У Хмельницькому збільшать мобільні пункти для прийому використаних небезпечних відходів

Цього року У Хмельницькому збільшать до восьми мобільних пунктів для прийому використаних небезпечних відходів.

Про це заявила заступник начальника управління з питань екології та контролю за благоустроєм міської ради Інна Куцка в інтерв’ю газеті “Проскурів”.

За її словами, будуть збиратися відпрацовані люмінесцентні лампи, термометри, батарейки, відтерміновані ліки, тара від хімічних миючих засобів. Спеціально обладнаний автомобіль перевозитиме небезпечний вантаж до місць їх утилізації або ж складування.

“Енергозберігаючі лампи, кваліфіковані першим рівнем небезпеки, не можна транспортувати абияк. Всі інші належать до третього рівня небезпеки. Утилізацією ламп займається Боднарівський завод “ДП Боднарівка ЛКП “Зелений Львів” та деякі інші підприємства. Щодо використаних батарейок, то Україна переробку не проводить. Для їх відправлення за кордон потрібно зібрати значну партію (до кількох десятків тонн). У Хмельницькому діють чотири філії ліцензованих Міністерством екології та природних ресурсів України підприємств, які мають право діяльності з небезпечними відходами. З цими підприємствами співпрацюють також юридичні особи, які зобов’язані на договірних умовах передавати власні відходи на утилізацію”, – розповіла еколог.

Вона додала, що четвертий рік поспіль у Хмельницькому діють мобільні пункти, куди двічі на рік містяи зносять використані люмінесцентні лампи, термометри і батарейки. За цей час зібрано 2888 кг батарейок, 11843 енергозберігаючі лампи, 386 термометрів.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 2

  1. скільки коштує ця послуга

  2. Не вказано головне – де знаходяться ці пункти?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.