У Хмельницькому розпочали відкачувати звалищний газ: 13% від його виручки отримає місто

Сьогодні відбувся запуск роботи установки з дегазації полігону твердих побутових відходів., повідомляє Хмельницька міська рада.

Фактично, проект було розпочато ще 2016 року. Тоді техніко-економічне обґрунтування здійснив для міської ради Проект USAID “Муніципальна енергетична реформа в Україні», у рамках якого було замовлено експертизу в Інституті газу НАН України, аби з’ясувати чи є газ на хмельницькому сміттєзвалищі і чи можна його використовувати для якихось потреб.

У червні 2017 року було проведено конкурс на визначення інвестора, у результаті якого переможцем стала компанія «Біогаз ЕНЕРДЖІ».

Тож тепер з хмельницького полігону буде відкачуватись звалищний газ, який у спеціальній установці перероблятиметься на електричну енергію, яку ТОВ «Біогаз ЕНЕРДЖІ» продаватиме по «зеленому тарифу» державному підприємству.

13% від загальної суми сплачуватиме місту, за підрахунками це становитиме близько 2,5 млн грн на рік. Кошти надходитимуть на рахунок «Спецкомунтрансу» й будуть використовуватись виключно на роботи, пов’язані з потребами полігону твердих побутових відходів.

Loading...
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 7

  1. Ну то й молодці

  2. Без сумніву хороша справа, а куди йдуть інші 87% ?

  3. Нічого собі, це дійсно сучасне вирішення проблеми сміття. Чесно здивували новиною

  4. Хмельницкий район ЛОШАРЫ!!! Около 5 лет назад даром передали землю городу.

  5. молодці, з сміття електроенергія і грошей на 2 мільйони. це реально розумний крок.

  6. А що мішало іншим мерам таке зробити?
    Чого по всій країні таких установок кілька на всі міста.

  7. мудро

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.