Антигерой Гаврішко

Перший заступник голови Хмельницької облдержадміністрації і кандидат у народні депутати від Партії регіонів Вадим Гаврішко за один день буквально поклав на лопатки стрічки новин провідних мас-медіа України. Не тим, що в області смертність продовжує брати гору над народжуваністю населення, і не тим, що рівень заборгованості із виплати зарплати за вісім місяців зріс на 3,6 відсотки порівняно з початком року і навіть не тим, що медична та освітні реформи не витримують критики. А все через примітивну вислугу партії та його величності губернатору. Ось і вилетіло, як горобець зі стріхи: “Прошу вас підтримати нашу політичну силу, провладну Партію регіонів на виборах до Верховної Ради 28 жовтня. Підтримаєте? Ну що вам шкода підтримати?”.

[AeR5UadjU2s]

На останній обласній партійній конференції регіоналів, що відбулася 24 липня цього року, партійний лідер і менеджер в одній особі Василь Ядуха вправно насаджував соратникам рожеві окуляри з мікроскопічними лінзами. “Ми завжди знаємо свою мету і якби її не було, то в “сердечному” регіоні не існувало би потужної політичної сили — Партії регіонів. Зустрічаючись з людьми, вкотре радію, що сьогодні саме я є членом Партії регіонів. Ми маємо пишатися нашою політичної силою, яка показує зразок стабільності, політичної культури та вболівання за долю людей”. Тепер пан Гаврішко, який тоді був названий, як зразок для наслідування іншим однопартійцям, відійшов від гіпнозу та заговорив справжніми словами. За неповних три тижні до дня голосування цей регіонал відчув, що корабель ПР спустив вітрила та рухається за течією. Можливими підводними рифами, що загрожують утворенню пробоїн, виявилися виборці. Ті, власне, хто дали цьому кораблю життя.

Що відбувається тепер? Попри натягнутий і завищений рейтинг регіоналів на Хмельниччині, спущена по партійній вертикалі в облдержадміністрацію рознарядка: забезпечити Партії регіонів 18-20% голосів електорату. Такий результат можна досягти різними методами. Спосіб, який обрав пан Гаврішко, є добровільно-примусовим, отримав зворотну дію. Чиновник, який комфортно обзавівся посадовими благами, вмить уподібнився страусу, який знайшов пісок, аби поглибше сховати від сорому голову. Виставляючи себе публічно на посміховисько, Вадим Дмитрович підтвердив карикатурність та демонізував партію влади, що називає себе міцним монолітом.

З іншого боку, жалюгідність ситуації у тому, що вивіску Партія регіонів жоден з кандидатів-мажоритарників не береться експлуатувати у своїй передвиборчій кампанії. Мовляв, більше негативу, аніж позитиву. До прикладу, мажоритарник-регіонал по Красилівському округу Віталій Олуйко на біл-бордах активно використовує символіку попередньої політичної альма-матері — “Сильної України”.

… Партія регіонів отримала гарбуза від людей. Чи піднесуть подоляни чергового гарбуза на день виборів, залежить виключно від їхньої мотивації та політичної свідомості. Щоби не повторювали плач Ярославни “маємо те, що маємо”.

 

P.S. Додаю юридичний коментар від сайту “Майдан-Моніторинг” з приводу спонукання Гаврішка проголосувати за Партію регіонів на парламентських виборах.

“Сумнівне дотримання принципу рівного і неупередженого ставлення органів державної влади, місцевого самоврядування, посадових осіб до всіх кандидатів у депутати, партій —суб’єктів виборчого процесу (пп.3 п.5 ст.3, пп.6 п.2 ст.11 Закону України “Про вибори народних депутатів України”. Підіпункт 3 п.1 ст.74 Закону України “Про вибори народних депутатів України” забороняє участь у передвиборній агітації у робочий час посадовим особам органів державної влади, місцевого самоврядування (якщо вони не є кандидатами у депутати). Вадим Гаврішко є кандидатом у нардепи в окрузі №142, але, як бачимо, на відео агітує він не за себе, а за партію — окремого суб’єкта виборчого процесу. Можливо, це не варто оцінювати як порушення, але державний посадовець під час виступу у державному чи то комунальному закладі міг би бути більш уважним до принципу рівного, неупередженого ставлення”.

Теги: , , ,
Редакція сайту не впливає на зміст блогів і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють на сторінках "Незалежного громадського порталу"

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".

Один коментар

  1. во дав,
    нам жалко!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.