ОПОРА підготувала рейтинг діяльності 88 нардепів-мажоритарників у травні

У п’ятірці лідерів — двоє народних обранців з Хмельниччини, однак перше місце дісталося представнику Чернівецької області.

opora_traven

Згідно з висновками ОПОРИ за сукупністю всіх показників у травні першу позицію рейтингу посів народний депутат із Буковини Іван Рибак (фракція партії «Блок Петра Порошенка»). Проте у розрізі законотворчої роботи та активності в парламенті в травневому рейтингу лідирує представник Хмельниччини Андрій Шинькович (фракція партії «Блок Петра Порошенка»). У травні 2017 року він не пропустив жодного пленарного засідання Верховної Ради, у співавторстві з колегами-депутатами зареєстрував 12 законопроектів, два з яких можна вважати такими, що стосуються проблем Хмельницької області, а саме – розвитку сільського господарства в регіоні, а один пов’язаний із декларацією в передвиборній програмі депутата щодо «продовження реформи місцевого самоврядування й розширення прав регіонів» (про внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад»). Цього місяця парламентар став автором чотирьох та співавтором двох депутатських запитів. Три запити безпосередньо стосуються проблем його округу та області. Упродовж звітного періоду зафіксовано два виступи Андрія Шиньковича по суті на пленарних засіданнях Верховної Ради України.

У травні депутат сім разів відвідав свій округ. Під час цих візитів він провів три особистих прийоми громадян, взяв участь у публічних заходах з нагоди свят. Таким чином, у підсумку Андрій Шинькович посів третю сходинку рейтингу.

Роман Мацола (фракція партії «Блок Петра Порошенка»), який перебуває на четвертому місці рейтингу, також не пропустив жодного із пленарних засідань Верховної Ради. У співавторстві з іншими депутатами зареєстрував десять законопроектів, два з яких можна вважати такими, що стосуються проблем області та його округу, а саме сільськогосподарської галузі. Один законопроект пов’язаний із передвиборною програмою депутата – пунктом про боротьбу з корупцією (про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України — щодо забезпечення невідворотності покарання осіб, які вчинили корупційні злочини). Крім того, у травні Роман Мацола ініціював чотири індивідуальні депутатські запити та став співавтором ще двох. Три запити стосуються проблем округу депутата.

Впродовж місяця депутат активно працював зі своїми виборцями: провів 12 особистих прийомів громадян, частково звітував про свою роботу під час зустрічей, обговорював проблеми округу з представниками місцевої влади.

Жодного пленарного засідання не пропустив у травні й Володимир Мельниченко (фракція партії «Блок Петра Порошенка»). Він — на 13-й позиції. Депутат разом з колегами зареєстрував сім законопроектів, два з яких можна вважати такими, що стосуються проблем Хмельницької області, зокрема аграрної галузі, став співавтором двох депутатських запитів та подав один індивідуальний запит, що безпосередньо пов’язаний із його округом.

Що ж до роботи безпосередньо в окрузі, то цього місяця народний депутат провів два особистих прийоми громадян, брав участь в урочистих заходах, сесії міської ради, засіданні ТО Асоціації слідчих суддів України, відвідував різноманітні заклади тощо.

Сергій Мельник (фракція партії «Блок Петра Порошенка»), згідно з аналізом ОПОРИ, посів 16-ту сходинку рейтингу. Народний депутат у травні відвідав усі засідання Верховної Ради, став співавтором проекту постанови Про звіт про виконання Закону України “Про Державний бюджет України на 2016 рік”, а також зареєстрував один індивідуальний депутатський запит, який стосується проблем його округу.

Згідно з інформацією, наданою помічниками народного депутата, у травні Сергій Мельник активно працював у своєму окрузі: провів два особистих прийоми громадян, брав участь у публічних заходах та в роботі місцевих органів влади. Крім того, парламентар був учасником сесійного засідання Асоціації міст України з питання “Законодавчі перспективи децентралізаційної реформи” та засідання Комісії Мінрегіону для оцінки та відбору інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку, зокрема щодо об’єктів у Хмельницькій області.

Сергій Лабазюк (група “Воля народу”), який перебуває на 18-й позиції рейтингу, у травні з невідомих причин пропустив три пленарних засідання Верховної Ради. Цього місяця він у співавторстві з колегами-депутатами зареєстрував шість проектів законів, два з яких стосуються проблем області та округу депутата (сільського господарства). Два законопроекти можна вважати такими, що пов’язані із виборчою програмою нардепа, зокрема тезою про “зниження податкового та контролюючого тиску на малий і середній бізнес” (про встановлення в Україні граничного розміру податку на прибуток підприємств та податку на доходи фізичних осіб; про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств). Упродовж звітного періоду парламентар також подав два індивідуальні депутатські запити, які стосуються проблем його округу й окремих виборців, та двічі виступав у Верховній Раді.

До того ж у травні Сергій Лабазюк неодноразово відвідував свій округ, брав участь у публічних заходах, а також у передачі «Момент істини» на місцевому телеканалі.

Позафракційний Олександр Герега29-та сходинка рейтингу — теж належить до тих парламентарів, які в травні дисципліновано відвідували усі сесійні засідання. Цього місяця він став співавтором двох законопроектів, один з яких стосується проблем Хмельницької області (аграрної галузі) та передвиборної програми депутата (пункту про “відродження села, що має забезпечити гідні умови життя селян”). Йдеться про проект Закону про внесення змін до Закону України “Про оренду землі” (щодо забезпечення збалансованого соціально-економічного розвитку сільських територій). Депутат також зареєстрував два депутатські запити, пов’язані з проблемами Хмельниччини. За інформацією з відкритих джерел, у травні Олександр Герега свій округ не відвідував.

Найнижче серед хмельницьких депутатів-мажоритарників у рейтингу, який підготували експерти ОПОРИ, у травні опинився народний депутат Віктор Бондар (група “Партія “Відродження”) — 72-ге місце. Він з невідомих причин пропустив шість пленарних засідань Верховної Ради України. Упродовж місяця парламентар не реєстрував ні законопроектів, ні постанов, не подавав депутатських запитів, однак було зафіксовано три його виступи в сесійній залі. Як свідчить інформація з відкритих джерел, у травні Віктор Бондар особисто в окрузі не працював.

Довідково: у 2017 році в 13 областях України Громадянська мережа ОПОРА реалізує інформаційно-просвітницький та моніторинговий проект, який здійснюється у рамках Програми USAID «РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво», що виконується Фондом Східна Європа та партнерами. Проект спрямований на залучення громадян до парламентського процесу, підвищення їх поінформованості про діяльність Верховної Ради України, парламентських партій та народних депутатів України. У моніторингу беруть участь семеро мажоритарників із Хмельницької області.

Редакція сайту не впливає на зміст блогів і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють на сторінках "Незалежного громадського порталу"

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Оксана Банкова

Оксана Банкова

представниця Громадянської мережі ОПОРА у Хмельницькій області
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 2

  1. Пані Оксано, наведена інформація результатах роботи народних депутатів нажаль неповна. Не аналізуються факти безпосередньо ГОЛОСУВАНЬ. Саме конкретні голосування свідчать про те, чи виконуть обов’язки депутати. Зокрема у травні мали місце НЕГОЛОСУВАННЯ наших окремих депутатів 18.05.2017 по ЗАКОНОПРОЕКТАХ МЕДИЧНОЇ РЕФОРМИ. http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radan_gs09/ns_el_h2?data=18052017&nom_s=6

    • Шановний belgrad, ми обов’язково аналізуємо участь народних депутатів у голосуваннях. Цей показник враховується при формуванні рейтингу. Наприклад, Віктор Бондар у травні взяв участь у 99% голосувань, Олександр Герега – у 78, Сергій Лабазюк – у 98, Роман Мацола – у 99, Сергій Мельник – у 100, Володимир Мельниченко – у 97, Андрій Шинькович – у 98. Ця інформація є на сторінці кожного нашого депутата на сайті ОПОРИ РАДА, прокрутіть донизу і перегляньте звіти про роботу депутатів за кожен місяць.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.