Духовна рада Хмельницького підтримала рекомендації влади не торгувати штучними квітами

Духовна рада християнських церков і релігійних організацій Хмельницького підтримала ініціативу влади міста щодо покращення екологічного стану довкілля, звернувшись до усіх християн із закликом утриматися від використання штучних квітів.

Відповідний текст звернення релігійників, датований ще 12 серпням, сьогодні розміщено на сайті міськради.

“Духовна рада міста Хмельницького звертається до усіх християн із закликом утриматись від покладання на могили пластикових квітів та вінків, які згодом перетворюються на сміття, нічим не зарадять спочилим та є шкідливими для здоров’я живих. Коли ми приходимо на цвинтар, щоб провідати наших померлих, помолитися за їх спокій, ми, звичайно, прибираємо могили, бо стараємося, щоб вони були доглянутими та красивими, але часто не задумуємося над тим, яку робимо шкоду, приносячи не молитву, а пластикову квітку або вінок покійним, адже така квітка чи вінок на кладовищі не мають нічого спільного із виявом християнської віри”, – сказано у тексті Духовної ради.

“Відомо, що пластикові квіти та вінки, потрапляючи у землю, забруднюють її, а також вони забруднюють навколишнє середовище при спалюванні, коли вивільняються шкідливі речовини, котрі мають безпосередній вплив на виникнення злоякісних новоутворень. Тож, закликаємо усіх хмельничан йти на цвинтар найперше – з молитвою, відкритим серцем, а по можливості із живими квітами, не забуваючи, що душі наших спочилих не потребують матеріального вшанування, але мають потребу у нашій молитві, добрих справах та християнській милостині, яку ми творимо із чистим серцем”, – наголосили релігійники.

Як писав НГП, 10 жовтня депутати Хмельницької міської ради рекомендували юридичним та фізичним особам не здійснювати реалізацію продукції з синтетичних полімерів (штучні квіти, вінки та корзини, тощо) на території Хмельницького через шкідливий вплив на довкілля.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 2

  1. А организовать сбор и переработку слабо? Аналогично надо запретить продажу напитков в пластиковой таре, пластиковой посуды и т.п.

  2. Попи висувають таке страхіття для людей, бо з тих квітів чи вінків не мають взятку. А як вони деруть з родин померлих, особливо в селах! Крім того, що безбожну ціну вимагають за поховання, то ще з порожніми торбами з похорону жодного разу ніхто не поїхав. Навіть від бутилочок винця-горілочки не відмовляються. Бльшість з них мають дорогі машини, за які гроші? Заправити їх повинні, або дати гроші на бензин, що на три-чотири таких поїздки вистачить. Деруть з приношень людських. А ще. Сільські прихожани постійно забезпечують їх продуктами. Якщо не по добру, то виклянчать картоплю мішками, іншу городину. Закрутками десятками банок, курочку-качечку, мясця-сальця з ковбаскою у великодні чи різдвяні свята їх по горло забезпечують.
    Інше, якщо депутатам не вистачить розуму щоб не голосувати за попівську пропозицію, то якщо прийме таке рішення, то вони залишать без заробітку на прожиття сотні, а то й тисячі в області людей.
    Будемо мовчати вже про родину померлого, але у нього були друзі, колеги по роботі, які хочуть вшанувати його память вінком чи корзиною квітів з написом на стрічці. То це вже так забруднить цвинтар, що галас попи піднімають? Вони ж там не прибирають. Дійсно, як сказано вище, коли вони побачили таке велике зло у пластикових квітах на ногилах померлих, то чому не бачать такої біди у пластикових пляшках з напоями для живих?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.