20 сесія Хмельницької міської ради із присмаком власних інтересів депутатів

 

images

31 січня 2018 року відбудеться чергова 20 сесія Хмельницької міської ради. Цього разу у порядку денному своє місце отримав аж 91 проект рішення. В переддень засідання перших депутатських комісій, що відбувались 23 січня 2018 року, пізно ввечері у порядку денному було лише 80 проектів рішень. Наголосимо, що порядок денний чергової сесії має затверджуватись за десять календарних днів розпорядженням міського голови. У нас же порядок денний було оприлюднено із запізненням, а також під час колегії було додано до розгляду ще 11 проектів рішень.

29 проектів рішень не оприлюднено завчасно, тобто третя частина від порядку денного. На сьогодні це найкращий показник Хмельницької міської ради в частині оприлюднення проектів рішень до розгляду, хочу до цього часу з декількох оприлюднених проектів створюються нові. З однієї сторони це ніби робиться для зручності, однак для перевірки чи вивчення проекти рішень стають громіздкими. Якщо оцінювати профіль питань, то цього разу близько полови питань стосуються земельних.

Наголошуємо також, що Хмельницька міська в черговий раз проігнорувала рішення Антимонопольного комітету щодо скасування рішень з орбіти видуманого нею державно-приватного партнерства. За інформацією АМКУ орган місцевого самоврядування в офіційному листі обіцяв, що на першій після бюджетної сесії, а це саме 20 сесія, це питання розглядатиметься. Як бачимо, міська рада притримується вислову «обіцяти не означає одружитись…», видно депутати комісії містобудування все доопрацьовують його.

Перейдемо тепер до найцікавішого.

Коротка характеристика найбільш цікавих питань порядку денного до Вашої уваги.

14 Про затвердження переліку об’єктів міської комунальної власності, що підлягають приватизації шляхом продажу на аукціоні.

Цим проектом рішення пропонується затвердити продаж двох приміщень комунальної власності на аукціоні. Одне нежитлове приміщення загальною площею 12,7 кв.м по Львівському шосе,14 знаходиться в оренді ТОВ «Гранд В», основним видом діяльності якого є роздрібна торгівля фармацевтичними товарами в спеціалізованих магазинах, по 21.10.2019 року. За цією адресою знаходиться виставкова зала вище речового ринку.

Пропонується також винести на аукціон продаж нежитлової будівлі гаражів, майстерень загальною площею 316,7 кв.м по вул.Подільська,10/1А, що знаходиться на балансі управління молоді і спорту. На сьогодні поряд із цією адресою відбувається будівництво житлових будинків під назвою ЖК «Перлина Проскурова» із 5 секцій, замовник будівництва КРБП «Базис», генпідрядник ТОВ «Платинумбуд». Цілком ймовірно, що покупцем в майбутньому може стати хтось із цих юросіб. До речі, будинки будуються на земельній ділянці із цільовим призначенням для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд будівельних організацій та підприємств (11.03), а відповідно будівництво житла там є порушенням діючої містобудівної документації.

Під час спільного засідання комісії з питань містобудування, земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища та комісії з питань соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики та дерегуляції було запропоновано доповнити додаток ще одним нежитловим приміщенням загальною площею 61,5 кв.м. по вул.Кам’янецькій,82, в оренді по 25.08.2025 рік громадської організації «Рідне місто», керівником якої на сьогодні є депутат Віталій Коліщак. До речі, саме його колега по фракції був ініціатором пропозиції.

Питання 15 Про внесення змін до рішення тринадцятої сесії міської ради від 14.12.2011 №4, яким пропонується залишати вилучені кошти від списання майна комунальним підприємствам. Однак це є порушенням ст. 71 Бюджетного кодексу України.

Питання 49 Про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, технічної документації із землеустрою та надання земельних ділянок у власність громадянам.

Під час спільного засідання комісії з питань містобудування, земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища та комісії з питань соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики та дерегуляції депутат Віталій Худецький запропонував з голосу доповнити проект рішення словами щодо затвердження технічної документації із землеустрою Коліщак Надії Василівні та Палій Людмилі Михайлівні площами 1000 кв.м. по вул.Західно-Окружній,18-Ж для будівництва і обслуговування жилих будинків, господарських будівель і споруд. Ці прізвища наводять на думку, що пані ймовірно є родичками депутатів міської ради з такими ж прізвищами.

Питання 57 Про погодження технічних документацій із землеустрою щодо поділу земельних ділянок.

У п.1 Додатку мова йде про поділ земельної ділянки по вул. Пересипкіно, 13, на якій знаходилась Хмельницька меблева фабрика. Поділ земельної ділянки хоче здійснити Артур Полянський, в якого земельна ділянка в оренді з 2011 року. Цілком ймовірно, що поділ здійснюється з метою побудови індивідуальних об’єктів, наприклад, котеджів. За цією адресою на сьогодні вже зареєстровано ЖБК «Пересипкіно», засновниками якого є Микола Кандирал та ТОВ «Хмельницька фабрика м’яких меблів», що зареєстрована за тією ж адресою Ніною Лапуцькою та Ярославом Бляхарським. Останній є адвокатом та юристом, який веде будівельні справи депутата міської ради Олександра Скочеляса. Пані Лапуцька скоріше всього є родичкою дружини депутата Наталії Скочеляс, адже вони мають спільну адресу реєстрації.

Схожий поділ хоче здійснити й приватне мале підприємство «СПТ», основним видом діяльності якого є розведення свиней.

Питання 58 Про надання згоди на відновлення меж земельних ділянок в натурі (на місцевості).

П.1 Додатку стосується відновлення меж земельної ділянки Хмельницької дитячо-юнацької спортивної школи № 5 під будівництво спортивного комплексу по вул. Прибузька, 3/1. Досить дивним є подібній підхід, адже по вул. Прибузька, 7/3А під будівництва та обслуговування об”єктів фізичної культури і спорту (6810100000:01:002:0001) на сьогодні передбачено земельну ділянку, яка зараз у власності міської ради. То чи не забагато, після будівництва на земельній ділянці по вул. Прибузька, 5/1 «спортивного комплексу», планується спортивних комплексів там поблизу?

Питання 60 Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у зв’язку зі зміною цільового призначення.

ТОВ «Євро-Трейд» планується затвердити зміну цільового призначання земельної ділянки по прв. Купріна, 15 площею 12948 м2 кадастровий номер 6810100000:26:006:0136, яка знаходиться в постійному користуванні з 2015 року. На сьогодні ця земельна ділянка має цільове призначення розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд будівельних організацій та підприємств (11.03), а планується змінити його на 02.07 для іншої забудови для того щоб здійснювати житлову забудову. Одним із засновників цієї юрособи є родичка депутата міськради Жанна Коліщак. На сьогодні частково ця земельна ділянка знаходиться в зоні зелених насаджень спеціального призначення.

Наголошуємо, що підставою для відмови у зміні цільового призначення є неузгодженість цільового призначення земельної ділянки вимогам затвердженої містобудівної документації або документації із землеустрою.

62 Про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у зв’язку із зміною цільового призначення

Проектом рішення пропонується затвердити проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок Колективному ремонтно-будівельному підприємству «Базис» по вул. Подільській, 10/3 площею 3834 м2 кадастровий номер 6810100000:01:004:0520, вул. Подільській, 10/4 площею 1687 м2 кадастровий номер 6810100000:01:004:0519, вул. Подільській, 10/5 площею 3653 м 2 кадастровий номер 6810100000:01:004:0518 із зміною цільового призначення з 11.03 для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд будівельних організацій та підприємств 02.10 – для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури, що суперечить чинній містобудівній документації. Нагадаємо, що неподалік цих ділянок здійснюється будівництво ЖК «Перлина Проскурова», де замовником будівництва є ця ж юрособа, а генпідрядником «ТОВ Платинумбуд», засновниками якого на сьогодні є Руслан Лещинин, екс-депутат Хмельницької обласної ради від ВО «Свобода», Сергій Сажієнко та АТ «ЗНВКІФ «Домініон Фінанс».

З голосу депутати «земельної» комісії запропонували затвердити технічну документацію із землеустрою товариству з обмеженою відповідальністю «Дельта-С» із зміною цільового призначення 03.15 для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови (під автостоянку) – землі житлової та громадської забудови» на «02.01 для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) – землі житлової та громадської забудови». Знову ж таки подібні рішення суперечать діючому законодавству.. Однією із засновниць цього товариства є Судик Галина Степанівна, яка має однакову адресу реєстрації із Худецькою Ольгою Степанівною, що скоріше всього є дружиною депутата, адже її попереднє прізвище Судик. Пані Худецька на сьогодні є засновницею та керівником ПП «Золотий-ключ» (ця юрособа значиться у е-декларації депутата за 2016 рік).

З голосу депутати «земельної комісії» внесли пропозицію щодо надання громадській організації «Хмельницьке обласне об’єднання «За Україну, за її волю» в постійне користування земельну ділянку площею 4900 кв.м. по вул.Залізняка,1-Б кадастровий номер 6810100000:17:003:0070 для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку та гаражів. Ця громадська організація зареєстрована в серпні 2017 року Дмитром Кривобоком, Валерієм Можарівським, та Юрієм Школьним, останній є її керівником. Це не нова «фішка» міської ради та депутатів-забудовників, адже раніше таким чином землю отримували громадські організації миротворців та афганців. Наголосимо, що відповідно до чинного законодавства підстав для простого надання земельної ділянки громадській організації немає, наявна лише процедура аукціону.

Питання 64 Про погодження технічних документацій із землеустрою щодо поділу земельних ділянок та зміну коду КВЦПЗ земельних ділянок.

В п. 1 Додатку мова йде про погодження технічні документації із землеустрою щодо поділу земельної ділянки ТОВ «Трансміськбуд», засновником якого донедавна був депутат Руслан Афійчук. На сьогодні засновницею на 100 % є Ніна Панова, яка попередньо була співзасновницею цієї юрособи разом із депутатом.

Щодо п.2, то в ньому знову ж таки мова йде про погодження поділу земельної ділянки. Хоч ніби на сьогодні договори суперфіцію вже у минулому, однак подібні рішення є відлунням тих часів, тому що ця ділянка ділянка була виділена саме таким способом.

Також депутати профільної комісії з голосу внесли пропозицію погодити ТОВ «Промбуд-1» зміну цільового призначення земельної ділянки по вул.Залізняка,3/1 площею 600 кв.м. кадастровий номер 6810100000:17:003:0053 з «03.07-для будівництва і обслуговування будівель торгівлі» на «02.10-для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури». Звичайно ж підстава – майбутнє житлове будівництво. Подібні дії знову ж таки суперечать діючій містобудівній документації. Засновниками цієї юрособи є Михайло Кіперман, екс-депутат міськради, В’ячеслав Болдирев, Анатолій Грицина та Олег Дремлюга.

Питання 65 Про надання згоди на відновлення меж земельних ділянок в натурі (на місцевості).

Щодо самого тексту рішення, то зауважень немає. Проте профільна «земельна» комісія (пропозиція Віталія Коліщака) знову ж таки з голосу внесла доповнення: «Товариству з обмеженою відповідальністю «Дельта-С» згоду на відновлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) по вул.Прибузькій,9 площею 3438 кв.м. під платну автостоянку та ринок по продажу автомобілів та запчастин. Мова про цю юрособу йшла у поясненнях до питання під номером 62.

Питання 69 Про припинення права постійного користування земельними ділянками юридичним особам.

У проекті рішення мова йде про припинення права постійного користування земельними ділянками юридичним особам. Найбільш цікавими є ділянки по вул. Прибузькій площею 0,89 га та земельними ділянками по вул. Шевченка, 69 площею 0,77 га кадастровий номер 6810100000:04:002:0060 та площею 1,37 га. Досить ласий шматок землі у чудовому розташуванні неподалік залізничного вокзалу. Чекаємо чергову житлову забудову?

Питання 71 Про внесення змін в договори про пайову участь у створенні і розвитку інженерно – транспортної та соціальної інфраструктури міста Хмельницького.

Піднімається питання відтермінування сплати пайової участі юрособам: ПП «Інтер-Світ» та ПП «Терема», що суперечить діючому Порядку участі замовників у створенні і розвитку інженерно-транспортної  та соціальної інфраструктури м. Хмельницького. Обидві юрособи близькі до депутата Олександра Скочеляса. Засновницею першої юрособи є Аліна Савчук, яка разом із Ярославом Бляхарським, Андрієм Ковальчуком та Миколою Долінським є засновниками ТОВ «Юрсес». Засновниками другої є Анатолій Скочеляс, батько депутата, та родич дружини (скоріше всього брат) Олександр Лапуцький.

Аналогічна ситуація також із 73 питання. Проект рішення суперечить Порядку участі замовників у створенні і розвитку інженерно-транспортної  та соціальної інфраструктури м. Хмельницького.

Питання 74 Про встановлення розміру пайової участі у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Хмельницького.

Мова йде про зменшення розміру пайової участі у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Хмельницького на рівні 1 (одного) відсотку Міській спілці ветеранів Афганістану та громадській організації «Хмельницьке обласне об’єднання миротворців України». Про ці організації мова вже йшла, діючий Поряд не передбачає виключень у формі зменшення відсотку. Нагадаємо, що остання організація активно підтримувала у судових процесах забудовника ТОВ «ТЦ «Прибузький», що пов’язаний із депутатом О.Скочелясом.

Питання 75. Про укладення тристоронніх договорів про пайову участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Хмельницького

Мова йде про укладання тристоронніх договорів, Пп. 1 Додатку стосується земельної ділянки, що передавалась під забудову через «улюблений» нами договір суперфіцію.

Також з голосу депутати профільної комісії запропонували внести пункт щодо підписання тристоронніх договорів про пайову участь із Хмельницькою обласною радою та Хмельницьким спеціалізованим ліцеєм- інтернатом поглибленої підготовки в галузі науки та із прокуратурою Хмельницької області та приватною фірмою «Діта» у зв’язку із будівництвом багатоповерхового житлових будинків по вул.Озерній,14 та по вул.Трудовій,5/2-Б відповідно. В обох випадках мова йде про договір суперфіцію, точніше про наслідки після укладення. Правда відкритим залишається питання щодо останнього тріо, адже не зрозуміло коли приймалось рішення про надання згоди на укладення договору суперфіцію, де робить свій внесок прокуратура області? Сайт Хмельницької міської ради не показує подібне рішення, а лише проект. То де сам договір?

Засновником ПП «Діта» є екс-депутат міськради Михайло Кіперман.

Отже, враховуючи зазначене вище, 20 сесія Хмельницької міської ради буде надзвичайно насиченою та пронизаною власними інтересами теперішніх депутатів, а також і депутатів з приставкою «екс». Конфліктів інтересів цього разу у залі буде більш, ніж достатньо, а от чи озвучуватимуться вони самими депутатами? Ми звичайно ж прослідкуємо.

Редакція сайту не впливає на зміст блогів і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють на сторінках "Незалежного громадського порталу"

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Альона Береза

Альона Береза

Громадська діячка, голова ГО "ЖАР", регіональний координатор кампанії Чесно. Фільтруй суд! у Хмельницькій області

Коментарів: 2

  1. Алена, вы скажите, эти “вопросы решаются” так же, как и при предыдущих мерах и радах.

  2. Абсолютно законні всі рішення. Люди будують, дають людям робочі місця. Місто забудовується. Пані Береза беріть ділянку і будуйте. Хто вам не дає. А то тільки погавкати вмієте. Почитайте Айн Ренд « Атлант розправив плечі ». Демагоги. Скоро за таких умніків, що тільки триндять, а нічого не створюють – державу втратимо. Тоді путін щвидко закриє всім писочки.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.