Хмельницький оголосив війну вивіскам: все буде українською з дотриманням естетичності

Виконком Хмельницької міської ради затвердив нові Правила розміщення вивісок у місті.

Фото з мережі

Фото з мережі

Сьогодні таке рішення було одностайно підтримано.

У документі зазначено, що розміщення вивісок повинно здійснюватися з врахуванням архітектурного вирішення, стилістичних особливостей, декоративних елементів та колористики фасаду. У центральній частині Хмельницького заохочується виконання вивісок з природних матеріалів (метал, кераміка, камінь, скло), а також використання технік на кшталт ковальства, вітражу, гутного скла, емалі, розпису, мозаїки.

“Показуємо, як можна покращити ситуацію на прикладі магазину prostor, який знаходиться на центральній вулиці Проскурівська. Сьогодні він має яскраву червону вивіску на фасаді. Як альтернатива, потрібно залишити тільки логотип, однак тоді слід відновити фасад і прибрати кольори та зайву рекламу. До речі, подібний вигляд має цей магазин у Харкові”, – пояснив директор департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів Олександр Чорнієвич.

У нових правилах забороняється встановлення вивісок із закриттям огорож балконів, архітектурного та скульптурного декору фасаді; із закриттям вікна, вітрини чи прозорої частини вхідних дверей площинами вивісок понад 30%; із закриттям табличок з назвами вулиць, номерами будинків, охоронних знаків будівель-пам’яток архітектури, табличок з позначенням місця знаходження елементів мереж інженерних комунікацій (пожежних гідрантів тощо), інших табличок з соціально-необхідною інформацією; на будинках або спорудах – об’єктах незавершеного будівництва чи не введених в експлуатацію.

Вся інформація на вивісці здійснюється українською мовою. Знаки для товарів та послуг наводяться у вивісках у тому вигляді, в якому їм надана правова охорона в Україні, відповідно до законодавства. З цього приводу заступниця міського голови з гуманітарних питань Галина Мельник висловила обурення тим, що центр Хмельницького “засмічений” вивісками, на яких україномовні слова написані англійськими літерами.

“Якщо проїхатися містом, то можна нарахувати кілька вивісок українською мовою, до прикладу, “Магніт” і “Золота підкова”. Все решта – жах! Водночас загальноприйнята практика – державною мовою (напис вивіски – НГП) пишеться великими літерами, іноземною – утричі менше”, – сказала вона.

Також пані Мельник негативно висловивлася у бік президента, сказавши, що той “приліпив слова англійською мовою (Roshen – НГП) і висить собі”.

Крім цього, кожна вивіска у Хмельницькому повинна мати паспорт. Для його погодження управлінням архітектури та містобудування юридична або фізична особа-підприємець подає письмову заяву встановленої форми до управління адміністративних послуг.

“До 1 липня цього року буде проводитися роз’яснювальна робота. Насамперед це стосуватиметься центральної частини обласного центру, далі підемо у кожен мікрорайон. Після цього з управлінням екології та контролю за благоустроєм починаємо штрафувати (власників вивісок – НГП), наголошуючи на тому, що розміщення вивісок без паспортів у Хмельницькому заборонено”, – сказав Чорнієвич.

Ці Правила є обов’язковими до виконання всіма підприємствами, установами, організаціями незалежно від форми власності та відомчої належності, а також фізичними особами-підприємцями, що встановлюють вивіски у Хмельницькому. Дія Правил розміщення вивісок не стосується зовнішньої реклами у місті.

 

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 20

 1. Дуже розумно. Генделик Містер Чарлі на Заводській !!!

 2. Почніть з Либидь Плази.

 3. В нашій країні ще тільки трохи більше бюрократії потрібно для повного щастя його мешканців. Займіться розбудовують інфраструктури для містян і зменшенням бюрократії для підприємців а не нікому непотрібною …ньою.

 4. Якщо сам пан “гарант” не дотримується чинного законодавства (стосовно марки “Roshen”), то що вже казати про інших.

 5. Це ще потрібно було зробити 27 років назад!!!!

  • Тут на мій погляд, питання потрібно ставити трохипо іншому. Наскільки я пам’ятаю, вмоги щодо мови, розмірів та вигляду вивісок для комерційних та інших цілей приймались міською владою ще на початку 90-х років. Тоді ці вимоги мало чим відрізнялись від нинішніх закладених в нове положення. Але ті старі положення 90-х років ніхто не контролював, чим спотворив місто! То чи не стане і новоприйняте положення такою ж “іграшкою” для нинішніх міських можновладців і з часом їх (ці правила) просто забудуть.

 6. такі починання тільки вітаються, все правильно. Задовбав цей хаос на вулицях.

 7. Порядок потрібен. Але ходити до чинуш затверджувати ПАСПОРТ на вивіску це вже поворот в совок. Замість працювати люди вимушені будуть оббивати пороги, щось випрашувати,…

 8. А ще треба, щоб кольори були лише синьо-жовті і написи починались з “Слава Україні – Героям слава!”

 9. Привіт тролі свободівські… скоро свобода буде регулювати колір нижньої білизни для жителяв центральних вулиць… побільше інстукцій. побільше бабла в кишеню… останнє, що в місті -це вивіски… ПРОТЕ СВОБОДА ПІДНЯДА ЦІНУ НА ХОЛОДНУ ВОДУ- це нікого не турбує…. СТАДО БАРАНІВ… а не містяни.. СЛАВА УКРАЇНІ…

 10. Підскажіть якої форми має бути скарга до архітектурного бюро, щоб скарга/поропозиція була розглянута?

 11. Нехай займуться ділом але де ж Вивісками-це питання №1
  (Інфраструктура– Жах, Дороги–жах ,Лікарні–жах і тд. село-Хмельницький одним словом,
  Жопа з двома буквами П !!!

 12. Зовсім знахабніли. Ще одна корупційна “годівниця”. Гади і мразота!!!

 13. я вже пів року не можу оформити вивіску чи рекламу, в Гречанах. Перепробував усе. Дружинін з архітуктури головний на заваді а також “громадьські діячі” з комітету міської ради Хмельницького на лаштунок Ратушного тощо… ЛЮДИ, я платник податків і маю свою невеличку справу як ФОП, навіщо мене вони марудять? Стидоба вам нешановні “володарі міста”!!!

 14. Закон “Про рекламу”
  Вивіска чи табличка з інформацією про зареєстроване найменування особи, знаки для товарів і послуг, що належать цій особі, вид її діяльності (якщо це не випливає із зареєстрованого найменування особи), час роботи, що розміщена на внутрішній поверхні власного чи наданого у користування особі приміщення, на зовнішній поверхні будинку чи споруди не вище першого поверху або на поверсі, де знаходиться власне чи надане у користування особі приміщення, біля входу в таке приміщення, не вважається рекламою

  • Може ви не в курсі, але місцева влада в м.Хмельницькому, заставляє ВСІХ оформляти “паспорт вивіски”. Ще раз наголошую, – вже більше півроку мене мурижать в більшості навіть не вказуючи причини відмов! В Хмельницькому в плані оформлення вивісок абсолютний “беспредел”.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.