Симона Петлюру хочуть зробити Почесним громадянин Кам’янця-Подільського (посмертно)

Кам’янець-Подільська міська рада має намір присвоїти звання «Почесний громадянин міста Кам’янця-Подільського» (посмертно) державному і політичному діячу Симонові Петлюрі.

Симон Петлюра

Симон Петлюра

Відповідний проект рішення опублікований на сайті міськради.

У проекті документу зазначено, що почесна відзнака пов’язана з періодом його діяльності у Кам’янці-Подільському.

Вперше до Кам’янця-Подільського Петлюра прибув 10 червня 1919 року по дорозі з Галичини, після того як місто, в результаті впертих і кровопролитних боїв, знову повернулося до УНР. Кількома днями раніше сюди дісталися міністри. Оголосивши мобілізацію всіх козаків 1889-1898 рр. народження та всіх підстаршин у віці до 40 років і переконавшись, що у Кам’янці ця робота йде добре, він відбув на фронт, що просувався у північному і східному напрямах.

Загалом, у Кам’янці-Подільському С.Петлюра провів сумарно понад 100 днів.

Довідково. Симон Петлюра – український державний, військовий та політичний діяч, публіцист, літературний і театральний критик. Організатор українських збройних сил, член Генерального секретаріату Української Центральної Ради, головний отаман військ Української Народної Республіки, Голова Директорії УНР.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 7

 1. Симон Петлюра «продавав» Західну Україну Польщі 2 рази: наприкінці травня та (вже остаточно) наприкінці листопада 1920-го року, по суті зрадивши ЗУНР, з якою наприкінці 1919-го року Софіївській площі у Києві було урочисто відсвятковано «злуку». А от застрелили С.Петлюру у 1926-му році в Парижі саме через «Проскурівський погром», а його вбивцю, кохана якого загинула тоді в Проскурові, судом присяжних в зв’язку зі свідченнями пережившив цей погром проскурівчан (в якості одного із свідків була бувша проскурівчанка з відрізаними грудями) було виправдано та відпущено на волю з залу суду.
  От таких ми тепер шануємо…

  • Ти он Україну і нині продаєш. Але вже не довго тобі, СБУ нарешті встановило твою гнилу сєпарську особу…

   • От бовдуре! Ти краще скажи: Я щось збрехав, зараз чи раніше? Яку статтю якого Закону України я порушив?
    Ти краще налякай …? Виродок ти в стилі Берії… з Бандерівським присмаком.
    А в СБУ я сам ходив і на себе заявляв.
    Думаю, що це тобі “не довго” … з такою хворобою.

 2. Ніякого проскурівського погрому не було. Петлюра був на ст.Проскурів зі своїм військом, то була пересадка, чекали іншого поїзда. В Проскурові в той час вже була створена бвльшовицька організація. Ця організація вирішила Петлюру і військо знищити, зібрали загін, зброю і вперед. Але куди ж їм було проти війська. От петлюрівці і дали їм відсіч. Ті давай тікати, ховатися по хатах, петлюрівці доганяли і розправлялись. Чого було до петлюрівців лізти? Вони б дочекалися свого поїзда і поїхали. Тому що членами більшовицької організації були особи певної національності, тієї, що зробила жовтневий переворот, от і вийшло ніби то було саме проти них. А хай піднімати на весь світ вони вміють. Чому стільки не говориться про погроми євреїв в роійській імперії, які були регулярними і справді дуже жорстокими? Тому що це не вигідно російським імперіалістам. Тоді й про Петлюру нема чого
  нісенітниці розповідати. Він просто любив свою батьківщину і боровся за її волю, а за це йому повага.

 3. Брехня. Це був звичайний погром з метою пограбувати. Спочатку Болбочан (його ім’ям у Хмельницькому нещодавно теж названо / перейменовано вулицю) та компанія (бувші «синєжупанники» тощо) спробували здійснити переворот та відсунути С.Петлюру, який на той момент був відсутній у Проскурові, від влади. Вони «взяли» «казну» УНР, яка знаходилася в будівлі теперішнього облвійськомату, а потім (їм усього цього показалося мало) почали грабувати єврейську громаду, вбиваючи та калічачи тисячі людей. Жертвам цього погрому по вул. Л.Толстого нижче старого єврейського кладовища ще з початку 20-их років стоїть пам’ятник (подивіться на ньому на дату погрому та кількість жертв). Питання щодо цього погрому навіть розглядалися англійським парламентом, який тоді направив до Проскурова (у 1920-му році!!) спеціальну місію для розлідування та допомоги, що тоді евакуювала з Проскурова десь біля 400-от дітей загиблих євреїв (про це є відповідні документи в бібліотеці цього парламенту та знятий документальний фільм). Хоча С.Петлюра напряму не брав участь в організації цього погрому (він після усіх цих подій терміново прибув до Проскурова і навіть призначів слідство та трибунал, за вироком якого Болбочана та деяких інших було терміново розстріляно), увесь світ поєднує загаданий погром саме з ним. Є версія, що він таким чином перенаправив «усю бурю» від себе на єврейську громаду. Через усе це його якраз і вбили у Парижі у 1926-му році (про що я писав вище), а вбивцю судом присяжних виправдали. Усе це відомі у усьому світі факти, які досліджувалися багатьма вченими зі «світовими іменами». Про це написано багато книжок, знято багато фільмів. «Проскурівський погром» визначений самим маштабним у світі за кількістю жертв у ХХ-му сторіччі до часів «Холокосту». Матеріали про це (повідомлення, свідчення тощо) є в архівах багатьох країн, в т.ч. у нас. За радянської влади усе це «чомусь» замовчувалося, як і зараз. Доречі, польського історика і режисера, який зняв фільм про це у 90-ті роки (так приводилися зняті на плівку свідчення ще живих тоді 3-ох свідків), кілька років назад було вбито у Львові. Все це повинен чудово знати теперишній Хмельницький міський голова п. Семчишин, адже, коли там створювався музей цим подіям, він працював у «Хесед Бешед». То ж спитайте у нього.
  Так що, брешіть, не брешіть, правда про це у світі зафіксована, задокументована та широко відома. А несінітниці, розраховані на ницих та безграмотних людей, пишите саме ви.
  До речі, Уінстон Черчиль в свій час сказав: «В Британії відсутній антисемитізм, бо британці не вважають гебреїв розумнішими за себе».

  • Звичайна пропагандистська брехня, як все в радянській історії.

   • Що, розуму, совісті та фантазії не вистачає щось інше сказати?
    Не тобі, а іншим: На даний час, коли є Інтернет, Google, Вікіпедія …, усе це зовсім не тяжко перевірити. А я ще з дитинства користувався бібліотеками і т.п., розмовляв ще живими тоді свідками…
    Радянська пропаганда… Тоді усе це замовчувалося. А за мною ще тоді слідкувало КГБ…

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.