Полонський гірничий комбінат навмисно банкротять: хто і навіщо?

Продовжує набирати конфлікт навколо одного з найбільших підприємств Хмельниччини – ПАТ «Полонський гірничий комбінат».

Перипетії навколо ПАТ «Полонський гірничий комбінат» про рейдерство, захват підприємства, банкрутство та причетність до цього російських громадян, розслідування СБУ, розкрадання майна не вщухають й досі. Однак, історія знищення комбінату, яка почалась в 2013 році, наразі набирає більше обертів.

Початком занепаду гранітного гіганта став кінець 2013 року, коли новим власником ПАТ «Полонський гірничий комбінат» стала громадянка Російської Федерації – Фокіна Марія Сергіївна, а заступником голови Наглядової ради – співвітчизник Фокіної – Сізов Валерій Сергійович і став представником інтересів Фокіної.

Росіяни почали вести бізнес «по своєму», так вся продукція комбінату реалізувалась до Російської Федерації, а саме ТОВ «Лада – Траст», власником котрої є все той же Валерій Сізов, а фінансовим директором зазначена – Марія Фокіна. В той же, час на комбінаті існувало негласне правило про заборону реалізацію щебню на території України. Контроль за виконання такої «політики» ведення бізнесу було покладено на члена Наглядової ради – Танабаша Георгія Павловича.

Першим ділом після купівлі комбінату, Валерій Сізов почав реалізовувати схему з виведення активів з ПАТ «Полонський гірничий комбінат» аби не погашати заборгованість перед АБ «Брокбізнесбанк» в розмірі 234 млн. грн. Цікаво, що вже в  квітні 2014 року було створено ТОВ «Полонський щебеневий кар’єр», на яке згодом перекидалися активи та заставне майно ПАТ «Полонський гірничий комбінат». Нагадаємо, що у 2008 році, ПАТ «Полонський гірничий комбінат» отримало кредит в розмірі 2 млн. доларів на модернізацію дробильно-сортувального цеху №2, а влітку 2014 року НБУ вирішив ліквідувати АБ «Брокбізнесбанк».

Попри обіцяні капіталовкладення, модернізацію обладнання та розвиток комбінату, при купівлі підприємства, з приходом росіян до керівництва, на комбінаті не було капіталовкладень та модернізації, а навпаки почались труднощі. Так, вже починаючи з січня 2015 року комбінат перестав працювати, працівники почали звільнятись, керівництво заморозило виплати з заробітної плати, з погашення заборгованості перед банком та почали нарощувати обсяги кредиторської заборгованості.

Результатом такого управління є заборгованість ПАТ «Полонський гірничий комбінат» в 285 млн. грн, з яких 3 млн. грн по заробітній платі, 18 млн. грн – з податків, 234 млн. грн перед банком та 30 млн. грн перед замовниками та постачальниками. Все обладнання та майно ПАТ «Полонський гірничий комбінат»,  згідно постанови державного виконавця про арешт майна боржника від 26.06.2015 року, арештовано та знаходиться на примусовому виконанні в Департаменті примусового виконання рішень  Міністерства юстиції України в рахунок погашення боргу перед АБ Брокбізнесбанк.

А до всього, в серпні 2016 року працівники СБУ визнали Валерія Сізова і Марію Фокіну персонами  нон-грата і заборонили в’їзд в Україну до 2021 року. Пропри заборону в’їзду, Сізов не полишив спроб повернути контроль над комбінатом.

Вже 10.10.2016 року Господарський суд Хмельницької області порушив провадження у справі про банкрутство  ПАТ «Полонський гірничий комбінат».

Варто сказати, що на даний час порушено провадження у справі про банкрутство ще одного підприємства росіян – ПрАТ «Шепетівський  гранкар’єр  «Пронекс». Дане товариство теж належить вищевказаним громадянам Російської Федерації і всі його активи були продані виконавчою службою через через ДП «СЕТАМ». Ініціатором банкрутства  ПрАТ «Шепетівський  гранкар’єр  «Пронекс» є Славутська ОДПІ.

Результати дворічного управління російським бізнесменом Валерієм Сізовим говорять самі за себе: ПАТ «Полонський гірничий комбінат» визнано банкрутом; заборгованість перед персоналом складає близько 3 млн. грн; заборгованість перед банком не погашена; спроба продажу заставного майна комбінату навмисно затягується представниками росіян; арештований відсів щебню в кількості 360 тис. тонн продається за змовою з впливовими бізнес-структурами Хмельниччини.

Попри все, один з телевізійних каналів Хмельниччини, постійно публікує сюжети щодо неправомірних дій правоохоронців на території ПАТ «Полонський гірничий комбінат», тим самим спотворює реальний стан речей на комбінаті.

21.10.2016 року арбітражний керуючий Ярош В.Ю., переслідуючи свої корисливі мотиви з бажання власноруч продавати майно комбінату та нагріти на цьому руки, зриває торги через систему СЕТАМ шляхом накладення арешту на майно ПАТ «Полонський гірничий комбінат». Після чого, в листопаді зберігачем майна визначено боржника – ПАТ «Полонський гірничий комбінат», а саме готову продукцію – відсів щебню в кількості до 360 тис. тонн.

У грудні 2017 року-січні 2018 року державною виконавчою службою було проведено перевірку майна, яке було передано на зберігання голові правління ПАТ «Полонський гірничий комбінат» Синишину О.А.. Під час проведення перевірки було встановлено факт розтрати арештованого майна. На підставі цього виконавчою службою було прийнято рішення про зміну зберігача, про що винесено відповідні постанови. Однак фактично передати майно новому зберігачу державні виконавці не змогли, так як представники ПАТ «Полонський гірничий комбінат» не допускають на територію товариства нового зберігача, мотивуючи це тим, що Ухвалами Хмельницького окружного адміністративного суду будь-які дії державних виконавців по передачі майна іншому зберігачу будуть вважатися незаконними.

А тим часом щебеневий відсів вивозиться такими темпами, що за місяць від нього нічого не залишиться. І вивозиться в присутності державних виконавців, які нічого вдіяти не можуть, так як їх дії блокує незрозуміла охорона, яка явно складається з кримінальних елементів.

За даними місцевих жителів, щебеневий відсів вивозиться на одне із підприємств Хмельницького всупереч постанові суду про арешт та відкриті виконавці провадження і по фіктивних договорах купівлі-продажу даного відсіву, про працівниками поліції ведеться досудове розслідування.

Наразі на території Полонного завдяки ПАТ «Полонський гірничий комбінат» склалася надзвичайно складна криміногенна ситуація, виражена як в рейдерстві посадовими   особами причетними до діяльності  ПАТ «Полонський гірничий комбінат» так і грабежі, ухиленні від сплати податків, фіктивному підприємництві, легалізації доходів одержаних злочинним шляхом. За виявленими фактами порушено кримінальне провадження стосовно розкрадання арештованого майна комбінату та вчинення інших протиправний дій.

До слова, на даний час головними акціонерами ПАТ «Полонський гірничий комбінат»  є: громадянка Російської Федерації –  Фокіна М.С. – 49,45% акцій, Голова правління Синишин О.А. – 24,72% акцій, Каплична В.М. (яка є родичкою Капличного А.М., який представляється представником ПАТ «Полонський гірничий комбінат»)- 24,72% акцій.

ТОВ Камрер і Ко.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 3

  1. Відповідь в самій статті – Ініціатором банкрутства ПрАТ «Шепетівський гранкар’єр «Пронекс»
    Всі інші відповіді https://www.youtube.com/watch?v=RpYZC99S8cE

  2. ініціатори статті- самі ж рейдери: Письменний О.В., Приходько О.В., Федорчук О.Г., Пилипчук С.М.

  3. Тут замішаний Гладуняк і все вилазить з його оборудки з росіянами….але все ж минеться бо росіяни, а то гладуняк….

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.