Суд арештував двох фігурантів справи з вимагання грошей у хмельницького забудовника

Хмельницький міськрайонний суд арештував одного з фігурантів справи з вимагання коштів місцевого забудовника Артура Кутея на два місяці, призначивши можливість внести грошову заставу у розмірі 400 тис. грн.

Сьогодні таку ухвалу винесла слідчий суддя Світлана Дручкова.

За даними досудового розслідування, Кутей разом з Михайлом Хабалем (обох правоохоронці охрестили членами громадської організації “Хмельниччина. Самооборона і контроль”, при цьому НГП не вдалося знайти будь-якого офіційного підтвердження щодо приналежності цих осіб до названої ГО – ред.) виступили ініціаторами перевірок одного з об’єктів будівництв.

1 вересня вони викликали працівників поліції на будмайданчик на вул. Подільська, 10/1, що у Хмельницькому, повідомивши, що саме на цьому місці незаконно зводиться будинок. Того ж дня підозрювані зустрілися в кафе з представником забудовника КРБП “Базис” і виставили вимогу передати їм 10 тис. дол за не створення перешкод у веденні будівельного бізнесу.

6 вересня Кутей і Хабаль повторно пересіклися в кафе з особою від забудовника, яка передала першому конверт із 10 тис. дол. Кутей поклав гроші у кишеню куртки, після чого був викритий силовиками.

7 вересня Кутею і Хабалю оголосили підозру за ч.2 ст.189 (вимагання, вчинене за попередньою змовою групою осіб) Кримінального кодексу України.

Під час розгляду справи Кутей наполіг на видаленні із зали оператора “Поділля-Центр”, мотивувавши це тим, що є непублічною особою, наразі оголосив голодування, і не хоче, аби на цьому етапі розгляду справи його показувало телебачення. Це клопотання суддя задовольнила.

Далі підозрюваний спростовував всі закиди правоохоронних органів.

“Я не був 1 вересня, коли Хабаль викликав поліцію (до забудовників – НГП). Щодо мене, то я ніколи не викликаю поліцію. Таким чином, я не міг фізично домовлятися про якісь гроші. Також, за моєю інформацією, представниця фірми “Базис”, яка давала покази, взагалі не має стосунку до цього підприємства… Розумієте, що провокували Хабаля. Їм був потрібен не я, а Хабаль”, – розповів Кутей.

Головуюча попросила підозрюваного викласти свою позицію щодо одержання хабара 10 тис. грн.

“Коли мене затримали, мої руки були чисті. Ніяким чином я не заплямований і відбитків пальців на конверті немає. Тільки, як минуло півгодини з моменту затримання (під час викриття правоохоронці поклали Кутея на асфальт – НГП), побачив, що конверт лежав біля мене. Водночас на камеру (оперативні змойки – НГП) я заявив, що не причетний до цього конверта… Руки у мене чисті”, – запевнив Кутей.

Захисниця Тарадай стверджувала, що поліція необгрунтувала підозру його клієнту. Тому пропонувала не задовольняти клопотання про взяття під варту, а обмежитися домашнім арештом.

Окремо суд долучив до справи низку документів за клопотанням захисниці Кутея: копії довідок про склад сім’ї (як з’ясувалося, з ним у селі Лісові Гринівці, що під Хмельницьким, проживають вагітні донька і невітка – НГП), грамоту ГО “Об’єднання волонтерів “Український опір” за активну роботу в допомозі з продуктами харчування воїнам АТО, позитивні характеристики за місцем роботи (СТ “Домашній хліб”) і Федерації єдиноборств України.

У підсумку суддя Дручкова вийшла з ухвалою, в якій зазначила, що наразі достатньо зібрано доказів для винесення міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою Кутея. Як альтернативу, підозрюваному запропоновано внести грошову заставу у розмірі 400 тис. грн (сторона обвинувачення просила 800 тис. грн – НГП).

Крім цього, суд почав розгляд призначення міри запобіжного заходу іншому підозрюваному Михайлу Хабалю. На судове засідання не з’явився його захисник. Хабаль одразу відреагував на це, заявивши, що в подальшому будуть порушватися його права і норми КПК.

Фото НГП

Фото НГП

Фото НГП

Фото НГП

Суддя Дручкова уточнила в підозрюваного, чи наполягає він своєму захиснику, чи клопотатиме про його заміну.

“Це не мої проблеми, а держави Україна, яка хоче мене незаконно посадити”, – відповів Хабаль.

Суд узяв перерву на невизначений час. У залі чекають на появу захисника Хабаля.

Кілька слів про будівельний об’єкт, на якому “погоріли”, так звані активісти. Згадане у матеріалах справи Колективне ремонтно-будівельне підприємство “Базис” засноване 1996 року. Директором є хмельничанин Франц Решетник.

На вул. Подільська, 10/1 будується житловий комплекс «Перлина Проскурова» на 11 поверхів (5 секцій). Завершити роботи заплановано у II кварталі 2018 року. Генеральним підрядником виступає місцеве ТОВ “Платинумбуд” з внеском у статутній капітал 2,2 тис. грн.

На 22:00 суддя Місінкевич розглядав відвід слідчій судді Світлані Дручковій та прокурору, заявлений Хабалем. Зрештою, служитель Феміди відмовив у задоволенні.

Ближче до ночі суддя Світлана Дручкова винесла ухвалу застосувати до підозрюваного Михайла Хабаля міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою на два місяці. Додатково суддя визначила розмір грошової застави у розмірі 400 тис. грн, який може бути внесений як альтернатива для виходу на волю.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 36

  1. думаю,що…. зараз будуть по дорослому Хабаля брудом обливати. Ну а правда тут одна – ходив писав на них, доставав їх, от вони йому і організували чергову СБушну “операцію”….це таки правда,рівно як і те,що наразі в суд на розгляд справи ніхто не ходить і не слідкує за її розглядом…дивна тиша…що писаки з цього приводу накоментують

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.