Спецрежим ПДВ – один з найдієвіших і найпростіших механізмів підтримки аграріїв, який дає можливість щороку зберігати близько 30-40 млрд. грн. обігових коштів, які можна оперативно та швидко інвестувати», – зазначив депутат обласної ради Сергій Іващук на зустрічі з аграріями у Хмельницькому.
Ці кошти фактично залишалися в оборотних рахунках фермерських господарств, тому його скасування призвело до втрати робочих місць, скорочення валютної виручки та зменшення інвестицій у галузь.
За його словами, «дотації» – це часто оббивання порогів чиновників, які вимагають купи паперів та довідок, кошти видають здебільшого під кінець року, клерки на місцях часто вимагають хабарі за сприяння.
Більше того, спочатку фермер має десь взяти кошти на капітальні інвестиції, вийняти їх з обороту, закупити обладнання, худобу тощо, а лише потім, можливо, йому повернуть частку.
За словами Сергія Іващука, у 2015 за спецрежимом в агросекторі залишили 43,2 млрд. грн. при курсі долара 21.3 = $2,02 млрд. дол., а у 2020 на агросектор передбачили 4 млрд.грн. при курсі долара 28.3 = 0,14 млрд. дол. США. (6,93%).
«Держава намагається за рахунок агросектору вирішувати свої проблеми», – додав Сергій Іващук.
Він зазначив, що аграріям необхідно об’єднуватися, щоб подолати виклики, які стоять перед ними. За словами Сергія Іващука, необхідно створити платформу аграріїв Хмельниччини, куди б увійшли усі керівники аграрних об”єднань області.
«Нам потрібно об’єднуватися, щоб вижити. Політика політикою, але нам треба рятувати економіку, бо маємо пандемію у світі, війну на Сході країни, і, не дай Боже, ще й додастся продовольча криза», – резюмував Сергій Іващук.