Суд відібрав землю у забудовника, який мав намір звести хмарочос у центрі Хмельницького

Господарський суд Хмельницької області зобов’язав приватне мале підприємство “Фінмаркет” повернути Хмельницькій міській раді орендовану земельну ділянку площею 2500 кв. м, розташовану на вул. Камянецькій, 2а.

Про це свідчить рішення суду від 4 грудня.

До суду звернулася міська рада, яка наполягала, що забудовник без згоди орендодавця почав використання земельної ділянки під будівництво висотного багатоквартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими торговельно-офісними приміщеннями та закладами ресторанного господарства.

Проект будівництва

Проект будівництва

У запереченнях “Фінмаркет” пояснив, що, відповідно до п.3 договору оренди, на вул. Камянецькій, 2а знаходиться об’єкт незавершеного будівництва – готельно-торгівельно-розважальний комплекс готовністю 27%. Також забудовник заявив, що на підставі виданих  містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки він розробив проектну документацію, яка пройшла всі необхідні експертизи та отримано дозвіл на виконання будівельних робіт. “Фінмаркет” також зауважив, що зміна назви об’єкту будівництва та його техніко-економічних характеристик відбувалася тричі шляхом видачі нових містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки.

Натомість аргументація госпсуду будувалася на тому, що забудовник не мав попередньої письмової згоди на спорудження житлового будинку на вул. Камянецькій, 2а, отриманої від Хмельницької міської ради, що суперечить положенням закону (в тому числі, ст.ст. 15, 24, 25 Закону України „Про оренду землі), так і волевиявленню сторін, відображеному в договорі оренди землі № 040974200210 від 05.10.2009р. (зокрема, у пунктах 15, 30). Це стало підставою для суду розірвати договір оренди землі, укладений між Хмельницькою міською радою та приватним малим підприємством “Фінмаркет”.

Як писав НГП, на початку травня комунальники разом із членами ВО “Свобода” демонтувалибудівельний паркан на Кам’янецькій, 2а, який, на їхню думку, встановлений незаконно.

За даними забудовників, на спірній земельній ділянці планується будівництво 25-поверхового житлового комплексу, який буде складатись, як з комерційних приміщень: магазинів, салонів, кафе, ресторанів тощо, так і з 195 одно-, дво-, трикімнатних житлових квартир.

Будинок міститиме дворівневий підземний паркінг та перші два поверхи комерційної площі.

Також, як заявляли інвестори цього проекту, вони пройшли всі необхідні експертизи, після чого й було отримано дозвіл на виконання будівельних робіт.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 17

 1. А Свобода як баба Яга у мультику- ” проти”. Нехай краще поросте тереном , ніж бути красивому будинку ?

 2. Суди, прокуратура і інші в суперфіцій передали конкретним забудовникам виділені ділянки і прибирають з ринку конкурентів…

 3. А міські керманичі під “лопухом”…

 4. А як на мене, цей власник Сергій П*н*а*ь – родич пана Лу*д*ше*а (кол.обласного голови), просто хтів побудувати будинок і поставити містян перед фактом: яка вже оренда коли будинок стоїть – віддавай мені цю землю в центрі (а я цим часом ще десь таку схему замучу). А весь попередній діалог в цій гілці – це одна людина сама з собою говорить

 5. Пенкаль соси лапу і свою ленку.

 6. Чуваки собі будують, по при заборону суду.

 7. Круто !!! Я не злорадствую, но всё очень правильно !!! Это был бы долгострой и проблемный дом. Ну нет у Пенкалей столько денег сколько ПОНТОВ.

 8. Так Сірожа там и не рулит, он у Пенкалихи под каблуком…

 9. Собака лает- караван идет!!!Свободовцы хрен получат,а не откат!

 10. знайома фірма, ще з 90-х починали. Таких треба ставити на місце.

 11. Ц ю ділянку виділили “Ексімбанку”, за кошти державні винесли мережі, зробили геологію. Прокуратурі треба вияснити яким чином земельна ділянка перейшла до П…каля пасинка Лу….шевої.

 12. Забудовники не мають грошей свайне поле завершити , а замахнулись на 25 поверхів. В прекрасному місці призупинився довгобуд. Ура………

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.