Замовники вперше заступилися за “Хмельницькгаз збут”, якого на тендерах кладе на лопатки київський “варяг”

Тендерний комітет державної установи “Хмельницький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України” відмовився усунути з торгів ТОВ “Хмельницькгаз збут” через невідповідність документації і підписав з ним угоду про поставку блакитного палива.

Про це свідчить рішення замовника від 28 грудня.

Спір стосувався закупівлі 108 тис. куб. м природного газу, яку оголосив обласний лабораторний центр МОЗ через систему ProZorro. На торги прийшло троє учасників: ТОВ “Хмельницькгаз збут” з ціною 1,02 млн. грн і дві київські “товки” “Трансгазенерго” і “Енергія України” – обидві пропозиції по 1,11 млн. грн. Переможцем за підсумками аукціону було визначено хмельницьких газовиків.

26 грудня ТОВ “Трансгазенерго” звернулося до замовника зі скаргою, в якій розписало про допущені порушення тендерної документації з боку хмельницьких газовиків. Зокрема, листи-відгуки окремих отримувачів блакитного палива “Хмельницькгаз збуту” не містять інформації про якість поставленого товару; “Хмельницькгаз збут” залляв у систему ProZorro не повну постанову Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг №633, якою йому видано ліцензію на постачання природного газу територією України.

На думку скаржника, наведені факти є підставою для відхилення пропозиції “Хмельницькгаз збут”.

Разом з тим, тендерний комітет обласного лабораторного центру назвав усі зазначені у скарзі «помилки» формальними (несуттєвими), що жодним чином не впливають на зміст пропозиції.

“Тендерна документація може містити опис та приклади формальних (несуттєвих) помилок, допущення яких учасниками не призведе до відхилення їх пропозицій. Формальними (несуттєвими) вважаються помилки, що пов’язані з оформленням тендерної пропозиції та не впливають на зміст пропозиції, а саме – технічні помилки та описки. Згідно з п. 5.3.3 розділу V «Тендерної документації для процедури закупівлі «Відкриті Торги» код ДК 021:2015 – 09120000-6 «Газове паливо» (природний газ)» формальними (несуттєвими) вважаються помилки, що пов’язані з оформленням тендерної пропозиції та не впливають на зміст пропозиції, а саме на виконання вимог викладених в пункті 1 розділу ІІІ тендерної документації – технічні помилки, описки в тексті документа та/або орфографічні помилки в словах”, – вважає замовник.

газ

газ2

І додав: при обранні переможцем ТОВ «Хмельницькгаз збут» було зекономлено близько 87156 грн. бюджетних коштів за 108 тис. куб. м природного газу.

Водночас відділ освіти Деражнянської районної державної адміністрації з аналогічних помилок у тендерній документації відхилив пропозицію ТОВ «Хмельницькгаз збут», яка була дешевою на 145 тис. грн від ТОВ “Трансгазенерго”.

За даними аналітичної системи YouControl, ТОВ “Трансгазенерго” зареєстровано у червні 2015 року киянами Юлією Наумець та Іриною Шабаєвою. Директором зазначено Олексія Муратова.

1 серпня 2017 року національний регулятор видав ліцензію “Трансгазенерго” на постачання природного газу в Україні.

Пан Муратов фігурує у ряді інших фірм. Зокрема, є нинішнім директором столичної ТОВ “Укртрансгазсервіс”, яке також торгує природним газом. “Трансгазенерго” і “Укртрансгазсервіс” разом брали участь у закупівлях блакитного палива у Шепетівському районі.

Наприкінці минулого року київська “Трансгазенерго” потужно зайшла на територію Хмельницької області та активно перемагає на тендерах із постачання природного газу.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Один коментар

  1. Це що 9 грн. 44 коп. за 1 куб.м ???

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.