Городоцька прокуратура виявила факти земельного шахрайства

Конституцією України та Земельним кодексом України кожному громадянину гарантується право на безкоштовне отримання земельної ділянки.

Згідно ст.121 Земельного Кодексу України громадяни України мають право на безкоштовну передачу їм земельних ділянок у визначених законом розмірах один раз для відповідного виду використання.

Так, для ведення особистого селянського господарства безоплатна передача землі із фондів державної та комунальної власності здійснюється у розмірі не більшому ніж 2 га.

Реалізація цієї норми закону проводиться шляхом подачі особою, яка бажає отримати земельну ділянку у власність, до органу виконавчої влади або місцевого самоврядування клопотання. В ньому заявник підтверджує, що раніше ним земельні ділянки даної категорії в межах норм безоплатної приватизації не отримувались.

Городоцькою місцевою прокуратурою, за результатами вивчення стану законності у цій сфері, виявлено випадки зловживання окремими громадянами своїм конституційним правом.

Так, встановлено, що громадянин, приховуючи факт одержання землі в межах норм безоплатної приватизації, упродовж 2017 року безоплатно набув у власність для ведення особистого селянського господарства ще 4 земельні ділянки загальною площею майже 8 га, розташовані на території Летичівського, Старосинявського, Городоцького та Кам’янець-Подільського районів.

Окрім цього, виявлено аналогічні факти безоплатного одержання земельних ділянок ще двома особами, які понаднормово отримали 4 ділянки площею 7 га.

Як повідомив керівник місцевої прокуратури Сергій Стецюк, за вказаними фактами прокуратурою розпочато кримінальні провадження за ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України (шахрайство).

Проведення досудового розслідування доручено слідчим відділам територіальних підрозділів  поліції Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області.

Наразі вживаються заходи щодо встановлення усіх обставин вчинених кримінальних правопорушень.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Один коментар

  1. Це часом не той прокурор Стецюк, якого на хабарі у розмірі 2000$ (разом із ревізором) затримала військова прокуратура?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.