“Кишенькова” комісія оштрафувала мітингувальників і депутатів Старокостянтинова за сміття під мерськими дверима

Адмінкомісія Старокостянтинівської міської ради винесла рішення щодо семи мітингувальників, котрі 2 грудня принесли сміттєві пакети від робочий кабінет міського голови Миколи Мельничука. Це – четверо депутатів міської ради Івонько С.В., Проказюка Т.О., Афанасьєва О.В., Афанасьєва К.В. і мітингувальники Бартєньєва Л.Д., Мазурчук К.В., Рожок-Капранова І.І.

Рішення ухвалювалося 18 січня на основі протоколів, оформлених працівниками Старокостянтинівського відділу поліції, згідно з ст. 152 КУпАП “Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів”.

Smittya-pid-dverima-miskogo-golovi

Як пише сайт “Старокостянтинів небайдужий”, комісія тривалий час не могла розпочати свою роботу, оскільки голова комісії і перший заступник міського голови Володимир Богачук вимагав від усіх присутніх покинути приміщення та хотів розглядати справу кожного з семи активістів окремо, без присутності інших. Дозволялося бути присутніми лише людям, що прийшли підтримати мітинувальників. В результаті суперечок, оскільки такої норми не було знайдено в законодавстві, зійшлися на тому, що кому бути присутнім має вирішувати той, чий протокол розглядається.

За твердженням представників влади мітингувальники порушили правила благоустрою та здійснили забруднення населеного пункту.

“Люди захотіли висловити свою позицію і використали своє законне право на мітинг, міська рада забезпечила порядок, все пройшло нормально. Мітинг пройшов, люди своє слово сказали, висловили своє обурення, виголошували гасла, це їхнє право. Але коли почали заносити сміття до кабінету міського голови, працівники поліції попередили тих хто заносив, що це є адміністративне правопорушення. Тепер склали протокол, прийшов час по цьому протоколу відповісти і прийняти рішення”, – сказав секретар міської ради Олександр Степанишин.

Водночас ніхто з мітингувальників своєї вини не визнав.

“До нас, як до депутатів звернулись виборці, не тільки по львівському сміттю, а й по Кононівському елеватору, з якого вже два роки сиплеться лушпиння кукурудзи на помешкання людей. Вони неодноразово зверталися до міської влади з цих питань, але результату не було, тому була проведена ця акція. Для цього було створено імітацію львівського сміття і люди з свого подвір’я принесли дійсно жменю того лушпиння, яким вони дихають щодня. Скільки люди можуть терпіти що ніщо не робиться?” – запитав депутат міськради Тарас Проказюк.

“Я свідомо принесла сміття під кабінет мера Старокостянтинова, заявивши свою громадську позицію про те, що я заперечую щоб моє місто засмічували і хочу щоб мої діти жили в екологічно безпечному місті. І я принесу його наступного разу, допоки будуть порушуватись мої екологічні права. Лише таким чином я можу привернути увагу громадськості до проблем, які є в Старокостянтинові”, -пояснила Ірина Рожок-Капранова.

У підсумку адмінкомісія оштрафувала п’ятьох осіб (Мазурчук К.В., Рожок-Капранова І.І., Івонько С.В., Афанасьєв О.В., Афанасьєв К.В), призначивши кожному штраф у розмірі 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (340 грн).

По двох – Бартєньєва Л.Д. і Проказюк Т.О. оформлені поліцією протоколи було відхилено.

Як писав НГП, Старокостянтинівська місцева прокуратура здійснює досудове розслідування за фактом захоронення твердих побутових відходів, завезених зі Львова на сміттєзвалище Старокоснятинова. Серед підозрюваних службові особи ТОВ «Екостаркон» та комунального підприємства «Старокостянтинівський комбінат комунальних підприємств», котрі за версією слідства, змовилися між собою і зловживали своїм службовим становищем, вчинивши дії на розтрату коштів, отриманих за захоронення твердих побутових відходів зі Львова.

Loading...
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Один коментар

  1. … вчинивши дії на розтрату коштів, отриманих за захоронення твердих побутових відходів зі Львова. То які це дії??? Чи, всіх хто відгукнувся допомогти Львову підпадають під нелюбов президента.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.