Європейський банк надасть 28,5 млн євро кредиту на вирішення проблеми сміття у Хмельницькому – рішення ради директорів

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) у рамках програми “Зелені міста 2” надасть ХКП “Спецкомунтранс” кредит на суму 28,5 млн євро для фінансування проекту відновлення та модернізації інфраструктури твердих побутових відходів (ТПВ) у місті, що оцінюється в 36,5 млн євро.

Таке рішення рада директорів банку ухвалила в середу, повідомив агентству “Інтерфакс-Україна” старший радник із зовнішніх зв’язків ЄБРР Антон Усов.

Кредит ЄБРР розбитий на декілька траншів і доповнюється інвестиційним грантом у розмірі до 5 млн євро від Інвестиційної платформи сусідства ЄС (EU Neighbourhood Investment Platform) і місцевим внеском до 3 млн євро.

Проект включає два етапи. На першому – задоволення термінових потреб міста в інвестиціях для реконструкції наявного полігону, будівництва поруч нової карти інженерного санітарного полігону за стандартами ЄС і придбання для нього нового обладнання, а також поліпшення систем збору і транспортування ТПВ зі співфінансуванням із бюджету міста.

Початок хмельницького сміттєзвалища. Фото Віталія Тараненка

Другий етап включатиме в себе будівництво нового сміттєпереробного заводу для неорганічних відходів та відокремленої станції компостування для відсортованих органічних відходів. Така підтримка вторинної переробки і створення сучасної інфраструктури управління ТПВ (сортування і компостна переробка) мають привести до зменшення кількості відходів, які в кінцевому підсумку потраплятимуть на полігон.

Очікується, що реалізація проекту скоротить викиди CO2 на 100 тис. тонн на рік.

Читайте на цю ж тему:

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 14

 1. Молодці,команда Симчишина працює на результат!

  • Ви хворі на голову люди, гроші розкрадуть
   а хто буде гасити кридит, діти наші чи внуки ?!

 2. ось відпвід всіляким аферистам по типу Сторожука чи Берези

 3. Оце новина !! Браво мер браво його команді

 4. Тільки , лохи можуть радіти це кредитні кошти , які команда С розкраде , а ваші діти ці кошти будуть повертати , та ще й проценти платити . Браво піпел хаває.

 5. Розкрадуть гроші побратими.

 6. Ще рано радіти за Симчишина і його команду, ЄБРР надасть ХКП “Спецкомунтранс” кредит на суму 28,5 млн.євро для фінансування проекту відновлення і модернізації інфраструктури твердих побутових відходів (ТПВ) в місті, оцінюється в 36,5 млн. євро. Тобто поки про будівництво сміттєпереробного заводу не йдеться! Йдеться, простою людською мовою, про модернізацію існуючого сміттєзвалища. А ось як з цим завданням впоратися Симчишин і Ко, будемо бачити з часом!

  P. S. Було б непогано ознайомиться, на яких умовах і під які відсотки, ЄБРР надає місту Хмельницькому такий кредит? Не варто забувати, що віддавати відсотки і “тіло” кредиту від ЄБРР доведеться не Симчишину і Ко, а городянам міста Хмельницький. Що в свою чергу позначиться на підвищенні оплати за вивезення твердих побутових відходів (ТПВ). Що в нинішній і майбутній час, у зв’язку з економічною ситуацій в країні, може вилитися в борги від населення з утилізації твердих побутових відходів (ТПВ). І відсотки і “тіло” кредиту від ЄБРР доведеться “перекривати” з інших статей бюджету міста Хмельницького! А ці гроші могли б піти, як приклад, на модернізацію і реконструкцію лікарень, що необхідно буде робити зв’язку з COVID-19 та іншими захворюваннями. Як рахую, що з спочатку необхідно завести в місто Хмельницький потужні інвестиції, а потім братися за великі соціальні проекти в місті Хмельницькому! Я і є прихильником, що будівництво сміттєпереробного заводу необхідно віддавати в “часті руки”, на умовах соціального-партнерства!

 7. Чудова новина,команда Симчишина,в дії!!!!

 8. Справжній розумний, а Степан як завжди ботує.

 9. Заганяє в борги місто. Кожне комунальне підприємство має кредити. На кожному розкрадаються кошти. Картавий оформляй кредит на себе, та свою команду. Місту черговий величезний борг не потрібен.

 10. Дякуйте дурні симчишину, будете платити за золоте сміття.
  Один бухгалтер з Спецкомунтрансу мільйони вкрав, знайдеться й інший щоб для побратимів кредит переказати.

  • Так. Уся наволоч злітиться на розпил грошей. Починаючи від Тягнибакса з Пупсом, закінчуючи тутешніми зайдами та пройдами.

 11. Ураааа! Есть , что дерибанить!

 12. Сем получить бабло і буде рулити, і більше тих грошей ніхто не побаче, хороша новина для Симчишина.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.