Депутати декомунізували музей імені Миколи Островського у Шепетівці

Депутати Хмельницької обласної ради перейменували комунальний заклад «Обласний літературно-меморіальний музей Миколи Островського» (м.Шепетівка) у «Музей пропаганди» обласної ради.

Сьогодні таке рішення підтримала більшість депкорпусу на позачерговій сесії ради.

Під час розгляду цього питання було наголошено, що 20 грудня минулого року сесія облради ухвалила рішення провести громадське обговорення щодо зміни назви комунального закладу у Шепетівці. За результатами обговорення було запропоновано перейменувати заклад у «Музей пропаганди в Україні 1917-1991 рр.».

16 березня під час засідання круглого столу за участю учасники ухвалили кінцеве рішення – перейменувати на більш коротшу назву «Музей пропаганди». З цим погодилися представники Українського інституту національної пам’яті, Українського центру розвитку музейної справи і Українського комітету Міжнародної Ради Музеїв.

Фракція ВО «Свобода» на сесії озвучила пропозицію перейменувати музей імені Островського у краєзнавчий музей, а сам пам’ятник радянському письменнику, що розміщений біля закладу, демонтувати. Однак ця ідея не набрала достатніх голосів.

Крім цього, як дізнався НГП, у листопаді 2019 року Міністерство юстиції подало позов до Хмельницького окружного адміністративного суду, в якому просить припинити діяльність юридичної особи «Обласний літературно-меморіальний музей Миколи Островського». Підставою звернення до суду позивач вказав на порушення вимог Закону України «Про засудження комуністичного та націднал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

Наразі розгляд судової справи зупинений до 11 квітня.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 6

  1. СПАСИБІ КОМУНІМТАМ З КИТАЮ ЩО ДОПОМАГАЮТЬ ДЕКОМІНІЗОВАНІЙ НАЦІОНАЛІСТИЧНІЙ УКРАЇНІ !!!!!!!

  2. СПАСИБІ КОМУНІСТАМ З КИТАЮ ЩО ДОПОМАГАЮТЬ ДЕКОМІНІЗОВАНІЙ НАЦІОНАЛІСТИЧНІЙ УКРАЇНІ !!!!!!!

  3. Нарешті всім буде щастя))) Останню перепону на шляху до щасливого і заможного життя подолано. Дебіли, мля

  4. Дебилы. Сейчас самое время для декоммунизации.

    • Декомунізація завжди на часі: У столиці Чехії Празі демонтували пам’ятник радянському маршалу Іванові Конєву.
      Комуняку — на гілляку!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.