З 2016 року земельний банк агропідприємств нардепа від Хмельниччини Олександра Гереги збільшився з 450 га до 110 тис. га землі.
Про це заявив генеральний директор ТОВ “Епіцентр К” Петро Михайлишин в інтерв’ю “Економічній правді”.
За його словами, агробізнес Гереги почав розвиватися у вересні 2015 року, коли з’явилося ТОВ “Агрохолдинг 2012” (у Городку Хмельницької області – НГП).
“Ми запропонували пайовикам орендну плату в розмірі 10% від нормативно-грошової оцінки землі, замість 3-5%, і в Хмельницькій області це призвело до початку “земельної революції”. Великі аграрні компанії, які не декларували всю землю, що обробляли, і не платили всіх податків, зібрали фермерів і “своїх людей” та організували так званий “аграрний майдан“. Однак, вони не розуміли, що це був майдан проти селян, адже протестували проти того, що Герега запропонував вищу орендну ставку та кращі умови для співпраці з селянами”, – зазначив Михайлишин.
Також підопідчний Гереги розповів, як нардеп заходив у чемеровецьке “Оболонь Агро”, яке належало киянину Олександру Слободяну.
“Все відбувалося на конкурсних засадах. Учасників аукціону було п’ятеро, в тому числі “Вітагро” та “Агропросперіс”, які також були зацікавлені в цих землях. Проте, ми чесно виграли конкурс і стали власниками цього активу”, – сказав гендиректор ТОВ “Епіцентр К”.
Пан Михайлишин відкинув тезу, що придбання аграрних активів сім’єю Герег — це політичне рішення.
“Починати аграрний бізнес у політичних цілях — невдале рішення. Якби в нас було 100 тис. га землі в 4-х районах Хмельницької області, де розташований округ Олександра Гереги, це могло б бути правдою. Але це не так, і рішення придбати агроактиви до виборів ніякого відношення не має. Так, землі “Оболонь-Агро” знаходяться в окрузі Гереги, але ми придбали компанію в Олександра Слободяна на відкритих торгах. Наші конкуренти – NCH і “Вітагро” – довго і чесно за неї змагалися”, – наголосив він.