На своїй сторінці у Facebook Кам’янець-Подільський національний музей-заповідник продемонстрував пляшки, в які розливалось пиво, зварене на Поділлі в ХІХ ст, повідомляє видання «Вдало».
Так, у фондосховищі музею знаходяться фірмові скляні пивні пляшки пивзаводу, що побудувала баронеса Евеліна Юній у 1872 році в Кам’янці-Подільському та медопивоварного заводу міста Зіньків Подільської губернії, створеного вихідцем з Моравії Вацлавом Девішеком у 1888 році.
Відомо, що пиво у Кам’янці-Подільському варили з ячмінного солоду. Було світле пиво та темне, яке виготовляли з карамельного солоду. Продукт розливали в бочки та фірмові пляшки, на яких зображувався вензель власника. Також тут готували напій з бджолиного меду, який виготовляли за рахунок бродіння.
З реконструкціями та розвитком у 1960-ті на пивоварному заводі збільшився асортимент та кількість продукції – варили Жигулівське, Українське, Ризьке, Подільське, Ячмінний колос та Московське.
У 1974 році була розроблена документація на будівництво більшого пивзаводу, але грошей на будівництво так і не виділили.
У 1976 році старий завод через аварійний стан закрили. Устаткування забрали Хмельницький і Хотинський пивзаводи, дещо пішло на металобрухт.
Сьогодні корпус заводу є пам’ятником архітектури епохи промислового підйому.