Історія з секретарем Хмельницької міської ради Михайлом Криваком, якого вночі 16 січня 2018 року зупинили патрульні та виписали адмінпротокол за водіння у стані алкогольного сп’яніння, отримала нове продовження. У розпорядження “Незалежного громадського порталу” потрапило звернення громадської організації “Нагляд”, яка власне надала гласності цій “хмільній” темі. Цього разі активісти вийшли на Київ, прямісінько до Національного агентства з питань запобігання корупції. Вони вимагають притягнути до відповідальності Кривака за вчинення корупційного правопорушення.
Справа втім, що посадовець тієї злощасної ночі керував службовою автівкою. А це, на думку “Нагляду”, є порушенням статті 22 Закону України “Про запобігання корупції”. Вказана стаття передбачає заборону використовувати свої службові повноваження або своє становище, у тому числі будь-яке державне чи комунальне майно або кошти в приватних інтересах.
У форматі бліцінтерв’ю НГП почув реакцію Кривака на всі перипетії довкола його справи, яка вже пішла до Хмельницького міськрайонного суду.
— Як вважаєте, Ви порушили антикорупційну норму закону?
— На той момент я виконував обов’язки міського голови Хмельницького. Тому користувався службовим автомобілем. У мене не було можливості спитати дозволу в мера брати чи не брати машину. Адже у мої обов’язки входив моніторинг стан доріг, руху транспортних засобів і ще багато чого.
— Я правильно зрозумів, що на 16 січня міський голова Олександр Симчишин перебував у відпустці?
— Так.
— Місцеві ЗМІ писали, що після інциденту міський голова заборонив Вам користуватися службовим транспортом. Це правда?
— Я особисто сказав, що більше не користуватимуся службовим транспортом. Тому що раніше не думав, що до мене прикуто стільки уваги. Не приховую, що мені не складає труднощів пересуватися міськими маршрутками у робочих цілях.
— Чи пов’язуєте Ви цю ситуацію з можливим політичним замовленням?
— Не можу цього сказати. Я ж не знаю, хто і яким методом відстежує мою діяльність. Можливо, зараз і нас слухають через відкриті вікна робочого кабінету.
— У Вас є конфлікти з депутатським корпусом або з кимось із обранців?
— Жодного. Тільки можу припустити, що один депутат може якісь подібні речі заявляти.
— Хто це?
— Я не називатиму прізвища. В цілому ж знаходжу спільну мову з депутатським корпусом з усіх питань. Усю ж роботу секретаря ради намагаюся вибудувати таким чином, щоб не обділити часом обранців у спілкуванні та сприянні їм виконувати депутатські повноваження.
— Як посадова особа, вважаєте себе дискредитованим після адмінпротоколу патрульних?
— Не сказав би, оскільки часто прості люди висловлюють слова підтримки. Мені це дуже приємно.
— Який результат показав забір крові?
— Він уже готовий, планую забрати ближче до судового засідання. Сам результат мені не відомий, думаю, він буде позитивним. Поки що за презумпцією невинуватості цей випадок нічого не означає.
— Якщо програєте суд першої інстанції, чи оскаржуватимете рішення в апеляції?
— Не знаю, давайте дочекаємося самого рішення.
— Знову ж таки, якщо програєте суд, готові до кардинальних дій, пов’язаних із відмовою від займаної посади?
— Не розумію суті ваших питань. Багато припущень, які нагадують гру “Що? Де? Коли?”
— Чи не задавалися питанням, чому адмінпротокол поліції першою оприлюднила громадська організація “Нагляд”?
— Я не знаю, що таке “Нагляд”… Ви більше знаєте за мене. Я ж роблю свою роботу І за оцінкою простих людей, роблю її добре.
Розмовляв Віталій Тараненко.