Забудовник, якого влада намагається вибити з центру Хмельницького, підтвердив законність будівництва 25-поверхівки

Рівненський апеляційний господарський суд визнав законність оренди у центрі Хмельницького (вул. Камянецька, 2А) 2500 кв. м комунальної землі ПМП “Фінмаркет” під будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими торговельно-офісними приміщеннями та закладами ресторанного господарства.

Проект будівництва

Проект будівництва

Про це свідчить постанова від 29 січня.

Забудовник оскаржував рішення Господарського суду Хмельницької області від 4 грудня 2017 року, яким його зобов’язано повернути місту земельну ділянку, яка в оренді з 2009 року. Формальною підставою, на яку посилалася Хмельницька міська рада, слугував пункт 30 Договору, який вимагав в орендаря взяти письмову згоду орендодавця на зведення житлових, виробничих, культурно-побутових та інших будівель і споруд.

Колегія суддів не погодилася з висновком суду першої інстанції, що істотне порушення ПМП “Фінмаркет” умов Договору оренди відбулось шляхом вчинення дій щодо зведення висотного багатоквартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими торговельно-офісними приміщеннями та закладами ресторанного господарства за відсутності обов’язкової попередньої згоди на це влади. Адже орендодавець, згідно з пунктом 15 ДОговору, надав орендареві дозвіл на забудову зазначеної у договорі оренди земельної ділянки і отримання відповідачем окремого дозволу на таку забудову умовами договору не передбачено.

Що стосується спірного п. 30 Договору оренди, то “умова щодо необхідності отримання згоди орендодавця для зведення на земельній ділянці будівель і споруд, мала б застосовуватись лише у тому разі, коли земельну ділянку було б надано для інших цілей, не повязаних із її забудовою, а орендар вирішив звести на такій землі жилі, виробничі, культурно-побутові та інші будівлі і споруди або закладати багаторічні насадження”.

Крім того, апеляційна інстанція посилається на витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, розташовану на вул. Камянецькій, 2А (кадастровий номер 6810100000:01:004:0120) – вона належить до категорії земель житлової та громадської забудови. Звідси будівництво ПМП “Фінмаркет” висотного багатоквартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими торговельно-офісними приміщеннями та закладами ресторанного господарства на вказаній земельній ділянці на підставі містобудівних умов та обмежень, виданих департаментом архітектури та містобудування Хмельницької міської ради не може вважатися істотним порушенням умов договору оренди.

“Розірвання договору оренди та повернення земельної ділянки призведе до порушення визначених Конвенцією принципів законності і суспільного інтересу та порушить передбачене ст. 1 Протоколу 1 до Конвенції право відповідача (забудовника – НГП) на мирне володіння майном. А тому, колегія суддів вважає, що рішення місцевого господарського суду у справі не відповідає встановленим фактичним обставинам справи, прийняте з порушенням норм матеріального та процесуального права”, – зазначається у постанові.

Як писав НГП, на початку травня 2017 року комунальники разом із членами ВО “Свобода” демонтували будівельний паркан на Кам’янецькій, 2а, який, на їхню думку, встановлений незаконно.

За даними забудовників, на спірній земельній ділянці планується будівництво 25-поверхового житлового комплексу, який буде складатись, як з комерційних приміщень: магазинів, салонів, кафе, ресторанів тощо, так і з 195 одно-, дво-, трикімнатних житлових квартир.

Будинок міститиме дворівневий підземний паркінг та перші два поверхи комерційної площі.

Також, як заявляли інвестори цього проекту, вони пройшли всі необхідні експертизи, після чого й було отримано дозвіл на виконання будівельних робіт.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 14

 1. НГП, не вводьте в оману людей.
  Суд підтвердив законність оренди земельної ділянки. Земельну ділянку орендують законно під будівництво торгівельно-офісного центру.

  • Земли там, мало!! С этим как быть Пенкалям.

   • під торгівельно-офісний центр на 3 поверхи землі достатньо. Та містечкові жлоби хочуть влупити 25 поверхів, щоб більше заробити, а що буде далі їм все одно.

    • Чому землі мало ? За якими такими нормами мало? А те що інвестори хочуть заробити так це нормально для будь-якої цивілізованої країни. Вам краще шоб там був якийсь довгобуд , чи якось так як зараз там є ??? Такі люди як Ви “тормозите” розвиток країни. Ви завжди чимось не довольні…

 2. Та нету у Пенкалей денег на стройку.

  • Пенкалі віддали цю ділянку під забудову іншому підприємству. За це отримали свій куш і все. а будує там одіозний забудовник, який побудував висотку на території 5 школи. Там скандальне будівництво, Автомайдан проводив акції протесту, батьки і діти протестували, але будинок виріс і вже є. Так буде і тут.

   • “там одіозний забудовник, який побудував висотку на території 5 школи”- это прикрытие для депутатов , которые не хотят палить свою шкуру. Их мало и они и так уже всю земельку поразворовывали . Юра- одиозный идет на самые стремные участки…. Кстати не понятно, почему тут мер и свобода против….. везде не против – а тут характер проявляют…

 3. То у Пенкалихи кроме понтов и нет нифига… так получается ))

 4. В цьомі місці було вбито багато місцевих іудеїв під час 2 Світової Війни!
  Я особисто знаю з десяток домів зведених над похованнями-можливо то така традиція?

 5. геть жидів з міста.. танцюють на їх кістках.. тепер і жити будуть…

 6. До чого там реклама макдіка це вже брехня чи то лимон )

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.