Лукашук закриває рота журналістам. На черзі активіст руху “Чесно”?

У діючого народного депутата від опозиції та хмельницького мажоритарника Олега Лукашука прослідковується загострений параноїчний стан до представників четвертої влади та громадських активістів. Замість того, аби зосередитися за виборчому процесі і здобути перемогу для Обєднаної опозиції, слуга народу взявся зводити рахунки у судах з журналістами, котрі, бачте, порочать його честь, гідність та ділову репутацію як народного депутата. Позовні заяви Олег Григорович культурно підкріплює чималенькими сумами моральної компенсації. Також обов’язковим атрибутом заяв є намір опозиціонера відбити бажання в акул пера та їхніх видань займатися професійною діяльністю. “Згідно з частиною 3 статті 18 Закону України “Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні”, використання друкованих засобів масової інформації для втручання в особисте життя громадян, посягання на їх честь і гідність, є підставою для припинення випуску друкованого засобу масової інформаці”, — пояснює пан Лукашук.

Дзеркало тижня не закрив, але журналістку підмочив

Про судові тяганини з власним кореспондентом видання Дзеркала тижня Світланою Кабачинською ми уже писали. Для освіження пам’яті нагадаємо сюжетну лінію. У статті “Зачистка” (№20 від 2.06.2012) журналістка Кабачинська зауважила: “Лукашук теж планує іти на вибори. Від Королевської — адже він завжди був членом УСДП: і коли вона була з (о), і коли — з Онопенком.Як виявилося згодом, її аргументи не знайшли документального підтвердження. Тоді довелося вилучити це речення з української друкованої версії та обох Інтернет-версій видання. Однак у російськомовній версії Дзеркала тижня це речення залишилося у силу обєктивних обставин. А 22 червня до Хмельницького міськрайонного суду надійшла позовна заява на мільйон гривень про захист честі, гідності, ділової репутації та відшкодування моральної шкоди нардепа. Врешті-решт, зясування стосунків перетворилися для журналістки у гірку пілюлю: Феміда присудила сплатити на користь народного обранця 10 тисяч гривень. Газеті Дзеркало тижня нарахували, чисто символічно, 1 гривню моральних збитків для депутата.

Фото Віталія Тараненка

Цей конфлікт набув нового витка продовження, коли 27 вересня Хмельницький відвідав лідер опозиції Арсеній Яценюк. Він негативно відреагував на факт судового напруження між представником опозиції й журналістом. Дурна справа судитися з журналістами. Я ще не бачив жодного чоловіка, а особливо політиків, котрі починали судитися з журналістами й щось від цього виграли. Всі програли. Можна виграти судове рішення, а програти політичну карєру, — сказав Яценюк.

А далі сталося те, чого не міг ніхто спрогнозувати. За дорученням Арсенія Петровича, пана Лукашука планували не допустити до сцени, на якій Яценюк мав презентувати мажоритарників Хмельниччини. Це фактично ставило хрест на будь-які тотожності Лукашука з табором Обєднаної опозиції. На диво назріваючий вибух у середні опозиціонерів вдалося загасити. Одіозний мажоритарник зіграв на випередження, зустрівшись тет-а-тет зі своїм лідером. І вже ввечері пан Лукашук красувався на хмельницькій сцені, як єдиний кандидат від опозиції у 187 виборчому окрузі.

Така наука змусила нардепа Лукашука шукати точки дотику з Кабачинською. За її словами, тепер він пропонує укласти мирову угоду, незважаючи на те, що вона подала апеляційну заяву.

Рух “Чесно” нечесний?

Громадянські активісти, котрі 29 жовтня минулого року обєдналися у рухЧесно, поставили за ціль протягом року до виборів прошерстити на вшивість, як діючих обранців, так і кандидатів у народні депутати. Звісно, їхня прискіплива увага до публічних осіб не залишила останніх бути пасивними гравцями. Як зясувалося, так звані критерії доброчесності не пройшли 940 осіб з 2317 перевірених. Координатор руху Чесно у Хмельницькій області Олег Черненко зазначив, що найбільше кандидатів страждають на порушення критеріїв непричетності до корупційних дій та прозорості задекларованих доходів і майна та їх відповідність способу життя.

Фото Віталія Тараненка

Що стосується персони Олега Лукашука, то “часничний” рух вважає його порушником чотирьох критеріїв. Відповідно, він причетний до корупційних дій, має непрозорість задекларованих доходів і майна та їх відповідність способу життя, не завжди особисто голосував у парламенті, більше часу був відсутній на засіданнях парламенту та комітетів. Ці факти лягли в основу свіжого позову від 12 жовтня опального нардепа до координатора Чесно О.Черненка і редакції обласного тижневика Газета Поділля, яка використала інформацію руху на власних шпальтах. Тепер обранець закатав губу на 50 тисяч гривень моральної компенсації від Чесно і однієї гривні — від газети. “Застосовуючи обман, Відповідачі (О.Черненко і “Газета Поділля” — авт.) намагаються переконати значну кількість громадян у тому, що я є корупціонером, прогульником, що має як наслідок зміну морального ставлення суспільства до мене з позитивного або нейтрального — до негативного… Поширена вищезазначена інформація про мене є наклепом, а тому така, що не відповідає дійсності та не підтверджена жодним достовірним доказом”, — поскаржився Феміді пан Лукашук.

На думку координатора Черненка, рух Чесно за критерієм відсутність на засіданнях парламенту та комітетів” оцінював відвідуваність народних депутатів виключно за 2011 рік. При цьому, на нашу думку, порушниками є обранці, котрі відвідали менше 75 відсотків засідання. Під час складання рейтингу використовували офіційні дані Верховної Ради України. Таким чином, нардеп Олег Лукашук минулого року був присутній на 34 засіданнях або 41%, відсутній — на 59-ти або 48%. Також рух Чесно дійшов висновку, що пан Лукашук порушив критерій не причетність до корупційних дій”. Зауважу, що всі висновки робилися на підставі інформації, розміщеної у ЗМІ, що викликають довіру, зокрема, газеті “Дзеркало тижня” та Першому національному телеканалі. Наголошую, що рух Чесно лише робить оцінку вірогідності причетності особи до правопорушення чи неетичної поведінки, — пояснив Черненко.

Крім того, редактор Газети Поділля Володимир Гординський переконаний, що приплітати незалежне видання не правильно, оскільки конфлікт з нардепом вичерпаний за взаємною згодою. Олег Лукашук до цього звертався до нас і ми навіть опублікували 13 вересня в “Газеті Поділля” №37 інформацію підзаголовком Депутат не згоден. В ній повідомили, що Олег Лукашуквважає, що рух Чесно поширює дезінформацію. Зокрема, як стверджуєдепутат, він у 2011 році відвідав 41% пленарних засідань, а непропустив понад 75%. Вказали і про те, що Лукашук заявляє, що ніколине входив до Спостережної ради Тендерної палати. Але в позовній заявічомусь про цю публікацію не згадується, — наголосив він.

До того ж сама позовна заява не грає з часовим рамками. Пан Лукашук стверджує, що наклепницька публікація вийшла у газеті 23 вересня, себто у неділю. Проте Газета Поділля виходить щочетверга і насправді ж інформація,оприлюднена за результатами Чесно,вийшла 23 серпня. Отакої!

Пастки, що власноручно розставляє опозиціонер, очевидно не додають йому електоральних балів. Навпаки — він уподібнюється тим, кого так гаряче шельмує Об’єднана опозиція — Партії регіонів. Вочевидь суди для Лукашука — це інструмент певного морального задоволення, піррової перемоги. Не більше. У дійсності всі бої відбуваються на мажоритарних округах…

Теги: , , ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".

Коментарів: 3

  1. ЩЕ ОДИН ДОКАЗ, ЩО ЛУКАШУК НЕ ДОСТОЙНИЙ СТАТИ ЩЕ РАЗ ДЕПУТАТОМ. ВЖЕ НАБРИДЛА ЙОГО БЕЗЛІЯЛЬНІСТЬ ДЛЯ МІСТА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО.
    ТІЛЬКИ ГРОШІ ДЛЯ ЧЕРНЕЛІВКИ ВКРАВ.

    ЄДИНА ДОСТОЙНА ЛЮДИНА НА ВИБОРАХ ЦЕ СЛОБОДЯН.

    • якщо Лукашук гроші з Чернелівки вкрав то за які гроші побудований водогін? А Слободян це взагалі хто?

  2. Лукашук не украл все деньги, он просто “купил не те трубы, подешевли”, за что и сядет если проиграет выборы

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.