Генпрокуратура перетрусила “Хмельницькгаз”

Печерський районний суд Києва надав дозвіл Генеральній прокуратурі на позапланову виїзну ревізію діяльності ПАТ «Хмельницькгаз» щодо використання, обліку і збереження державного майна з 28 грудня 2001 року до 31 жовтня 2017 року.

Про це свідчить ухвала суду від 12 грудня.

Зазначається, що перевірка тривала протягом 21-28 грудня у рамках кримінального провадження за фактами зловживання службовим становищем та вчинення службової недбалості службовими особами Кабінету Міністрів України та Фонду державного майна України при врегулюванні питання на правовому рівні щодо належного використання державних газорозподільних систем, споруд на них, за ознаками кримінальних правопорушень передбачених ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 367, ч. 2 ст. 211 КК України.

З матеріалів справи випливає, наприкінці 2001 року «Хмельницькгазу» передано у тимчасове користування державне майно, яке не підлягає приватизації і використовується для забезпечення транспортування та розподілу природного газу (розподільні газопроводи, споруди на них і транспортні засоби спеціального призначення) залишковою вартістю 21,3 млн. грн.

Після введеного в дію положення Закону України «Про ринок природного газу», газорозподільні системи, власником яких є держава, не можуть знаходитися в користуванні оператора газорозподільної системи на праві господарського відання, крім випадків належності такого оператора до суб’єктів господарювання державного сектору економіки.

У лютому 2017 року Кабмін зобов’язав Міністерство енергетики та вугільної промисловості разом з операторами газорозподільних систем вжити до 10 квітня того ж року, передбачених законодавством заходів для укладення договорів експлуатації газорозподільних систем або їх складових.

Разом з тим, договори експлуатації газорозподільних систем або їх складових Міністерство енергетики та вугільної промисловості разом з операторами газорозподільних систем в особі господарських товариств з газопостачання та газифікації не укладено та їх переважна більшість, в тому числі ПАТ «Хмельницькгаз», продовжують безоплатно використовувати державне майно, яке використовується для забезпечення розподілу природного газу та не підлягає приватизації.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 7

  1. Цей монополіст чинив незаконні дії стосовно всіх будівельних підприємств, які на виконання технічних умов будували фактично за кошти громадян – дольвиків будівництва житла завнішні мережі газопостачання будинків, які надалі безоплатно (???) передавались ПАТ (ВАТ) “Хмельницькгаз”. Це надзвичайно великі кошти, тому ці мережі з газорозподільчими пунктами є фактично власністю народу і не були враховані при формуванні ціни на газ. Фактично облгази незаконно збагачувались за рахунок цих дій.

    • Так то так. Но не придумали, кому передавать на баланс эти мережи, и кто отвечать за них будет, обслуживать. Альтернативы не придумали

  2. В тім, що ПАТ “Хмельницькгаз” бандитське угрупування ніхто не сумнівається. Але хто ж буде нести відповідальність за незаконно отриманні прибутки від використання державного майна незрозуміло. Невже як і при попередній владі – ніхто!? Отака ж ситуація і в державі. Доки цей бардак будемо терпіти!!!

  3. посадити верхівку і все піде нормально

  4. … дольвиків будівництва житла завнішні мережі газопостачання, водопостачання, каналізації, електопостачання, освітлення…все за рахунок платників податків, а незабаром продаж ПАТ “Хмельницькобленерго” і привласнення безоплатно переданих мереж…

    • В першу чергу це законодавче поле , якого в державі нажаль поки немає , по друге сама сутність існування питання : Бенефенціар , Групи осіб які лобіюють його схему збагачення ( депутати ) , та нажаль закордонні банківські та інші інститути влади які використовуюють нерозуміння державності нашими неосвіченими керівниками …..

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.