У НАЕК «Енергоатом» висловили подив щодо коментаря міністра енергетики та вугільної промисловості України Ігора Насалика у зв’язку із проведенням на другому енергоблоці Хмельницької АЕС позапланового ремонту протягом 3-8 січня.
Про це в «Енергоатомі» повідомили, відповідаючи на запитання УНІАН щодо заяви Насалика, зробленої ним на щоденній селекторній нараді в Міненерговугілля 9 січня.
Зокрема, інформацією агентства, Насалик зазначив: «…Такі подарунки на Різдво як зупинка другого енергоблоку Хмельницької АЕС несумісні з організованою роботою. Доручаю Ользі Анатоліївні (директор Департаменту електроенергетичного комплексу Міненерговугілля Ольга Буславець) провести перевірку».
В «Енергоатомі» зазначили, що міністру енергетики чудово відома кількість блоків теплових електростанцій, які виведені в аварійні ремонти, кількість блоків, які неможливо підключити до енергосистеми через брак вугілля на складах.
«Але вимушений простій більше половини енергоблоків ТЕС подарунком на Різдво міністр чомусь не вважає. Згідно з інформацією «Укренерго», 8 січня 2018 року зі 106 енергоблоків ТЕС в базовому режимі працювали лише 19, в маневровому – 8, ще 11 – виключно на експорт. 5-й блок Ладижинської ТЕС знаходиться в аварійному ремонті, третій – відразу з планового поточного ремонту подав заявку на аварійний ремонт. Ще 17 енергоблоків ТЕС сумарною потужністю 4030 МВт (4 атомних енергоблоки-мільйонники), за офіційною інформацією «Укренерго», не працювали через відсутність палива. Все це не те що, не бентежить міністра – навпаки, напередодні нового року він відзвітував ЗМІ, що запаси вугілля на складах енергогенеруючих компаній постійно зростають, і немає причин для занепокоєння», – повідомила фахівець прес-служби «Енергоатома» Наталія Дегтяренко.
Вона підкреслила, що відключення другого енергоблоку не призвело до виникнення дефіциту електроенергії в об’єднаній енергосистемі України. Відтак, за словами Дегтяренко, позицію міністра «можна вважати спотворенням реальної ситуації».
У компанії нагадали, що до зупинки другого енергоблоку ХАЕС призвело протікання води через ущільнюючу поверхню вузла «чохол – блок переміщення» на приводі органів регулювання системи управління і захисту (ОР СУЗ) реактора. Порушення в роботі блоку не було класифіковано як аварійне, а його своєчасна зупинка була узгоджена з диспетчерською службою НЕК «Укренерго».