Хмельниччина перша у рейтингу областей за формуванням спроможних територіальних громад

Хмельницька, Житомирська, Чернігівська, Запорізька та Дніпропетровська області очолили загальний Рейтинг областей за формуванням спроможних територіальних громад.

Про це повідомляє прес-служба Мінрегіону України.

Рейтинг було складено Мінрегіоном за чотирма параметрами моніторингу:

–              кількість об’єднаних територіальних громад;

–              площа об’єднаних територіальних громад;

–              територіальні громади, що об’єдналися;

–              кількість ОТГ, з чисельністю менше 5000 осіб.

«Ми запровадили чотири основні параметри ефективності та спроможності об’єднаних громад. Для нас важлива не тільки кількість громад, але і їхня спроможність здійснювати повноваження, брати на себе відповідальність, забезпечувати якість життя громадян», — зауважив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, презентуючи Рейтинг під час панельної дискусії щодо результатів реформи децентралізації.

За його словами, крім згаданих параметрів, також запроваджується фінансовий моніторинг спроможності ОТГ. «Перший показник – обсяги у бюджеті громади власних ресурсів на одного мешканця. Він дозволяє бачити перспективу доходів за рахунок обліку землі, нерухомості, акцизного податку. Це вказує на ефективність управлінських рішень на місцях. Другий показник – залежність громади від фінансування із держбюджету, рівень її економічної самодостатності. І третій – це витрати громади на управлінський персонал», – зазначив Геннадій Зубко.

На підставі фінансових показників будуть складатися моніторинги ефективності ОТГ.

Loading...
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 10

 1. Рейтинг то перший … а толку від отг ноль .. .. як був барак так і залишився….

 2. Хмельниччина молодці! Отг за минулий рік поремонтували своі дороги, побудували водогони, покупляли комунальну техніку, поремонтували будівлі. Гроші прийшли в села і міста. Громадськість контролює. Не треба просити Киів. Децентралізацію зробили Прибалтика, Польща, Чехія. Сьогодні видний результат. Ми на початку шляху. Головне – шлях правильний.

  • Цю лапшу вже тут не раз вішали…. від цих отг толку нуль….
   Запитаєте будь-кого з отг …. люди кажуть що толку не було і не має…..

   • Ну, я з ОТГ. В Полонному вперше за 30 років купили вісім одиниць техніки комунальникам, утеплили і реконструювали 9 шкіл і садочків. Ти, як не знаєш матчастини, то не лізь в дискусію. Чи, може, кацапські методички відпрацьовуєш, “всепропальщик”?))))

 3. Люди не кащати мають, а закачувати рукави і працювати. Все чекають, що ім хтось прийде і щось зробить. Не прийде, не зробить, досить бути споживачами. Вам віддали надходження з податків, працюйте. Створюйте господарства, крутіться. Так живе цивілізований світ. Працюють, не чекають.

  • До цивілізованого світу нам ще дуже дуже далеко…. ще колись азіров так як ти казав- беріте лапати і копайте….
   Пнерошу не смішити людей зі свою централізацією всі уже добре знають що це розвод .. ..
   За 2 роки отг показали що це утопія для України.. .

   • По темі є що сказати, дебіле? Не “централізація”, а “ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ”, телепню… от ще, убогий, тьху…

 4. Децентралізація це дуже добре. Далеко не треба, поідьте в Розсошу подивіться які поремонтовані дороги завдяки децентралізаціі. Цей незалежний видно дуже залежний чоловік, йому треба щоб все було погано, не чесний.

  • Щось я тих доріг ні в розсоші і в інших місцях не бачу…. я ще раз тебе прошу ! Не вішай тут лапшу…..
   видно ти добряче пригрівся в отг що так захищаєш! Добренько тобі живеться .. .. ! А людям на 1200?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.