Двоє мажоритарників з Хмельниччини пропонують розширити асортимент “Доступних ліків”

Народні депутати Андрій Шинькович (189 виборчий округ) і Олександр Герега (192 виборчий округ) звернулися до Міністерства охорони здоров’я з пропозицією внесення змін до Реєстру лікарських засобів, вартість яких підлягає відкодуванню у рамках держпрограми “Доступні ліки”.

Відповідний запит обранці оформили 5 жовтня на в.о. Міністра Ульяну Супрун.

Політики наголосили, що до медичних закладів Хмельницької області надходить багато скарг від пацієнтів та зауважень від лікарів щодо обмеженого переліку препаратів за урядовою програмою “Доступні ліки”. І додали, що медичні препарати, які вказані в Реєстрі лікарських засобів, вартість яких підлягає відкодуванню, не в повній мірі відповідають протоколам лікування і менш ефективні у порівнянні із сучасними лікарськими засобами, яких немає в Реєстрі.

Таким чином, Шинькович і Герега пропонують доповнити перелік “Доступних ліків” 13 медичними препаратами.

liky

liky2

Як писав НГП, на 18 вересня центри первинної медико-санітарної допомоги Хмельницької області у рамках урядової програми “Доступні ліки” уклали 261 договір з аптеч­ними закладами, що мають у своїй структурі 377 пунктів.

До виписки рецептів залучено 807 лікарів первинної ланки, які видали 358 тис. 256 пільгових рецептів, з них по 279 тис. 976 проведено відшкодування або 78% від всіх виписаних.

Протягом поточного року в Хмельницькій області здійснюють діяльність з оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами 312 суб’єктів господарювання за 842 місцями провадження діяльності. Роздрібну торгівлю провадять 662 апте­ки та 167 аптечних пунктів. У сільській місцевості функціонують 106 аптек та 38 аптечних пунктів у селищах міського типу, 100 ап­тек та 23 аптечних пункти у селах.

Попередні видатки на виконання програми “Доступні ліки” у Хмельницькій області зат­верджено на суму 16,6 млн. грн.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.