Кількість крадіжок газу на Хмельниччині в минулому році зменшилась на 80%

В 2017 році кількість виявлених самовільних підключень до системи газопостачання на Хмельниччині зменшилась на 83%. Якщо у 2016 році було зафіксовано 118 фактів незаконного споживання газу, то минулоріч – тільки 20.

Як передають “Українські новини”, у 18 випадках це було втручання в роботу газових лічильників та в двох – самовільні врізки в систему газопостачання у приватному секторі. Сума завданих збитків становила 450 тис. грн.

Окрім того, фахівці компанії встановили 24 випадки самовільного відновлення споживачами газопостачання. Своїми діями порушники завдали державі збитків на суму понад 125 тис. грн.

Таке значне зменшення кількості крадіжок газу стало можливим  завдяки застосуванню газівниками сучасного спецобладнання для виявлення позаоблікового споживання газу, а також значним сумам штрафів.

“Завдяки вагомим сумам штрафів, передбачених Кодексом газорозподільних систем України,  а також новітньому спецобладнанню, нам вдається фіксувати крадіжки газу на значній відстані, навіть не відвідуючи помешкання. Крім того, свідомі споживачі також повідомляють нас про крадіжки газу, тим самим упереджуючи виникнення аварійних ситуацій”, – сказав технічний директор ПАТ “Хмельницькгаз” Олександр Лоб.

Відповідно до законодавства, для порушників, які незаконно споживають газ, передбачене застосування штрафних санкцій. Середній розмір відшкодування може коливатися від 20 до понад 200 тис. грн. Після виявлення незаконних втручань, більшість порушників визнають свою провину і сплачують штраф. Якщо ж людина не визнає своєї вини, борги стягуються в судовому порядку, при цьому споживач заплатить ще й судові витрати.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.