Правоохоронці взялися за забудову центру Хмельницького – перевіряють дозвола на зведення 25-поверхівки

Хмельницький міськрайонний суд надав хмельницькій місцевій прокуратурі та місцевій поліції тимчасовий доступ та дозвіл на вилучення експертного звіту щодо розгляду проектної документації за проектом «Будівництво висотного багатоквартирного житлового будинку з вбудовано прибудованими торговельно офісними приміщеннями та закладами ресторанного господарства на вул. Камянецькій, 2А у Хмельницькому, який знаходиться у володінні державного підприємства «Укрдержбудекспертиза».

Про це свідчить ухвала суду від 1 листопада.

У клопотанні слідчого сказано, що 7 липня 2016 року ДАБІ України зареєстровала дозвіл на виконання будівельних робіт на вул. Камянецькій, 2А. Водночас, в експертному звіті ДП«Укрдержбудекспертиза» від 22.03.2016 №00-1970 15ЦБ вказано, що проектна документація може бути затверджена за результатами зняття зауважень.

Зокрема, мінімальну розрахункову площу ділянки для окремого житлового будинку необхідно приймати, відповідно до кількості його мешканців, яка для будинків вище 9 поверхів становить 12,2 12,0 кв.м на людини. За таких умов земельна ділянка площею 2500 кв.м, яка надана ПМП «Фінмаркет» в оренду на вул. Камянецькій, 2А, є недостатньою для запланованого будівництва висотного житлового будинку.

Проект будівництва

Вказані порушення заплановано усунути шляхом влаштування майданчиків за межами комплексу на території, яку виділяє місто. Водночас, згідно із наданою Хмельницькою міською радою інформацією, будь які рішення про надання інших земельних ділянок міською радою не приймалися.

Окрім цього, у разі будівництва цього будинку порушуються вимоги 3.1 п.2 *ДБН 360-92** «Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень» в частині відсутності пожежних підрозділів ззовні до кожної квартири будинку.

Також, порушено вимоги п. 3.16 табл. 3.2 ДБН 360 92 ** в частині невлаштування у межах виділеної земельної ділянки майданчиків для обслуговування будинку тощо.

Не дотримано підприємством і вимоги щодо нормативної кількості машино /місць, чим порушено розділ 7 ДБН 360-92** (п.п7.43, 7.51 таблички), п. 5.13 ДБН В.2.2-17:2006.

За таких обставин, відповідні компенсаційні заходи виконані не були, водночас ДП«Укрдержбудекспертиза» надало позитивний експертний звіт від 22.03.2016 №00-1970-15/ЦБ щодо можливості будівництва вказаного об’єкту.

На думку слідства, наразі є необхідність підтвердити чи спростувати факт надання недостовірних документів працівниками ПМП «Фінмаркет», які, відповідно до п. 17 Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 травня 2011 року № 560, несуть відповідальність за достовірність документів, поданих для проведення експертизи.

Як писав НГП, 18 вересня Вінницький апеляційний адміністративний суд визнав протиправним та скасував рішення виконавчого комітету Хмельницької міської ради від 28.04.2017 року №274 , яким позбавлено місцеве ПМП “Фінмаркет” містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки на вул. Камянецькій, 2а, виданих під будівництво висотного багатоквартирного житлового будинку.

Апеляційна інстанція, пославшись на Рішення Конституційного Суду України від 16 квітня 2009 року № 7-рп/2009, наголосила, що органи місцевого самоврядування не можуть скасовувати свої попередні рішення, вносити до них зміни, якщо виникли правовідносини, пов’язані з реалізацією певних суб’єктивних прав та охоронюваних законом інтересів. Це є “гарантією стабільності суспільних відносин” між органами місцевого самоврядування і громадянами.

За даними забудовників, на спірній земельній ділянці планується будівництво 25-поверхового житлового комплексу, який буде складатись, як з комерційних приміщень: магазинів, салонів, кафе, ресторанів тощо, так і з 195 одно-, дво-, трикімнатних житлових квартир.

Будинок міститиме дворівневий підземний паркінг та перші два поверхи комерційної площі.

Також, як заявляли інвестори цього проекту, вони пройшли всі необхідні експертизи, після чого й було отримано дозвіл на виконання будівельних робіт.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 2

  1. обласний прокурор, там де не в долях, демонструє свою роботу, мабудь на другий термін хоче заробити…

  2. Нарешті зрозуміли що 25 соток це нічого.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.