Позов на мільярд: фігуранту “хабарної” справи не вдалося захисти честь та гідність перед поліцією

Хмельничанин Михайло Хабаль, який разом із іншим місцевим мешканцем проходять у справі з обвинувачення у вимаганні коштів у забудовника, програв суд зі стягнення з Головного управлінь Нацполіції в Хмельницькій області і Державної казначейської служби 1 млрд. грн моральної шкоди.

Про це свідчить рішення Хмельницького міськрайонного суду від 14 травня.

Позивач звернувся до суду через те, що старший слідчий обласної поліції в матеріалах досудового розслідування називав його членом громадської організації «Хмельниччина. Самооборона і контроль». Також правоохоронець стверджував, що Хабаль створив певні перешкоди в діяльності будівельному підприємству «Базис» і своїми злочинними діями завдав останньому майнової шкоди в розмірі 259 тис. 542,63 грн.

Михайло Хабаль. Фото НГП

Наведені факти, на думку Хабаля, були порушенням його честі, гідності та ділової інформації, а також містили розповсюдження недостовірної інформації. Тому просив суд стягнути з держказначейства 1 млрд грн моральної шкоди.

Водночас із затвердженого обвинувального акту зникла інформація про членство Хабаля та виставлену майнову шкоду від будівельників, у яких, за версією слідства, він разом зі спільником вимагали і отримали 10 тис. дол.

“Всі дії старшого слідчого СУ ГУНП у Хмельницькій області капітана поліції були направлені на екзестенціальне визнання ним неіснуючої вини та утвердження психологічного імперативу в формі «Михайло Хабаль має відчувати себе винним», тобто мали закріпити в його свідомості відчуття вини, а в подальшому сформувати «комплекс вини». Таким чином старший слідчий добивався позбавлення його своєї ідентичності та морального духу і свободи волі, старалась узаконенням неправдивих відомостей знищити його індивідуальність і подавити свободолюбивий дух його як внутрішнього, так і зовнішнього світогляду, що привело в кінцевому випадку до маніпуляції свідомістю громадян України, в яких через тотальну дискредитацію його, Хабаля в ЗМІ сформувалась в більшості соціуму думка про беззаперечну винність позивача в неіснуючому злочині”, – йдеться у позовній заяві Хабаля.

Однак суд дійшов висновків, що позивач не надав жодних доказів на підтвердження заподіяння йому відповідачем моральної шкоди у вигляді моральних чи фізичних страждань, погіршення стану здоров`я, порушення нормальних життєвих зв`язків та стосунків з оточуючими людьми тощо, а також не зазначив, з яких саме міркувань моральна шкода визначена на суму 1 млрд. грн.

Окремо суд додав, що дії старшого слідчого обласної поліції незаконними не визнавались, а клопотання про продовження строків досудового розслідування та обвинувальний акт винесені, відповідно до вимог КПК.

З цих підстав Хабалю було відповлено у задоволені цивільного позову.

Як писав НГП, раніше Михайло Хабаль добивався в суді компенсації 10 млн грн. моральної шкоди та 40 тис. грн. майнової шкоди з прокуратури Хмельницької області.

На цю тему більше читайте у публікації Справа “активістів” Хабаля і Кутея: від вимагання хабара — до хуліганства

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 13

 1. Раджу Хабалю не зупинятися, ця справа висмоктана прокурорськими із пальця, підстава чистої води ( так пробували прибирати неугодних а заодно і показники для звіту Луценка наганяли. отак воно чмо ще досі працює!). Перш за все, кожен зсучений прокурор має понести відповідальність!

 2. Михайло трохи дивний, але сил маловато для боротьби з цими монстрами. Судова та правоохоронна ситеми гнилі, тому добитись правди надзвичайно важко. Треба мати витримку та дійти до Європейського суду з прав людини, але може не хватити життя…

 3. В нього такса 10 т. з забудовника була. Шантажист під маскою активіста.

 4. Хочеться спитати у Василя: ти давав йому хабар чи був присутнім ? Чи просто тріпаєшся як баба ?!

  • Це мабудь людина замовника. Такса 10тис., смішно…Хабаль з такою таксою повинен був бути суперзаможною людиною. Підручні херпрокурора звинувачують людей у незаконному збагаченні на мільйони, а ті “багаті” як правило живуть в квартирах що залишились від батьків та їздять на пошарпаних авто. Цікавою була б статистика про те скільки разів підозрювані і ті ж самі прокурори за останні рази виїзжали за кордон і де відпочивали. Тоді було б наглядно видно хто краде і скільки краде.

 5. Досить пристойна реклама Хабаля Михайла Йосифовича, незважаючи на винесене свавільне та шизоїдне рішення суду, оскільки обізвавши мене членом без жодних на те підстав, хтось має за всю цю ганьбу заплатити кошти,і саме час і новий Верховний суд поставить в цій справі жирну крапу, і ця крапка явно буде не на корись ні поліцаїв і прокурорчика довганя чи якушко, а буде на мою користь…дякую всім за дотепні коментарі..анонім Хабаль М.Й.

 6. Треба знати Хабаля, там де гроші там і він, а те що справу не змогли довести до кінця потрібно питати в недоумків прокурорів.

  • Свої чесно зароблені не пробував рахувати…спробуй і жити стане набагато легше…

 7. Миша, то ти пишеш все під різними псевдо? Не пінься. Всі знають, що ти аферист

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.