Столичний суд заблокував Порошенку призначити двох членів ВРП після позову хмельницького ректора

Окружний адміністративний суд Києва 22 квітня розглянув заяву, покликану забезпечити позов про визнання протиправними дій/бездіяльності Конкурсної комісії з відбору кандидатів до ВРП за президентською квотою. За результатами її розгляду суд заборонив Конкурсній комісії приймати рішення про визначення кандидатів, які мають бути рекомендовані Президенту для розгляду і призначення.

Як повідомляє фундація Dejure, суд також заборонив голові Конкурсної комісії Володимиру Буткевичу чи іншій особі, яка виконує його обов’язки, подавати на розгляд Президента відповідний список кандидатів.

Водночас суд відкрив провадження за позовом, для забезпечення якого заборонив визначати кандидатів до ВРП від Президента.

«Вжиття вказаних заходів забезпечення позову матиме наслідком виключно збереження існуючого становища до розгляду даної справи по суті та проведення всіх необхідних процедур до стадії, з якої стане неможливим поновлення прав позивача в спірних правовідносинах у випадку задоволення позову», — йдеться у повідомленні прес-служби окружного адмінсуду.

Позивачем виступає ректор Хмельницького університету управління та права Олег Омельчук, який цього року безуспішно претендував на місце у ВРП від з’їзду представників юридичних вишів та наукових установ. Напередодні з’їзду громадські організації закликали розглянути інші кандидатури, бо серед висунутих не було жодної, чия доброчесність, незалежність чи готовність боротися за очищення судової влади не викликала б сумніву.

“Було 14 кандидатів, з яких за результатами співбесіди комісією визначено чотирьох. Двох з них президент має право призначити до Вищої ради правосуддя. На мою думку, порушенням під проведння конкурсу було те, що не визначено предмет співбесіди, а саме: відсутній перелік питань, за якими проводиться співбесіда, відсутні критерії оцінювання відповідей кандидатів, не доведено до відома кандидатів способи фіксації відповідей, тощо”, – сказав раніше НГП ректор Омельчук.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Один коментар

  1. НУ НИКАК НЕ УГОМОНИТСЯ ОЛЕЖЕК.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.