Приміщення редакції газети «Край Кам’янецький» можуть передати дієцезії Римо-католицької церкви

25 січня на інтернет-порталі «Детектор-Медіа» з’явилася публікація про «певне непорозуміння» між місцевою друкованою газетою «Край Кам’янецький» та Кам’янець-Подільською міською радою з приводу відмови з боку останньої в продовжені оренди приміщення в якому перебуває видання.

Ситуацію яка склалася навколо взаємовідносин між ПП «Медіа-центр «Край Кам’янецький» та міською радою прокоментувала виданню «Вечірній Кам’янець» директор Департаменту економіки та розвитку інфраструктури міста Майя Дмитрівна Гурська.

Вона повідомила, що виконком не є засновником ПП «Медіа-центр «Край Кам’янецький» й саме тому міська рада не несе ніяких зобов’язань перед виданням відповідно до закону про «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації».

Окрім цього, приміщення в якому знаходиться редакція належить комунальному підприємству «Кам’янець-Подільська міська друкарня», яке на даний час є збитковим й потребує оптимізації. Саме тому було прийнято рішення не продовжувати договір оренди для ПП «Медіа-центр «Край Кам’янецький», оскільки яким буде майбутнє друкарні та самого приміщення наразі ще невідомо.

Що ж стосується попереднього договору оренди, то він був укладений ще у липні 2009 році терміном дії до 18 червня 2012 року. Відповідно до нього «Редакція міськрайонної газети «Край Кам’янецький» орендувала приміщенням розміром 46,6 кв. м, з розміром орендної плати 5,0 грн за 1 м. кв. (в місяць видання сплачувало 235 грн за приміщення).

Проте, після закінчення терміну дії договору, протягом 2012-2017 років договір просто пролонгувався без погодження із міської радою, що є порушенням законодавства.

Окрім цього, як зазначали у прес-службі Кам’янець-Подільської міської ради протягом 15 років в приміщенні де перебувало видання «Редакція міськрайонної газети «Край Кам’янецький» жодних робіт на покращення майна не проводилося.

Сьогодні будинок де знаходиться комунальне підприємство  «Кам’янець-Подільська міська друкарня», і де орендувала газета «Край Кам’янецький» приміщення (Польський ринок, 18) перебуває в доволі занедбаному стані. Окрім цього, в цій будівлі також знаходиться гуртожиток комунального підприємства.

Проте історія цієї будівлі доволі багата. Зведена будівля була наприкінці XVIII століття, а саме у 1782 р. на місці попередніх споруд.  Близько 10 років, до 1793 року, тут розміщувалася католицька семінарія. Згодом будинок пристосували під губернські установи. Так, на першому поверсі з боку костелу розташовувалася губернська друкарня. Відділ архітектора та земельна комісія містилися із заходу – з боку Францисканської вулиці. На другому поверсі зі сходу та півночі розташовувалося губернське правління на чолі з віце-губернатором. Третій поверх добудували в другій половині ХІХ ст. – над північно-західною, а в 1950-х рр. – над східною частиною будинку.

Відповідно до Закон України «Про свободу совісті та релігійні організації». та Розпорядження Президента України «Про повернення релігійним організаціям культового майна» приміщення міської друкарні, враховуючи збитковість комунального підприємства, можливо буде передане на баланс Кам’янець-Подільській дієцезії Римо-католицької церкви, оскільки враховуючи історію зазначеною будівлі в її реставрації та використанні зацікавлена насамперед зазначена релігійна організація.

Що ж стосується майбутнього ПП «Медіа-центр «Край Кам’янецький» то як зазначила Майя Гурська вона сподівається що це питання обов’язково буде врегульовано.

«Є цілий ряд інших об’єктів, інших організацій (де могла би розташуватися редакція газети –Ред.). Тому можна прийняти компромісне рішення, ми готові до співпраці», – зазначила директор Департаменту економіки та розвитку інфраструктури міста Майя Гурська.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.