184 гектарів розбрату: як учасників АТО Хмельниччини “в темну” використовують?

Земельний конфлікт, в який вмонтовані учасники АТО, влада, Держгеокадастр та прості селяни, більше тижня не вирішується на Хмельниччині. Символічне протестне наметове містечко, встановлене бійцями під вікнами Головного управління Держземагентства, успішно перебазувалося під будівлю обласної влади. Промовисті лозунги на наметах “Сім’я голови обласної ради володіє 102 га”, “Сім’я голови ОДА володіє 120 га – Корнійчук віддай землю людям” підливають масла у вогонь.

Фото НГП

Фото НГП

Фото НГП

Фото НГП

Фото НГП

Фото НГП

Боротьба точиться за 184 гектари, які на території Кадиєвецької сільської ради Кам’янець-Подільського району обробляє приватне підприємство “Кочубіївське” (Чемеровецький район). Виявлося, що цьогоріч в агропідприємства завершується договір оренди (в рік він платить 200 тис. грн податків підзвітній сільській раді – НГП), і власник Валентин Волосецький вирішує відмовитися від чорноземів на користь учасників АТО. Останні ж розпочали справжній “хрестовий похід” за гектарами, які їм гарантувала сама ж держава.

За словами вояків-мітингарів, вони неодноразово зверталися до обласних земельників з проханням виділити їм законних 2 га. Натомість у відповідь чули: вільної землі немає, шукайте самі ділянки.

“Ми знайшли вільні землі у Кадиївській сільській раді. Відповідно, підготували 97 заяв від учасників АТО на отримання її у власність. Натомість обласне управління Держгеокадастру відмовило в оформленні документації, заславшись, що продаж прав оренди цієї землі буде виставлено на аукціон”, – повідомив керівник громадської організації “Учасників бойових дій – АТО” Андрій Павлюк.

Виконувач обов’язків начальника обласного управніння Держгеокадастру Олександр Вжешневський публічно підтвердив таку відмову. І навів цікаву статистику. Із 97 заяв на 184 га чотири звернення надійшли від добровольчого українського корпусу “Правий сектор”, 12 заяв – від учасників бойових дій 1996-2012 років (на цих людей не розповсюджується статус “учасники АТО” – НГП), 8 заяв – від інвалідів війни II-III груп, 30 заяв – від бійців, котрим держава вже виділила 2 га, 40 заяв – від людей, по яких рішення земельники не приймали.

Крім цього, 27 червня до Головного управління Держгеокадастру звернулося двоє чоловіків з прізвищем Васильчук. Вони заявили, що невідомі їм особи підготували від їх імені заяви щодо передачі у власність земель, розташованих за межами населених пунктів Кадиївської сільської ради. Натомість  у 2016 році Васильчуки вже отримували земельні ділянки.

З цього приводу пан Вжешневський направив звернення в обласну поліцію для відповідного реагування.

Голова Кадиївської сільської ради Валентина Мартинюк вважає, що передача  184 га земель запасу і резерву для ведення особистого селянського господарства ставить під загрозу існування сільської амбулаторії та дитячого садочка. Ці заклади, за її словами, фінансуються з податків, сплачених двома агроформуваннями, котрі орендують землю.

На запитання пані Мартинюк, чому бійці так вхопилися за гектари її сільської ради, хлопці пояснили, що інших варіантів їм не запропонували земельники.

Заступник голови облради Валерій Лесков долучився до дискусії і запропонував першочергово розглянути заяви тих солдатів, котрі ще не забезпечені ділянками. Тим паче, як виявилося, обласне управління Держгеокадастру зарезервувало 1700 гектарів для учасників АТО.

Також пан Лесков поділився інформацією з присутніми, що у Хмельницькій області земля роздається учасникам АТО з інших областей.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 16

 1. Пусть он хоть и участник АТО на видео последнем, но с мозгами явно не все в порядке. Приперся в майке. Не хватает трусов и пляжных тапочек. Есть все таки неписанные нормы куда в трусах, а куда в лыжном костюме приходить.

 2. А для кого дрескод має бути, ДЛЯ ЗЛОДІЇВ, він з майдану прийшов!

  • Він з майдану, а ти звідки, з дурдому?

   По суті, єдиною революцією, яка у нас відбулася, була (і є) кримінальна революція.
   І що ж можна було очікувати, якщо теперішня влада прийшла до влади антиконституційним (злочинним) шляхом, узурпувавши владу, як у свій час зробили більшовики. Все це було здійснено на хвилі популізму та правового нігілізму, використовуючи маргіналів та їх самі ниці риси. А усі рекламуємі «рехформи»: поліції, прокуратури, судової системи тощо, «успішно» провалилися. А «любі друзі», які 3 роки з лишнім разом стояли на бронєвику, тьху, на погрузчику, тепер «обсирають» друг дружку, у всьому обвинувачуючи один одного. Таким чином «післямайданна» влада, яку до влади привели якраз такі, як оцей «ОХ», по суті вже поставила під великий сумнів подальше життя (виживання) на українській землі основної частини народонаселення України та, в кінцевому розрахунку, подальше існування України, як держави, так і суспільства (культури).

   P.S. Наскільки я знаю, згаданий тут Лєсков, був в АТО.

  • Не трогай ты тот майдан. Все что могли в понятии майдан и так уже изнахратили. Был на майдане это не значит , что можно отойти за угол и тут же наложить большую кучу.

 3. імітатори влади\ кальніченко і лєсков\підтвердили свою неспроможність і ..крутять динамо..бла-бла-бла…на кшталт вказівників – стрілочників \відсторонених поболтістів\звертатися до самого гуманого суду.вжишневський як в.о.держгеокадастру на час засідання круглого столу ..кругом і около..крутив жвостом прикидаючись повним профаном…а можливо ним і є. голова кадиівськоі с\р в.мартинюк ..патріотично..висказалась яка вона жороша.але було помітно і навіть дуже,в чиіх воротах вона.. воротар..і як підтасовується під ..жирного кота..-замовника спірноі землі. поліція і прокуратура жувала жвачку…не забуваймо те,що хмельниччина займає пеше місце в украіні по корупціі.

 4. Не знаю хто такий бандера та я з ним згідний на всі 100. Нема лише характеристики “губернатора”.

 5. Негоже подавати знов заяви від людей, які вже отримали ділянки. Негоже відбирати землю в села. Якщо захисники на фронті, то не можуть так себе вести. Хлопаками явно керують ті, хто дуже любить шкандалі і піар. Негарно. Знайдіть землю тим в кого нема, а в людей села не забирайте.

 6. ..ГУБЕРНАТОРУ.. Б СОБАЧУ БУДКУ В ЯКОМУСЬ КИБУЦІ В ІОРДАНЬСЬКІЙ ДОЛИНІ ЗБУДУВАТИ,РАЗОМ ІЗ В.ІЛЛІЧЕМ І Л.ЛЕСЬКОВИМ\ОДНОПЛЕМІННИКАМИ\… АЛЕ ЯК ХОЧЕТЬСЯ\І ВДАЄТЬСЯ ПОКИ ЩО\ЛОВИТИ РУКАМИ РИБУ В СКАЛАМУЧЕНОМУ СТАВКУ. ПІРВАНИЙ ПІДЖАК Л.ПРУСА ЗАШТОПАВ І ОДІВ НА СЕБЕ…НЕ ПОМІЧАЄ ЩО ТІСНИЙ…ТРІЩИТЬ…

 7. В багатьох землі по багато, це ж не означає, що іі треба відібрати, то ж не комуняки при владі. Хто має землю і обробляє іі, ті поацюють на Украіну. Хто не обробляє, а спекулює- питання!

 8. Алім так любить кореня, що чорта завтра виведе на майдан, а потім скаже це народ.

 9. А може всіх селян з кадиївки в ато відправити і питання вирішиться. Є 1700 га резерву беріть і залиште селян в спокої. В нас 120 дітей в селі яким теж потрібно дати майбутнє. Чи захисникам по….

 10. негайно гнати жидву з всіх посад.

 11. А ось по цьому резерву в 1700 га цікава штука. Резерв ніби є а Атошникам відмовляють і не пропонують ніяких конкретних ділянок. Я думаю що ця земля дійсно є, та надається вона дальнім родичам всяких “еліт”. Чому дальнім ? Та тому що еліти і ближні вже понабирались. А Самсону по дітях : Ви цієї землі не побачите як своїх вух без дзеркала. Голова села з головою РДА її віддадуть під замовлення і через рік вона буде продана.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.