Суд відмовився арештувати колишнього гендиректора “Хмельницькобленерго”

Печерський районний суд Києва відмовив у задоволенні клопотання старшого слідчого Генпрокуратури щодо застосування до колишнього гендиректора “Хмельницькобленерго” Олександра Шпака запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Про це свідчить ухвала суду від 8 травня.

Прокурори Василенко С.М. і Кіліміченко С.О. в судовому засіданні зазначили, що запобіжний захід у вигляді тримання під вартою є єдино можливим заходом, а відтак інші, більш м’які запобіжні заходи не можуть забезпечити належної процесуальної поведінки підозрюваного Шпака. Згідно з висновками будівельно-технічної експертизи №15219/17-42/25347/17-43 від 21.12.2017 документально підтверджуються розтрата коштів на загальну суму 23,4 млн грн, з низ завищення вартості устаткування на суму 22,6 млн грн і вартості виконаних будівельних робіт – 744,7 тис. грн.

Захисники Кармазін Ю.А. і Суховій М.М. доводи клопотання не визнали, вказали на те, що жодна із підстав, передбачених ст.. 177 КПК України відсутня, оскільки кримінальне провадження розслідується із 29 лютого 2016 року. За цей час слідчими допитано усіх свідків, проведено обшуки, в тому числі і в  підзахисного, проведено ревізії та експертизи, тобто фактично завершено досудове розслідування.

Крім цього, на думку адвокатів, пред’явлена підозра за ч. 5 ст. 191 КК України є необґрунтованою, оскільки Шпак не підписував додаткову угоду №8 від 12 січня 2016 року до договору №Т-1, якою нібито здійснено переплату ПАТ «Хмельницькобленерго» ЄСВ на суму 744 тис. грн. Також, про необґрунтованість підозри свідчить і рішення міжнародного арбітражу №243р/2017 від 27 грудня 2017 року, яким підтверджено правильність визначення вартості обладнання при будівництві ПС «Прибузька» у Хмельницькому.

Слідчий суддя Тетяна Остапчук проаналізувала заявлені ризики прокурорами стосовно підозрюваного. На їхню думку, Олександр Шпак може переховуватись від органів досудового розслідування та/або суду; знищити, сховати або спотворити речі чи документи, які можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні; незаконно впливати на свідків у цьому ж кримінальному провадженні.

Однак слідчий та прокурори, вважає суддя, належним чином не обґрунтували і не довели в судовому засіданні наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу.

Таким чином, суддя Остапчук ухвалила застосувати до підозрюваного екс-гендиректора “Хмельницькобленерго” запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання. Також Шпака зобов’язали: прибувати за кожною вимогою до слідчого, прокурора та суду; повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та місця роботи; утримуватися від спілкування з особами, визначеними слідчим; здати на зберігання слідчому свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в’їзд в Україну.

Термін дії обов’язків суд визначив до 23 червня 2018 року включно.

Нагадаємо, що 24 квітня Генпрокуратура повідомила про підозру колишньому керівнику ПАТ «Хмельницькобленерго» Олександру Шпаку у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 7

  1. Відкупиться

  2. Хліба і видовищ!!!Якби людин арештували то казали б злочинець,а так відкупитися.Картинка ЗМІ працює.

  3. Підтримую.Аноніму з під ковдри ситуація видніша!

  4. Ушел по воде, так сказать)))

  5. КРУК КРУКОВІ, ОКО ДЗЬОБАТИ НЕ БУДЕ. ТО Ж НЕ ЗДАВАТИМЕ ШПАК ПАСПОРТІВ, НА ЗОБОВЯЗАННЯ ЧХАТИМЕ, ХОДИТИ В СУД ЧИ В ПРОКУРАТУРУ НЕ ЗБИРАЄТЬСЯ. А ЧОГО? АДЖЕ ВСЕ ВЖЕ ЗАПУДРЕНО. ЗА КОРДОН НЕ ТІКАТИМЕ. ТУТ ВІН НІКОМУ НЕ ПІДВЛАСНИЙ, БО ДЕСЯТКАМИ, А МОЖЕ Й СОТНЯМИ МІЛЬЙОНІВ СВОЮ НЕДОТОРКАНІСТЬ ЗАБРОНЮВАВ.
    ЦЕ НЕ ТОЙ ПОЧАТКІВЕЦЬ-ВЗЯТОЧНИК ЧИНОВНИЧОК ЯКОЇСЬ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЙ, ЩО НА 5 ТИСЯЧ ДЕРЕВЯНИХ ЗАЗІХНУВ І ОРАЗУ Ж УДОСТОЇВСЯ ПРАВА НА 5-РІЧНЕ ПРОЖИВАННЯ ПІД НЕБОМ В КЛІТИНОЧКУ . ДОСВІДЧЕНИХ ХАПУГ НАШІ СУДИ ВМІЮТЬ ЦІНУВАТИ, БО ЩО З ТОГО ПЕРШАЧКА ВІЗЬМЕШ?

  6. Анонім знов з-під ковдри написав. Я думаю шо прийде час аноніма прийти на суд по сутті і дати свідчення!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.