На Хмельниччині через суд домоглись збереження пам’ятки національного значення «Покровська церква»

Однією з пам’яток архітектури та містобудування національного значення у місті Кам’янці-Подільському є «Покровська церква», збудована ще у 1864 році.

З метою захисту культурної спадщини, навколо будівлі визначено зони охорони та встановлено особливий режим їх використання.

Рішенням сесії Кам’янець-Подільської міської ради у власність місцевої мешканки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд у 2012 році передано земельну ділянку площею 1 тис. кв. м, розташовану у середмісті.

Виявилось, що ця земля належить до охоронної зони пам’ятки національного значення «Покровська церква», а тому її виділення можливе лише за погодження Міністерства культури України.

Окрім цього, надана ділянка знаходиться в межах прибережної захисної смуги р. Смотрич, де будь-яке будівництво забороняється.

«Реагуючи на ці порушення, з метою захисту інтересів держави, Кам’янець-Подільською місцевою прокуратурою пред’явлено позов про визнання вказаного рішення сесії Кам’янець-Подільської міської ради та державного акту на право власності на землю недійсними», – повідомив керівник місцевої прокуратури Віталій Гриньків.

Рішенням Кам’янець-Подільського міськрайонного суду позицію прокуратури підтримано та позов задоволено.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 4

 1. Оце дійсно історично-архітектурний пам’ятник, що можна назвати дивом і який необхідно захищати.
  Ато АТО вішають дошки / ставлять пам’тники Шухевичу, Коновальцю, Бандері … В наслідок мають АТО.

 2. іудеї роблять обрізання, як наслідок в залишку маємо путенка.

  • Уінстон Черчиль в свій час сказав: «В Британії відсутній антисемитізм, бо британці не вважають іудеїв розумнішими за себе».
   Це перше.

  • А друге:
   Чому ми живемо на Україні так погано (рівень життя вже найнижчий в Європі, молдовани з нас сміються)? А тому, що загальна кількість бовдурів (можна було б застосувати і більш влучне слово) та хамів вже перевищила «критичну масу / кількість» (аналогія з теорією незворотної ланцюгової реакції). І це добре видно з даного коментаря до цього посту.
   Хамство, це зброя маргіналів та люмпенів (так сказав Герберт Уелс).
   А такий нік (я вже писав) взяв, що б подрочити таких.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.