Громадські активісти та представники УКРОПу вимагають припинити забруднення річок Случ і Хомора

Біля будівлі Кабінету Міністрів відбувся мітинг активістів із Хмельницької, Рівненської, Житомирської областей та представників «Українського об’єднання патріотів – УКРОП». Близько сотні учасників акції вимагали від уряду вжити заходів для припинення забруднення річок Случ і Хомора неочищеними стоками Понінківської картонно-паперової фабрики. Мешканці населених пунктів уздовж річок потерпають від стоків уже впродовж двох років, однак ані власники підприємства, ані можновладці, попри численні звернення людей, на ситуацію не реагують.

18985234_1402524493159538_665308667_n

«Я просто обурений тим, що за рік часу на фабрику спромоглися накласти лише смішний адміністративний штраф у 2500 грн., – каже голова Хмельницької обласної організації УКРОПу, юрист Дмитро Йовдій – Влада просто бездіє. Контролюючі органи закривають на дану проблему очі. І так роками. Зважаючи на це, певен, справу можна довести до логічного завершення лише у випадку, якщо до неї буде постійно прикута увага громадськості», – підкреслив укропівець.

Йовдій

«Люди мають право на те, щоб жити, щоб споживати чисту воду. Наша вимога дуже проста: справа про забруднення має бути передана до суду, мають бути пораховані збитки, а річки Случ і Хомора – очищені», – заявив журналістам голова Баранівської міської ради, укропівець Анатолій Душко.

18921933_1848255142162776_4194067353039708552_n

Учасники акції наголошують, наступним їхнім кроком буде блокування роботи підприємства-забруднювача.

Водночас народний депутат з УКРОПу Олександр Дубінін під час пленарного засідання парламенту 7 червня зачитав звернення активістів до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, в якому, зокрема, йдеться про необхідність терміново провести комплексну перевірку Понінківської картонно-паперової фабрики із залученням народних депутатів, представників Генеральної прокуратури, Міністерства екології, місцевих мешканців. У разі виявлення порушень діяльність підприємства має бути зупинена.

2

«Народні депутати з «Українського об’єднання патріотів – УКРОП» цього тижня зареєструють у парламенті законопроект щодо посилення відповідальності за забруднення водойм, що передбачатиме збільшення штрафів, позбавлення ліцензії або кримінальну відповідальність за неодноразове скидання неочищених стоків», – повідомив Олександр Дубінін.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Один коментар

  1. Каналізації міста Красилів постійно тече в річку Случ скільки ми пишемо до влади Красилова, екології, реакції нуль, таке враження, що наше керівництво як путін хоче знищити своїх людей! Річку біля села Дружне – Кузьмині, перетворили в скептик де знищується все живе, навіть худобу боїмось напоїти….

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.