Мешканці Хмельницької області попередньо визначилися, за кого проголосують на місцевих виборах. Серед шести партій, які долають 5%-й бар’єр, лише три парламентських.
Партія «ЗА МАЙБУТНЄ» (лідер виборчого списку – Сергій Лабазюк) є лідером виборчих перегонів на Хмельниччині. За вказану партію на виборах депутатів Хмельницької обласної ради мають намір віддати свій голос 14,5% від усіх опитаних або 16,8% серед тих, хто планує піти на вибори. Про це свідчать дані опитування, проведеного дослідницькою компанією «Ю.С.С.» на замовлення Громадської організації “ПАРАЛЕЛІ”. Дослідження проводилося з 5 по 10 жовтня 2020 року в Хмельницькій області серед громадян, старших 18 років. Обсяг вибірки – 1600 респондентів, середня статистична похибка не перевищує 2,5%.
Друге місце, із відставанням в декілька відсотків, посідає партія «Команда Симчишина» (Віктор Симчишин). За неї готові проголосувати 12,8% від усіх опитаних або 14,9% від тих, хто піде на вибори. На третьому місті, майже впритул до другого, йде президентська партія «Слуга народу» (Сергій Мандзій). За неї готові віддати свої голоси, відповідно, 11,5% і 13,3% жителів Хмельниччини.
За першою трійкою, на незвично низькому для неї четвертому місці, розташувалася партія «За конкретні справи» (Олександр Герега) з результатом 9,8% від усіх опитаних і 11,4% від тих, хто планує брати участь в голосуванні. Замикає п’ятірку партія «Батьківщина» (Олег Лукашук), рейтинг якої майже співпадає з рейтингом «ЗКС»: відповідно, – 8,6% та 10,0%.
На шостому місці, із незначним відставанням від першої п’ятірки, розташувалася партія «Європейська солідарність» (Володимир Ар’єв) – 7,4% від усіх опитаних або 8,6% від тих, хто піде на вибори. Залишаються шанси на подолання 5%-го бар’єру в Радикальної парті України (Тетяна Зеленко) – 4,0% та 4,6%.
Аналізуючи дані опитування компанії «Ю.С.С.», експерти в першу чергу відзначають перше місце у рейтингу нового політичного проекту – партії «ЗА МАЙБУТНЄ». На їхню думку, успіх партії пов’язаний з тим, що на сьогодні вона найбільш точно відповідає запитам виборців. У суспільних настроях домінують розчарування діями президентської команди (партія «Слуга народу»), втома від провідних парламентських партій та запит на професійну та досвідчену владу, яка зможе впевнено подолати економічну кризу та вивести країну на шлях стійкого розвитку. Саме тому, на думку експертів, перші два місця в рейтингу займають непарламентські та непровладні проекти.
Що стосується партії «Команда Симчишина», яка займає друге місце в рейтингу, на думку експертів вона майже вичерпала потенціал зростання на Хмельниччині. Соціологи вважають найбільш ймовірним певне послаблення позицій партії в останні два тижня перед виборами. Такий варіант розвитку подій може бути зумовлений тим, що сприйняття мера Хмельницького безпосередньо в місті та інших регіонах Хмельниччини відрізняються. Особливо це стосується сільських районів, віддалених від столиці області.
Також відмічається, що на тлі певного зростання рейтингу «Батьківщини», скоріше за все, відбудеться падіння рейтингу партії «За конкретні справи». У обох партій дуже схожий електорат, тому зростання однієї може викликати падіння іншої. Крім того, на думку експертів, досить непоганий потенціал зростання рейтингу в останні дні перед виборами має «Європейська Солідарність». Це може статися за рахунок мобілізації електорату партії «Свобода», яка майже втратила свої позиції в області після того, як мер Хмельницького, свободівець Олександр Симчишин вирішив йти на вибори окремим політичним проектом.