Хмельницька облрада готує ухвалити звернення щодо підривної діяльності УПЦ МП

Депутатам Хмельницької обласної ради пропонують підтримати зверення до Ради національної безпеки та оборони України та Служби безпеки України щодо антиукраїнської діяльності УПЦ, що знаходиться в канонічній єдності з РПЦ на території держави Україна.

Відповідний проект рішення виноситься на чергову сесію облради 14 червня.

“Саме за сприяння УПЦ в Україні розповсюджується література виразно антиукраїнського спрямування, де спростовується агресія Росії. А війна на сході України подається як громадянська війна. Мало того, в своїх молитвах та проповідях священики УПЦ закликають вірян молитись за Росію, за славу «руского оружія» та з хрестом на грудях і зі зброєю в руках благословляють терористів та вбивць на кровопролитну війну. Враховуючи закритість та недоступність монастирів, зі слів вірян, там переховують сторонніх людей спортивної зовнішності, яких називають послушниками, а ті себе – «казакамі», та які були помічені в релігійних конфліктах. Дехто із таких «послушників» та «послушниць» беруть і активну участь на боці сепаратистів на сході України”, – зазначено у тексті звернення.

Ініціатором звернення виступив депутат-свободівець Віктор Бурлик. Він також пропонує силовикам вжити всіх невідкладних заходів реагування щодо недопущення підривної діяльності Російської православної церкви через УПЦ на території України.

Як писав НГП, хмельницька друкарня “ВІС” масово розтиражувала листівки Української православної церкви Московського патріархату, які мають заповнювати віряни та надсилати до Вселенського патріарха Варфоломія з проханням не надавати Томос про автокефалію Українській православній церкві.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 30

 1. “В своїх молитвах та проповідях священики УПЦ закликають вірян молитись за Росію” – ось не треба так вже нагло брехати, бо цього немає. Принаймні в Хмельницькій єпархії (і не лише в Хмельницькій) – це точно. В деяких хмельницьких церквах МП під час богослужінь просять Бога “захистити Україну от напасті із Росії ісходящая” і моляться за Україну, а після надання в Самбулі Томосу про автокефалію вони, вірогідно, перейдуть під нову канонічну юрисдикцію. Звісно, за умови, якщо ніяке зло не влаштує хаос в церковному житті і питання автокефалії не буде знову зірване.

  • Та не треба й вам так нахабно відбріхуватись. Бо віряни повторюють те, що їм попи кажуть. Про “братовбивство”, чого українці на Дондас полізли, що Україна то окраїна россії і.т.п. По хатах дивляться рашаТВ і цитують кісільовщину. Так що не вийде вам прикрити драним липухом причтнне місце московській попівні.

   • Давай дочекаємося рішення Варфоломія і подивимося на наслідки. Ти ще будеш ходити в новостворену церкву на сповідь до колишнього “московського” попа (навіть про це не знатимеш, що він був в МП), який перейде вже у канонічну церкву, і молитимешся поруч з колишніми московськими парафіянами. Звісно, якщо ти ходиш в храм. Бо такі як ти зазвичай невоцерковлені і лише гавкати на християн можуть за церковним парканом.

    Всі, хто зараз в КП, і попи, і парафіяни, свого часу були в МП. І від цього нікуди не подінешся! Але давай спочатку дочикаємося рішення. Не кажи гоп, поки Пекло не перескочив.

   • І так. Раша ТВ на Хмельниччині вже давно не транслюється, так що не лукавте!

 2. та агітують вони за рашку. он в Ружичні той ще й книжички роздає.

  • Відео надайте тоді.

  • Ксенофобия и сегрегация людей (по национальным, религиозным, социальным или каким либо другим критериям), которая проявляется, как тут в коментариях, так и нашей повседневной жизни, всегда была одной из самых страшных и опасных «болезней» человека и человечества, котрая приводила к геноциду, гибели социумов и государств та т.п. В наше время, учитывая наличие и развитие современного оружия, это может привести не только к гибели народностей, народов и государств, а и к гибели человечества, всего живого на планете, а то АТО и самой планеты. Т.е, в наше время ксенофобия есть просто самоубийственной «болезнью» (по Украине это уже видно).

   • Ксенофобія і сегрегація населення за певними ознаками притаманна путінській росії – це всім відомий факт.

    • Згідно зі ст. 35 Конституції України, цитую: «Кожен має право на свободу світогляду і віросповідання. Це право включає свободу сповідувати будь-яку релігію або не сповідувати ніякої, безперешкодно відправляти одноособово чи колективно релігійні культи і ритуальні обряди, вести релігійну діяльність …. Церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави, а школа – від церкви. Жодна релігія не може бути визнана державою як обов’язкова.».

     • Релігія виникла зі страху людей перед невідомим / перед смерттю. А взагалі релігія (не має значення яка) з часу її виникнення використовується можновладцями для їхньої вигоди / для контролю і керування масами людей (деякі із релігій, наприклад іслам, використовуючи досвід інших релігій, спеціально / штучно для цього і були створені).
      Не може “пан біг” бути “українським”, “руським” чи яким би ще “іншим”. Це ж “язичнество”. Одночасно це і доказ того, що бога немає.

     • Я так і не зрозумів, де ви тут побачили ксенофобію і утиски релігії?

      Про релігію краще з Богом говорити!

 3. Неукам : ст.36 Конституції – перечитайте. Той хто порушує Конституцію має шикарний шанс повторити долю прибічників Януковича. І взагалі, зверніться до історії, тому як найжорстокіші війни відбувалися на релігійному підгрунтті… Комусь дуже коритить принести вогнище тієї війни у оселі подолян? Погляньте на Донбас, хто хоче такого майбутнього? Ладно бурликоподібні з двома класами освіти + ПТУ цього не взмозі зрозуміти, а інших що засліпило?

  • А що буде якщо в Украіні буде своя церква? Просто МП буде офіційно називатися РПЦ

   • Парафіяни і священники УПЦ МП тоді почнуть переходити в нову канонічну юрисдикцію. Але лише в тому випадку, якщо Вселенський патріарх видасть Томос про офіційну автокефалію, тобто канонічну. А поки вони в розколі – туди ніхто не поспішає переходити.

    • Ти ідіот? Парафіянин чи священик приходить до церкви в залежності від хто там : Філарет чи Онуфрій або ж Кирило? І якщо хтось не сподобався то треба змінювати церкву??? Ти брєдіш шляхтич!

    • Маскалі давно в розколі з світовим православ’ям.і ми є заручниками цього.

 4. гнати рпц додому в рашку, а попів, що проти України до відповідальності.

  • і тебе вилікують…

   • І взагалі (я вже писав), це не є самою нагальною проблемою для України. Це взагалі не є проблемою, яку конче необхідно вирішити. Це просто відволікання від дійсно існуючих справжніх проблем, як то:
    Того, що рівень прожиття в Україні вже самий найнижчий в Європі (молдовани вже з нас сміються), це не проблема.
    Того, що з 15 діючих атомних реакторів АЕС на Україні, які на 70% забезпечують Україну електроенергією, у 13 закінчився гарантійний термін безпечної експлуатації (в світі немає іншої країни, в якій би експлуатували атомні реактори АЕС з простроченим гарантійним терміном безпечної експлуатації), то не проблема.
    Того, що майже кожен день в АТО гинуть чи калічаться люди, то не проблема.
    Того, що рівень суїцидів саред військовослужбовців та ветеранів АТО досяг критичених обсягів, то не проблема…
    «І прочая, прочая, прочая…»
    А про таку «фігню» пишуть…

 5. Дуже прикро бачити як люди які не мають до церкви ніякого відношення а також навіть не уявляють як визначається канонічність церкви , по нашому легітимність . Що таке едина свята соборна та апостольська церква , що вона в собі поєднує .Чому ніхто не бере до уваги думку громадян половини нашої держави , які прагнуть належати до канонічної церкви і бути у соборності разом з усіма православними церквами світу. Чому наших громадян можна настільки легко обдурити користуючись гаслом псевдопатріотизму та націоналізму. Давайте згадаємо , що Ісус Христос та перші апостоли були євреями , а не українцями і церква ніколи не ставила собі за мету бути національною. Я ходжу у канонічну церкву під Києвом , ізджу до батьків на Хмельниччину , ходжу до Києво-Печерської лаври і ніде немає російської пропоганди , вся церква молиться лише за мир на Україні , а скільки наших бійців АТО захищають Україну , але при цьому ходять до УПЦ МП, так їх після цього розстріляти та назвати проросійськими. Якщо філарет такий патріот тоді нехай спочатку об’єднає свою псевдо церкву , автокефалістів та греко-католиків . Тому що на словах він такий патріот , а сам зірвав об’єднання УПЦ КП та УАПЦ. А якби наші люди ходили в церкву частіше ніж раз в рік на Паску, та неполінились хоча б трохи почитати історію церкви, тоді і надурити таких людей було б не так легко , як це відбувається зараз . Тому давайте будемо справжніми православними християнами а не сектантами та єретиками, тому що для Господа не існує раси та національності , для нього усі ми рівні . І спитає Він з нас лише за наші гріхи, а як відомо єретики у пеклі знаходяться глибше за інших грішників, та страждають сильніше, І Розкольнику Філарету туди пряма дорога. Слава Україні!!!

  • Одні уже сто років тому збивали хрести і підривали купола! То його навіть Земля не прийняла!!!!

   • Кого його? Якщо В.Леніна/Ул’янова, то його предки саме звідце зі Старокостянтинова.

  • “користуючись гаслом псевдопатріотизму та націоналізму” – я вас поправлю – псевдонаціоналізму , бо націоналізм, який стоїть на засадах традиційного християнства, любові до своєї Батьківщини і народу, не є противним церкві.

   “Якщо філарет такий патріот тоді нехай спочатку об’єднає свою псевдо церкву , автокефалістів та греко-католиків .” – Навіщо греко-католикам об’єднуватися з розкольником Філаретом, коли вони в канонічному і догматичному поєднанні з Римом? І тим самим знаходяться в частковому євхаристійному спілкуванні з православними. Адже обидві Вселенські Церкви – Римська (яка теж себе вважає ортодоксальною, тобто православною) і Православна колись були однією Церквою і попри незначні догматичні розбіжності, ще зберегли принаймні часткове євхаристійне спілкування, взаємовизнаючи чотири таїнства (а до кінця 17 століття взаємовизнавали всі таїнства, поки окремі персонажі не почали вносити розбрат в церкву).

   І ще, розкольники не є єретиками, на відміну від протестантів чи орієнтальних “православних” дохалкідонітів ( Вірменська апостольська церква, Коптська православна церква, Ефіопська та інші східні церкви) , тому що догматика УАПЦ і УПЦ КП ідентична догматиці церков візантійського Вселенського Православ’я. Залишається питання прийняти їх в Кафоличне Православ’я і наповнити духовним змістом, іншими словами, коли на дану церкву зійде благодать. І протистояти цьому не можна, бо це питання спасіння людей!

 6. Шановні “віряни” !
  Хто дасть відповідь – якого патріархату Іісус Христос?

 7. НЕВЖЕ ДЕПУТАТИ ОБЛРАДИ ВІД КРАСИЛІВСЬКОГО РАЙОНУ ПІДТРИМАЮТЬ ЧЕРГОВУ ВИТІВКУ РОЗУМОВО ОБМЕЖЕНОГО БУРЛИКА?

  • А Красилівські що чимось відрізняються від Київських ? Деньгі там другіє, а нутро однакове – гниленьке

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.