир) – у II кварталі 2014 року, але якщо будуть гроші.
Після пікетування офісу колективного підприємства “Цивільжитлобуд” люди пішли на Майдан Незалежності, аби привернути увагу влади до своєї проблеми, пікетували міську раду.
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!