Словаки зацікавилися переробкою біомаси на альтернативне паливо

У Хмельницькій області словацькі компанії мають намір налагодити виробництво альтернативних видів палива з відходів біомаси.

Про це повідомив губернатор Василь Ядуха журналістам на відкритті сонячної електростанції у вівторок.

За його словами, відповідний меморандум про співпрацю підписаний 22 жовтня між словацькими підприємствами: ТОВ «Агро.Вос» (м. Братислава), ТОВ «І.П.П.Словаччина» (м. Братислава), спільним словацько-українським підприємством ТОВ «Бегокон Україна» і Хмельницькою ОДА.

Одне з них приступить до роботи з 2013 року і матиме потужність 35 тисяч тоннсировини. У цьому контексті проведені попередні переговори з сільськогосподарськими підприємствами області на поставку біосировини – соломи зернових та олійних культур, – зазначив В.Ядуха.

Згідно з Меморандум, словацькі компанії створюють спільно з суб’єктами підприємницької діяльності Хмельницької області спільне виробництво на базі підприємства з іноземними інвестиціями на території краю, надають спільному підприємству технологію та устаткування для виробництва альтернативних видів палива з відходів біомаси річною потужністю 17-35 тисяч тонн, проводять навчання персоналу, забезпечують організацію збуту виготовленої продукції, сприяють розвитку теплової альтернативної енергетики в області.

Зі своєї сторони облдержадміністрації бере на себе зобов’язання щодо пошуку на території Хмельницької області підприємства, на базі якого буде створено дане спільне виробництво, сприятиме укладанню довгострокових договорів спільного підприємства з підприємствами області на поставку біосировини, і,звичайно, розвитку теплової альтернативної енергетики в області.

“Підприємство, яке працюватиме в нашій області, завжди матиме підтримку як з боку влади, так і з боку контролюючих органів. Ніхто не буде перешкоджати його діяльності. Ми будемо працювати в рамках чинного законодавства, щоб цей проект, який ми започатковуємо, не був перший і не був останній”, – пообіцяв губернатор.

Теги: , ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.