Кам’янець-Подільський музей показав, в які пляшки розливалось пиво у ХІХ ст.

На своїй сторінці у Facebook Кам’янець-Подільський національний музей-заповідник продемонстрував пляшки, в які розливалось пиво, зварене на Поділлі в ХІХ ст, повідомляє видання «Вдало».

Так, у фондосховищі музею знаходяться фірмові скляні пивні пляшки пивзаводу, що побудувала баронеса Евеліна Юній у 1872 році в Кам’янці-Подільському та медопивоварного заводу міста  Зіньків Подільської губернії, створеного вихідцем з Моравії Вацлавом Девішеком у 1888 році.

pyvo

Відомо, що пиво у Кам’янці-Подільському варили з ячмінного солоду. Було світле пиво та темне, яке виготовляли з карамельного солоду. Продукт розливали в бочки та фірмові пляшки, на яких зображувався вензель власника. Також тут готували напій з бджолиного меду, який виготовляли за рахунок бродіння.

puvo1

З реконструкціями та розвитком у 1960-ті на пивоварному заводі збільшився асортимент та кількість продукції – варили Жигулівське, Українське, Ризьке, Подільське, Ячмінний колос та Московське.

puvo3

У 1974 році була розроблена документація на будівництво більшого пивзаводу, але грошей на будівництво так і не виділили.

У 1976 році старий завод через аварійний стан закрили. Устаткування забрали Хмельницький і Хотинський пивзаводи, дещо пішло на металобрухт.

Сьогодні корпус заводу є пам’ятником архітектури епохи промислового підйому.

puvo4-1

Loading...
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.