Захист Хабаля отримав доступ до телефонних дзвінків представниці забудовника

Хмельницький міськрайонний суд надав захиснику-адвокату підозрюваного Михайла Хабаля тимчасовий доступ до телефонних дзвінків представниці забудовника Колективного ремонтно-будівельного підприємства “Базис” у рамках провадження щодо вимагання 10 тис. дол.

Про це свідчить ухвала суду від 27 жовтня.

На думку адвоката, ініціатором зустрічей з двома хмельницькими активістами Артуром Кутеєм і Михайлом Хабалем була саме представниця забудовника Кріуліна, яка постійно телефонувала Хабалю та призначала зустріч. Такими діями, вважає  сторона підозрюваного, жінка створювала конкретну модель поведінки Хабаля, який без її втручання не розмовляв не знав би, що вона представляє інтереси представником Колективно Ремонтно-Будівельного Підприємства «Базис».

“Своїми телефонними дзвінками свідок Кріуліна провокувала Хабаля та Кутея до вчинення певних дій, які вилились у кримінальне правопорушення, передбачене ч.2 ст. 189 КК України, а саме вимагання”, – переконаний захисник.

Суд надав доступ адвокату Хабаля до телефонних дзвінків і смс-повімлень Кріуліною з 1 серпня до 8 вересня цього року.

Як писав НГП, Хмельницький міськрайонний суд обрав міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою терміном на два місяці для активістів Михайла Хабаля і Артура Кутея, підозрюваних у вимаганні 10 тис. дол у місцевого забудовника.

Крім цього, слідчий суддя Світлана Дручкова призначила обом можливість внести грошову заставу у розмірі 400 тис. грн, у разі чого покласти на підозрюваних ряд зобов’язань.

За даними досудового розслідування, Артур Кутей разом з Михайлом Хабалем виступили ініціаторами перевірок одного з об’єктів будівництв у Хмельницькому. 1 вересня вони викликали працівників поліції на будмайданчик на вул. Подільська, 10/1, повідомивши, що саме на цьому місці незаконно зводиться будинок. Того ж дня підозрювані зустрілися в кафе з представником забудовника КРБП “Базис” і виставили вимогу передати їм 10 тис. дол за не створення перешкод у веденні будівельного бізнесу.

6 вересня Кутей і Хабаль повторно пересіклися в кафе з особою від забудовника, яка передала першому конверт із 10 тис. дол. Кутей поклав гроші у кишеню куртки, після чого був викритий силовиками.

7 вересня Кутею і Хабалю оголосили підозру за ч.2 ст.189 (вимагання, вчинене за попередньою змовою групою осіб) Кримінального кодексу України.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 9

  1. Два випадки хабарництва, вчора побиття активіста, багато доведених нападів і вбивств, щось занадто достатньо доказів, що проти громадян, їх позиції ведеться неприхована війна силовиків, і нечистих на руку ділків, доводить бездіяльність правоохоронців у захисті прав платника податків.

  2. Мдааааа. І в прокуратурі області по усіх силових керівниках чомусь зміни…..

  3. Адвокат втратив розум і честь не тільки юриста, а і людську. Це схоже що дівчата в спідницях можуть спровукувати чоловіків до вчинення певних дій, які можуть вилитись у кримінальне правопорушення. Адвоката на нари!!!!! Дебіл, а не захисник.

    • не дівчата,а штатний стукач сбу…та й адвокат виконав професійно свою роботу…а вам чого так переживати,часом не куратор цього незаконного дійства

      • Нехай перживє той хто хабарі бере і вдає з себе святого і вину хоче перекладувати на інших.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.