Музей пропаганди у Шепетівці розвіюватиме історичні міфи, сконструйовані радянськими пропагандистами

Директор музею пропаганди Наталія Никонова повідомила, яких трансформацій зазнає її заклад після декомунізації.

“Можливо, поки що нова назва «Музей пропаганди» для багатьох є незрозумілою і дещо подразнює. Але вона дає можливість наповнити експозицію новим змістом та створити унікальний музей – науково-дослідну, просвітницьку інституцію з дослідження тоталітарної пропаганди в Україні, націленому на зміцнення української ідентичності шляхом розвінчання історичних міфів, сконструйованих та поширюваних радянськими пропагандистами”, – написала вона у “Фейсбуці”.

Також музей має можливість стати майданчиком для діалогу в питаннях пам’яті тоталітарного минулого, місцем комунікації з місцевою громадою, українськими та іноземними туристами, всіма зацікавленими групами.

“Дослідження та популяризація знань про пропаганду та протидію їй в спеціалізованій музейній установі сприятиме відновленню національної пам’яті українського народу, відстоюванні прав та свобод людини, формуванню навичок у громадян України критичного мислення, дієвого патріотизму та власної ідентичності. Музеєм, що відповідає сучасним тенденціям розвитку музейної справи та актуальним потребам українського суспільства в контексті сутнісної декомунізації”, – переконана Никонова.

Як писав НГП, 28 березня депутати Хмельницької обласної ради перейменували комунальний заклад «Обласний літературно-меморіальний музей Миколи Островського» (м.Шепетівка) у «Музей пропаганди» обласної ради.

Крім цього, як дізнався НГП, у листопаді 2019 року Міністерство юстиції подало позов до Хмельницького окружного адміністративного суду, в якому просить припинити діяльність юридичної особи «Обласний літературно-меморіальний музей Миколи Островського». Підставою звернення до суду позивач вказав на порушення вимог Закону України «Про засудження комуністичного та націднал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 9

  1. Купка підарасів прийняла свої підарські рішення. Здоровий глузд колись переможе в цій країні і кожен підарас отримає своє заслужене місце – на параші.

  2. Петлюра молодець шо продав західну Україну полякам а от комуняки дебіли шо приєднали їх в 1939 році.

  3. Комуняки, запхайте собі у дупу серпа і вдарте по ньому молотом

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.