Двічі в одну річку – ректор ХУУП Омельчук знову подався на конкурс з відбору членів Вищої ради правосуддя

Ректор Хмельницького університету управління та права Олег Омельчук вдруге бере участь у конкурсі на посаду двох нових членів Вищої ради правосуддя, які призначаються за квотою президента.

Фото з “Фейсбуку”

Про це зазначено у публікації ГО “Автомайдан”, “Центр протидії корупції”, “Фундація “DEJURE” та “Трансперенсі Інтернешнл Україна”.

Кандидатура Омельчука разом із іншими 19 претендентами потрапила до категорії “Кандидати, до яких є запитання”. Зокрема, громадськість проаналізувала його декларації про доходи: за 2018 року дохід його сім’ї формувався переважно з ректорської зарплати в 240 тис. грн. З дружною у готівці зберігає 63500 дол.

“Як при невисоких задекларованих доходах Вам вдалося накопичити таку кількість готівкових коштів?” – запитують представники цих ГО.

Як писав НГП, цього року науковець Омельчук уже претендував до Вищої ради правосуддя, але не пройшов. Наразі він судиться з Конкурсною комісією з добору кандидатів для здійснення президентом України призначення членів ВРП і самим главою держави (у позові фігурує Петро Порошенко – НГП), який у справі виступає третьою особою.

22 квітня Окружний адміністративний суд Києва через позов Олега Омельчука заборонив призначати членів ВРП за президентською квотою. Однак Порошенко 13 травня таки призначив двох членів ВРП.

Пізніше 10 червня президент Володимир Зеленський скасував укази Порошенка про призначення двох членів ВРП. Крім цього, він оголосив конкурс на посаду двох нових членів Вищої ради правосуддя. Це орган, який відповідає за формування суддівського корпусу, заміну місця роботи суддів та забезпечення незалежності судової влади. Саме ВРП мала здійснити очищення суддівської системи. Однак через політичні призначення замість суддівського самоврядування орган займався покаранням неугодних владі та покриттям покірних.

До фінальної стадії конкурсу дійшло 48 кандидатів, які 31 липня, 1 та 2 серпня пройдуть співбесіди.

Після цього комісія рекомендує кількох кандидатів президенту, серед яких він обере двох
переможців – нових членів Вищої ради правосуддя.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.