“Енергоатом” здивований коментарями міністра енергетики щодо зупинення другого енергоблоку ХАЕС

У НАЕК «Енергоатом» висловили подив щодо коментаря міністра енергетики та вугільної промисловості України Ігора Насалика у зв’язку із проведенням на другому енергоблоці Хмельницької АЕС позапланового ремонту протягом 3-8 січня.

Про це в «Енергоатомі» повідомили, відповідаючи на запитання УНІАН щодо заяви Насалика, зробленої ним на щоденній селекторній нараді в Міненерговугілля 9 січня.

Зокрема, інформацією агентства, Насалик зазначив: «…Такі подарунки на Різдво як зупинка другого енергоблоку Хмельницької АЕС несумісні з організованою роботою. Доручаю Ользі Анатоліївні (директор Департаменту електроенергетичного комплексу Міненерговугілля Ольга Буславець) провести перевірку».

В «Енергоатомі» зазначили, що міністру енергетики чудово відома кількість блоків теплових електростанцій, які виведені в аварійні ремонти, кількість блоків, які неможливо підключити до енергосистеми через брак вугілля на складах.

«Але вимушений простій більше половини  енергоблоків ТЕС подарунком на Різдво міністр чомусь не вважає. Згідно з інформацією «Укренерго», 8 січня 2018 року зі 106 енергоблоків ТЕС в базовому режимі працювали лише 19, в маневровому – 8, ще 11 – виключно на експорт. 5-й блок Ладижинської ТЕС знаходиться в аварійному ремонті, третій – відразу з планового поточного ремонту подав заявку  на аварійний ремонт. Ще 17 енергоблоків ТЕС сумарною потужністю 4030 МВт (4 атомних енергоблоки-мільйонники), за офіційною інформацією «Укренерго», не працювали через відсутність палива. Все це не те що, не бентежить міністра – навпаки, напередодні нового року він відзвітував ЗМІ, що запаси вугілля на складах енергогенеруючих компаній постійно зростають, і немає причин для занепокоєння», – повідомила фахівець прес-служби «Енергоатома» Наталія Дегтяренко.

Вона підкреслила, що відключення другого енергоблоку не призвело до виникнення дефіциту електроенергії в об’єднаній енергосистемі України. Відтак, за словами Дегтяренко, позицію міністра «можна вважати спотворенням реальної ситуації».

У компанії нагадали, що до зупинки другого енергоблоку ХАЕС призвело протікання води через ущільнюючу поверхню вузла «чохол – блок переміщення» на приводі органів регулювання системи управління і захисту (ОР СУЗ) реактора. Порушення в роботі блоку не було класифіковано як аварійне, а його своєчасна зупинка була узгоджена з диспетчерською службою НЕК «Укренерго».

Loading...
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Один коментар

 1. Це “здивування” підтверджує те, про що я вже неодноразово писав, в т.ч. у цьому порталі, і на що майже ніхто не звертає уваги, не розуміючи, що це на даний час певно сама суттєва проблема на Україні, яка може торкнутися кожного (та й токнутися, що “мало не покажеться”).
  А саме:
  В черговий раз звертаю увагу на справжню проблему, яка стосується не тільки ядерної енергетики, а і безпеки (ядерної, взагалі техногенної, економічної…) нашого та інших народів, а саме:
  На даний час за офіційною статистикою вже більше 60 % електроенергії на Україні виробляється на АЕС (це в зв’язку з катастрофічним зменшенням постачання вугілля з Донбасу та тим, що там в «зоні ризику» розташовані значні потужності ТЕС, а раніше було приблизно 50 %).
  Гарантований термін безпечної експлуатації (приблизно 30 років) змонтованих на наших АЕС блоків ще радянського виробництва закінчується, а єдиний пострадянський блок був закінчений монтажем на початку 2000-их років на Хмельницькій АЕС теж з агрегатів ще радянського / російського виробництва (введений в експлуатацію в першій половині 90-их на Запоріжській АЕС агрегат можна взагалі вважати радянським).
  Нічого реального стосовно розбудови на Україні нових потужностей АЕС не робиться (контракт с Росією щодо співпраці у будівництві нових реакторних блоків на АЕС розірваний, конкретних дій з іншими партнерами не має).
  Також припинені роботи (співпраця з Росією) з будівництва на Кировоградщині (де є відповідна сировина) потужностей з виробництва (передбачався майже повнийо цикл) паливних елементів для АЕС.
  Отже через деякий час ми, експлуатуючи старі потужності АЕС (на даний час на Україні 15 діючих реакторів, усі типу ВВЕР), будемо, або суттєво ризикувати стосовно настання техногенної катастрофи світового маштабу, або… сидіти при свічках (на Україні навіть гасових ламп вже не можуть виробляти).
  Крім вказаного дуже велика вірогідність виникнення наступного дуже суттєвого ризику, а саме: Одержуючи паливні елементи для АЕС з Росії «відроблені» елементи ми повертали туди ж. А тепер, розірвавши з Росією відповідні відносини, де ми їх будемо утилізовувати та / або «захоронювати» (за останньою інформацією планують це робити в т.з. «Чорнобильській зоні», тобто недалеко від Києва)?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.