Заступник командира ескадрильї зі Старокостянтинова, який продався російським “грушникам”, отримав 12 років в’язниці

Хмельницький міськрайонний суд визнав винним заступника командира ескадрильї по роботі з особовим складом військової частини п/п В-2806 в званні майора Збройних Сил України Юрія Кірєєва у державній зраді і присудив 12 років в’язниці.

Такий вирок 6 червня винесла колегія суддів під голосуванням судді Олега Антонюка.

Військовослужбовець протягом 2014 року регулярно повідомляв російські спецслужби про виконання бойових завдань у зоні АТО. Зокрема, 1 і 3 серпня Кірєєв заздалегідь сповістив представників Росії про виліт з аеродрому Миргорода Полтавської області літаком-розвідником Су-24МР для спеціальних бойових розвідувальних польотів в зону проведення АТО. Після завершщення польотів майор смс-повідомленням відзвітував “куратором” з країни-агресора.

8 вересня Кірєєв знову повідомив росіян про здійснення цього дня спеціального розвідувального польоту літаком-розвідником Су-24МР з аеродрому Старокостянтинова Хмельницької області вздовж лінії державного кордону України з Республікою Білорусь та Російською Федерацією на аеродром Миргорода.

Того ж дня заступника командира ескадрильї, пролітаючи над Шосткою Сумської області, відмовився виконувати вимогу штурмана цього екіпажу на здійснення правого повороту та скерування літака-розвідника Су-24МР на курс у напрямку Лебедина Сумської області і направив літак до лінії державного кордону України та Російської Федерації. Наблизившись до лінії державного кордону, усвідомлюючи відсутність будь-якої можливості самостійно дістатись до аеродромів на території Російської Федерації та здійснити успішну посадку літака, Кірєєв не перелетів вказаним літаком через лінію державного кордону України і вивів його на заплановану лінію польоту Шостка-Лебедин і закінчив політ.

Окремо, розвідка з’ясувала, що Кірєєв у червні 2014 року через свого брата-священослужителя, який приїздив до нього з Хабаровського краю Росії, наглагодив на контакт та погодився співпрацювати з представниками спецслужб Російської Федерації, зокрема ГРУ ГШ та отримав від них завдання вчинити заволодіння військовим літаком ЗС України, на якому здійснити переліт через державний кордон України в РФ. За це майору-зраднику російські спецслужби пообіцяли військове звання полковника, квартиру, 30 тис. доларів і влаштувати жінку на роботу.

Також про рішучість, з якою почав діяти військовослужбовецб після отримання завдання, свідчать його наміри відвідати РФ влітку 2014 року. Однак, отримавши відмову в дозволі з боку командування військової частини, він відправив до Росії свою дружину. Вона безпосередньо зустрічалась з представниками спецслужб РФ.

Крім цього, навесні 2014 року, Кірєєв серед військовослужбовців поширював своєї відверто проросійської позиції та антиукраїнські висловлювання, а саме схвалення дій Російської Федерації щодо анексії АР Крим, негативних відгуків щодо проведення АТО та заперечення права України на оборону від зовнішньої агресії з боку РФ, а також неякісне виконання завдань розвідувальних польотів (фактично саботажу) в зону проведення АТО та в напрямку Автономної Республіки Крим.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 4

  1. Блін, та в нас половина пенсіонерів готові за те, щоб не платити комунальні здати всі позиції українських військових. А цей мав доступ до розвідувальних данних і кохався рашкою.

    • Ти про себе блеешь? Засунь в жопу свою статистику, Украина не продаётся, сука!

  2. Ключевые слова – військове звання полковника, квартиру, 30 тис. доларів і влаштувати жінку на роботу.

  3. Хтів би втікти, то мабудь втік би. А то передумав драпати і отримав 12років, коли сцуки з днрів в яких руки у крові отримують менші терміни. Чи може вони країні не зраджували?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.