За втручання прокуратури Хмельниччини заповідний об’єкт повернули у державну власність

В межах реалізації представницьких повноважень прокуратурою Хмельниччини встановлено факт незаконного набуття у користування земель лісового фонду.

Ще у 2012 році на підставі розпорядження Красилівської районної державної адміністрації фізичній особі-підприємцю у користування на умовах оренди строком на 49 років передано земельну ділянку площею 9,98 га.

Вказана земля розташована на території Яровецької сільської ради Красилівського району та надана підприємцю для ведення підсобного фермерського господарства.

Однак виявилось, що частина орендованої земельної ділянки площею 4,6 га на праві постійного користування належить державному підприємству «Старокостянтинівське лісове господарство» та є земельною лісовою ділянкою лісогосподарського призначення.

Окрім цього, ця ділянка знаходиться в межах об’єктів природно-заповідного фонду – ботанічного заказника «Гайдучино», у тому числі ботанічної пам’ятки природи «Урочище Гайдучино І», утвореної з метою збереження ряду червонокнижних видів рослин.

Таким чином, приймаючи рішення про передачу землі в оренду, посадовці райдержадміністрації перевищили свої повноваження та розпорядились земельною ділянкою лісогосподарського призначення, яка окрім цього є заповідним об’єктом.

Тому, діючи на захист інтересів держави, прокуратура області звернулась до суду з позовною заявою про визнання розпорядження та договору оренди землі недійсними та зобов’язання повернути ділянку в державну власність.

Як повідомив начальник відділу прокуратури області Андрій Гаврилик,  рішенням господарського суду Хмельницької області позицію прокуратури підтримано та позов задоволено.

Земельна ділянка лісового фонду площею 4,6 га підлягає поверненню законному користувачу.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.