Ректор хмельницького вишу судиться з президентською конкурсною комісією

Ректор Хмельницького університету управління та права і кандидат на посаду члена Вищої ради правосуддя Олег Омельчук судиться з Конкурсною комісією з добору кандидатів для здійснення президентом України призначення членів ВРП і самим главою держави, який у справі виступає третьою особою.

Фото з “Фейсбуку”

Про це “Незалежному громадському порталу” стало відомо з сайту “Судова влада України”.

17 квітня відбувся авторозподіл і справа потрапила до судді Окружний адміністративний суд міста Києва Ігоря Погрібніченка.

У коментарі НГП пан Омельчук повідомив, що подав документи на Конкурсну комісію, яку 11 березня цього року створив Петро Порошенко.

“Було 14 кандидатів, з яких за результатами співбесіди комісією визначено чотирьох. Двох з них президент має право призначити до Вищої ради правосуддя. На мою думку, порушенням під проведння конкурсу було те, що не визначено предмет співбесіди, а саме: відсутній перелік питань, за якими проводиться співбесіда, відсутні критерії оцінювання відповідей кандидатів, не доведено до відома кандидатів способи фіксації відповідей, тощо”, – сказав Омельчук.

Через суд він добиватиметься визнання недійсними результатів співбесіди, які проводила президентська комісія і без конкретної причини його відсіяла.

Зауважимо, що перед цим хмельницький ректор намагався потрапити до Вищої ради правосуддя за квотою з’їзду представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ. Під час таємного голосування він набрав 11 голосів і втратив шанси на перемогу.

Довідково. Вища рада правосуддя – колегіальний, незалежний конституційний орган державної влади та суддівського врядування, який діє в Україні на постійній основі для забезпечення незалежності судової влади, її функціонування на засадах відповідальності, підзвітності перед суспільством, формування доброчесного та високопрофесійного корпусу суддів, додержання норм Конституції і законів України, а також професійної етики в діяльності суддів і прокурорів.

Складається з 21 члена, з яких 10 — обирає з’їзд суддів України з числа суддів чи суддів у відставці, 2 — призначає президент України, 2 — обирає Верховна Рада України, 2 — обирає з’їзд адвокатів України, 2 — обирає всеукраїнська конференція прокурорів, 2 — обирає з’їзд представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Один коментар

  1. Мудак до корита хоче.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.