Екс-керівнику “Хмельницькобленерго” Шпаку повідомлено про підозру в розтраті 23 млн грн.

Колишньому керівнику ПАТ «Хмельницькобленерго» Олександру Шпаку 24 квітня повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України та вручено клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, яке також скеровано на розгляд до суду.

_1323938020

Про це повідомляє прес-служба Генпрокуратури.

У повідомленні сказано, що управління з розслідування злочинів, вчинених на тимчасово окупованих територіях, Генеральної прокуратури України спільно зі співробітниками Служби безпеки України викрили механізм розтрати коштів державної енергопостачальної компанії ПАТ «Хмельницькобленерго» колишнім її керівником та представниками підприємств Російської Федерації.

Так, у 2013 році під час реалізації проекту будівництва важливої для забезпечення надійного електропостачання міста Хмельницька трансформаторної підстанції класу напруги 110/10 кВ «Прибузька», службовими особами ПАТ «Хмельницькобленерго» забезпечено перемогу у тендерній процедурі посередницькій комерційній структурі із Російської Федерації.

Окрім цього, юридична особа країни-агресора та її реквізити використані для завищення вартості обладнання, а фактичним виконавцем робіт протягом 2015-2016 років було ТОВ «Подільський енергоконсалтинг», яке задіювалося організаторами злочинної оборудки для привласнення коштів державного обленерго та виведення активів до тіньового сектору економіки.

В рамках досудового розслідування кримінального провадження за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, проведено позапланову ревізію фінансово-господарської діяльності ПАТ «Хмельницькоблнерго», отримано висновки будівельно-технічної та судово-економічної експертиз, результатами яких підтверджено суму завданих збитків державній компанії у розмірі 23 млн грн та задокументовано причетність колишнього керівника до вчинення кримінального правопорушення.

Таким чином, Олександру Шпаку загрожує позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Нагадаємо, що 9 листопада 2016 року у помешканні пана Шпака і на 14 об’єктах ПАТ «Хмельницькобленерго» співробітники СБУ провели обшуки у рамках цього кримінального провадження.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 20

 1. Все життя старався і на тобі…

 2. Відкупиться, сучара стара. А його синок – розумово відстала істота, якраз і працює в прокуратурі.

 3. От, козел! Кацапам вирішив помогти! Синка гнати з прокуратури, і перевірити по всій формі, чим він там займався і займається, на профпридатність так би мовити.

 4. Давайте дочекаємося вироку у справі.А то зараз дуже популярно піар акції,які голосно звучать,а потім на виході 0.

 5. Дійсно дивна ситуація,2013 року подія, а шум через 5 років.

  • Да там все года, какие он был гендер. ХОБЛЕН. были кражи. Довелось видеть в 2004 году некоторые материалы по нему…там за год около 6 лямов стырилось.

 6. Харе тявкати обмежені. Невже не зрозуміло, що знову мова йде про виконання показників???? У Луценка чи Гройсмана чи Пороха що рильце чистіше?

  • Принаймні в них рильця не настільки відверто колхозанські.

   • Закон – один для всіх! Або всіх із тим рильцем – за грати, або ж – нікого. Ми ж маємо знову вибіркове правосуддя…

 7. О, тепер уму-розуму доцент навчить студентів кафедри машин і апаратів, електромеханічних і енергетичних систем Хмельницького національного університету! Такий досвід потрібно передавати майбутнім керівникам. Тримайся ХТІБО!

 8. Дядбку сказали іди- він не хотів…. сказали – посадим… він думав, що не зможуть.. майдануті ж при владі…. а реально ціна москалів була менша за ціну компанії, яку рекомендували для побудови… не послухався… відасть все вкрадене КОЛИ КРАДЕШ ЗЛОДІЇВ ПРИ ВЛАДІ ТРЕБА СЛУХАТИ…. СЛАВА УКРАЇНІ…. БАБЛУ СЛАВА… БЕНДЕРА НАШ ГЕРОЙ…

 9. Все ж таки хворе у нас суспільство, впершу чергу ті, що опублікували статтю до вироку суду, а в другу ті хто комертують і обливають брудом людей безпідставно. В нас гучних справ і звинувачень дуже багато, а вироків чогось немає. Якщо вироку не буде, то горе дописувачі вибачаться, чи скажуть як завжди відкупився? На сьогодні є популісти , а не спеціалісти і довести це все через 5 років ймовірність дуже низька, та й виникає питання чи є що доводити, якщо цим питанням займаються більше 5 років…

 10. Всі хто при владі, будь-якого рівня у нашій державі, крадуть чи використовують адмінресурс для власного збагачення. Корупція процвітає, тільки роблять вигляд, що з нею бореться.

  • АЛЕ РИБА ГНИЄ З ГОЛОВИ… ТРЕБА І ГОЛОВУ ПЕРЕВІРЯТИ… ТОБТО ПЕРЕВІРЯТИ УСІХ..ПОЧИНАЮЧИ З ПРЕЗИДЕНТА…ПРЕМ”ЄРА…МІНІСТРІВ…І ВСІХ ПІДРЯД…БЕЗ ВИБІРКОВОСТІ !!!!

 11. Те що Шпак злодій нікого нездивуєш поспілкуйтесь з любим працівником обленерго чи з підрядниками, і вкрав він в держави і в нас з Вами не таку маленьку суму про яку тут пишуть, цікаво чого малий Шпак який працює в прокуратурі і був замішений в цій схемі продовжує спокійно працювати і пише тут коментарі щоб відвести увагу людей.

  • Яке майно може бути у Шпака на теперішній час, хіба що латані труси, поношена сорочка і стоптані черевики? А вони не підлягають конфіскації. Напевне, навіть мобільного телефона, бідняга, не має. І під вартою не буде. Недобре йому, як Насірову, стане. Тож відпустити доведеться й вибачитися за образу його особистості

 12. Все что нажито не посильным трудом, все отберут.
  https://www.youtube.com/watch?v=SvmHCYW6paM

 13. Все правильно, но верится с трудом. И совсем не верится, что в Украине это может случится, в даном случаи относительно Шпака.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.